Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért henceg a Fidesz a...

Miért henceg a Fidesz a közmunkájával, mikor előttük is volt, csak akkor többet fizettek érte?

Figyelt kérdés
2013. júl. 26. 22:16
1 2
 1/19 Pro Patria ***** válasza:
56%
Eddig nem volt általánosan nézve kötelező, a munkanélküli segély folyósításához feltételül szabott, csak egy lehetőség volt. Most aki nem teszi, az elveszíti a jogosultságát a munkanélküli segélyhez, így ugrásszerűen megnőtt a közfoglalkoztatottak száma.
2013. júl. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
32%
Eddig is volt, de oda bekerülni nehezebb volt, mint jelentkezni a sarki tesco-ba takarítani ...
2013. júl. 26. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
57%
Pro Patria tényszerűen jól leírta, csak nekem az a problémám, hogy erre tényleg olyan büszkének kell lenni? A közmunka nem más, mint egy állami rabszolgaság, a szegény, kiszolgáltatott emberek intézményes megalázása. A praktikus haszna zéró, nem hozza, csak viszi a pénzt, és nem segíti, de inkább akadályozza a valós munka világába való belépést. Nem véletlen, hogy az ilyen általános és tömeges közmunka egy hungarikum, pontosabban orbánikum. Más országokban ebben a formában, kötelező, büntető jelleggel sehol nincs, legfeljebb célzottan, képzési jelleggel, egyedileg.
2013. júl. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
92%
Utálom azokat, akik minden témánál előhozzák a cigányokat de... ez a közmunka egyedül csak azért lett bevezetve, mert a Jobbik hirtelen nagyon népszerű lett, és a párt programjának lényeges pontja, hogy a segélyeken élő cigányokkal csinálni kell valamit. Erre válaszul találták ki ezt, mert így legalább 3 hónapot dolgozik az is, aki egész évben segélyeken él. Nem az a cél, hogy hú de fontos munkát végezzenek (mert azt úgyis elvégeznék piaci szereplők), hanem hogy egyáltalán csináljanak valamit, amit munkának lehet nevezni. Ebből a szemszögből nézve viszont van értelme.
2013. júl. 26. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 Pro Patria ***** válasza:
45%

Kedves 22:41-es!


"Pro Patria tényszerűen jól leírta, csak nekem az a problémám, hogy erre tényleg olyan büszkének kell lenni?"

- Nem büszkének kell rá lenni, de a társadalom számára erkölcsi jóvátétel, hogy azok, akik eddig életvitelszerűen segélyezésből éltek, most hozzátesznek valamit a közösség értékeihez. Ha csak szemétszedéssel, akkor azzal.


Másfelől, mint az utánad álló válaszoló is rámutatott, nem egész évre vonatkozik, csak évi 3 hónapot jelent.

2013. júl. 26. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

A közmunkát valami teljesen haszontalan, az embereket megalázó, lealacsonyító tevékenységnek, pénzkidobásnak tartják sokan, ami miatt az emberek nem tudják elvégezni a rendes munkájukat.


A valóság az, hogy azok vannak közmunkán, akik az elsődleges munkaerőpiacon nem tudnak elhelyezkedni, így nekik a közmunka is nagy segítség. Az valóban probléma, hogy ennyi embernek nem tudnak mindig értelmes, hasznot hozó munkát adni.


És a bérük azért alacsonyabb 15 ezer forinttal, mint a minimálbér, hogy azért legyen motiváció áttérni az elsődleges munkaerőpiacra.

2013. júl. 26. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Pro Patria ***** válasza:
40%

És csak hogy nyomatékot adjak a szavamnak: én is végigcsináltam, kézbesítettem értesítőket, sepertem levelet, tisztítottam ereszt, nyírtam füvet, hordtam fát, kapáltam gazt, rendeztem sírt, ürítettem szemetest, ástam fel homokozót az óvodában, lapátoltam havat hóesésben.


És nem esett le a karikagyűrű az ujjamról. A munka nem szégyen! És hamar el is telt ez az idő. Haszna pedig volt. Mert ezeket a munkákat is meg kell csinálnia valakinek. És ha már meg kell, akkor csinálják azok, akik egyébként nem veszik ki a részüket a társadalom közös tehervállalásából.

2013. júl. 26. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Egy borsodi falunak a pogármesteri hivatalába járok ki dolgozni. Ott sose volt olyan probléma, hogy nem tudtuk volna kiadni a közmunkát: mindig többen jelentkeztek, mint amennyi hely volt, így azt csináltuk, hogy 3 hónapig dolgozott az egyik társaság, aztán jött a másik, hogy mindegyiknek jusson valami. Most sincs több közmunka, ez egy nagy hazugság, csak a bérük lett kevesebb!
2013. júl. 26. 23:53
 9/19 anonim ***** válasza:
30%

"Egy borsodi falunak a pogármesteri hivatalába járok ki dolgozni. Ott sose volt olyan probléma, hogy nem tudtuk volna kiadni a közmunkát: mindig többen jelentkeztek, mint amennyi hely volt, így azt csináltuk, hogy 3 hónapig dolgozott az egyik társaság, aztán jött a másik, hogy mindegyiknek jusson valami. Most sincs több közmunka, ez egy nagy hazugság, csak a bérük lett kevesebb!"


Te igen hozzáértő lehetsz a munkádban... szinte mindenhol 3 hónapot dolgoznak közmunkán, mert ennyi van előírva a segélyhez. Hidd el, a többség nem is dolgozna ott 3-nál többet.

2013. júl. 27. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
48%

"Eddig is volt, de oda bekerülni nehezebb volt, mint jelentkezni a sarki tesco-ba takarítani ..."


Ennek is meg voltak az okai:


Jobb munkakörülmények

Ugyanannyi vagy több garantált bér

Juttatások

Nagyobb szabadság

2013. júl. 27. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!