Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Nektek is szimpatikusak az...

Nektek is szimpatikusak az arabok?

Figyelt kérdés
2013. júl. 15. 10:22
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
78%

" Nem, mert a történelem során soha semmivel sem járultak hozzá a kultúra/tudomány fejlődéséhez. Mindenki, aki arrafelé számított valamit (pl. Ibn Sinna-Avicena), az mind ottani zsidó volt."

Ez azért nincs így! Arab számok, ma is ezt használja az egész világ. Otthon voltak a matematikában, csillagászatban, és egyéb ókori tudományos dolgokban is. Később csúnyán lemaradtak ez igaz, de az ókorban nagyon is ott voltak ők is a tudományok területén.

2013. júl. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
74%

Az régi arab kultúra, az arab zene, az arab irodalom, művészet, építészet, tudomány igen.

A sok degenerált merénylő, meg a tanulatlan, képzetlen bevándorlók már korántsem...

Félreértés ne essék: az arab mérnököket, orvosokat szívesen látom, de az iskolázatlan, semmirekellő éhenkórászokra semmi szüksége Európának.

2013. júl. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
12%
az hogy a nőket tárgyként kezelik tetszik, na nem azért amiért gondoljátok csak szerintem az kemény ha ezt ezer éveken át meg tudják tartani, amúgy emírségekben csak azért kapnak életjárulékot az emberek ha férfinak születnek és szép nyelvük van és okosak matek stb, legalábbis a történelem során sokat adtak európának, ma meg kivásárolják onnan az értelmiséget ez voltaképpen így van rendjén
2013. júl. 15. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Amit mi arab szamoknak mondunk, azok indiaiak. Az arabok csak kozvetitettek Europa fele.

En elegge ismerem az arab kulturat - szep az irasuk. De ezen kivul semmit nem tudok emliteni.

2013. júl. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Szeretem a zenéiket, a hastáncot( bár az nem teljesen arab gyökerekhez nyúlik vissza), és más muszlim népek (üzbég, tádzsik, afgán) táncait, népviseleteit is, de tömegesen nem kívánom őket Európába. Nekik azt kellene csinálniuk, mint Kínának és Japánnak. A tradícióik egy részét megtartani, de modernizálódni is. És itt nem csak a technikai fejlődésre gondolok.
2013. júl. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

A mostoha apám arab, édesanyám hála után ő nevelt. Ő muzulmán és én meglettem keresztelve, de ez a hetkoznapjainkat nem sokban befolyásolta. Sokat köszönhetek neki. Ma mar idos es par eve visszakoltozott a hazajaba én meg férjhez mentem gyerekeim vannak akik beszélnek /irnak. Olvassnak arabul és nyaranta pár hétig a pápánál nyaralnak.

Viszont itt nem sok arab barátja volt és nekem talán ha 3 arab ismerősöm van.

2013. júl. 31. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Nekem kellemetlen élményeim voltak eddig csak velük.

És akkor finoman fogalmaztam.

2013. aug. 5. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Miért, talán valami rosszat tettek veled?
2013. aug. 5. 12:32
 19/21 A kérdező kommentje:
Persze, sajnos, van ilyen is...
2013. aug. 5. 12:32
 20/21 anonim válasza:
arab baratom van, es imadom. nem vert meg, nem kenyszeritette ram a vallasat, nem akart eltakarni, es sok magyarral ellentetben tudja hogyan beszeljen es viselkedjen egy novel. ja, es arabok kozt elek, minden arab orszagbol ismerek embereket, es nem csak muszlimokat. meg egyik sem probalt sem megolni, sem megeroszakolni... lol
2013. szept. 3. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!