Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi ez a negativitás az emberek...

Mi ez a negativitás az emberekben? És ha már van. Akkor miért csak a száj jár, meg az arcoskodás neten, olykor-olykor névtelenül?

Figyelt kérdés

Nem vagyok zseni, nem értek nagyon a politikához, de azt látom, hogy mennyire sötétek az emberek. Mindig azt szidják, ami jelenleg van. Tudom, hogy valóban nem a legfényesebb a helyzet Magyarországon, de hiszem, hogy jobb a FIDESZ kezében lenni, mint akár az MSZP., akár a Jobbik vezetése alatt.

Én nem vagyok olyan, aki mások véleménye alapján ítél elsősorban. És nem is szűkült be a látóköröm.

értem én, hogy kevés a nyugdíj, kevés a segíly, meg nem a legjobbak az életkörülmények, de hát mit várnak az emberek ilyen politikai múlt után????? Hallottak már az adósságspirálról? Valószínű, hogy nem fürdenénk tejben-vajban akkor sem, ha nem lennénk benne…de abban az esetben sem lennénk Amerika, ami egyébként nem hátrány szerintem.

Szeretem ezt az országot, de benne az emberek olyan nagyon primitívek tudnak lenni, hogy az valami elképesztő.

Mindent elhisznek a sajtónak, minden szavukat isszák. Meg sem próbálnak belátni a dolgok mögé.

és ez a pesszimizmus, éébresztő emberek, ne legyetek dekadensek, még csak/már a század elején vagyunk.

Nem is tudom, hogy melyik párt exelnöke mondta: el lehet menni az országból… Nem is tudom, hogy kin mondta az Öszödi beszédet és hogy melyik másik párt tagjai akarják Hitler munkáját folytatni. Ezek az emberek pedig istenítve vannak. Legutóbb azon döbbentem meg, hogy egy cigány származású volt osztálytársam három egymást követő nap lájkolta a jobbik oldalát. Tudom, hogy egy csomó rokona van, akit szerintem egyből lelőnének (tudom, hogy túlzás… de biztosan nem javukra válna), ha a Jobbik kerülne hatalomra. én már akkor jobban érezném magamat az országban, ha az emberek nem beszélnének ismeretlenekkel primitívebbnél primitívebb hangnemben csak mert ő épp egy másik párt hűséges szavazója.

mindenki másban látja a szépet és a jót. Én konkrétan egyikben sem… :D Egyik kutya, másik eb, de ha csak ezek között lehet válogatni… Először mindenki google-zzon rá az összes párt programjára, majd ezután elemezze magában az olvasottakat. Képesek vagyunk 1-2 vélemény alapján dönteni és ez okozza az elején említett sötétséget.

Inkább amiatt kellene felháborodni, hogy a börtöntöltelékekre többet költenek a mi pénzünkből (leendő pénzünkből), mint a kórházban fekvőkre. A cigánybűnözés fogalmáról annyit: nem csak a cigányok bűnöznek ám! Látom, hogy tőlük félnek, valamiért velük elnézőbbek. de ki az, aki háborút akar ezekben a kényelmes hétköznapokban? Ma már egy tüntetés is felér egy polgárháborúval.. szánalmas. Vagy tenni valamit, vagy csendben maradni!



Azért is írtam ide, mert kíváncsi vagyok a véleményedre. Szeretnék okosabb lenni ezáltal.

19/L



2013. jún. 27. 21:53
 1/5 anonim ***** válasza:

A Fidesz a legrosszabb párt, ami a 20 év alatt volt! Tönkre tette a jogállamot, az emberek megélhetését, akkor miért kellene szeretni?

A programokat nem elég elolvasni, el kell rajta gondolkodni, hogy meg valósítható-e ? A Fideszé csak maszlag, a Jobbiké megvalósíthatatlan, mert semmilyen feltétel nincs ahhoz, hogy megvalósítsák.

2013. jún. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nincs olyan magyar párt, aki Hitler munkáját akarja folytatni.
2013. jún. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Más az, hogy van-e, vagy, hogy nem tudsz róla, hogy valójában mi a célja. Már eleve az, hogy ilyen rasszista megnevezése van egy tök általános problémának.

________

2013. jún. 27. 22:04
 4/5 A kérdező kommentje:

[link]


Nekem ez nagyon tetszik pl. :) Ilyen is csak most van. Az ilyesféle cikkekhez miért nem szólnak hozzá a vérszemet kapó kormányellenes édi-bédi emberek? :D

2013. jún. 27. 22:48
 5/5 anonim ***** válasza:

Amit linkeltél, nekem abból az jön le, hogy pont a cigányokat mentik fel a szociális munka alól, akiknek a legnagyobb szüksége lenne rá.


Egyébként nem rossz elgondolás. Én egyetemen választható tárgy keretein belül vettem fel szociális gyakorlatot és egyáltalán nem volt megerőltető, sőt.


Az emberek negatív véleményének is megvan az oka. Gondolj bele, hogy egy átlagos magyar elmegy reggel 6-ra dolgozni, ott keccsöl akár 12 órában, estére hazaér, főz, mos, takarít, aztán megeszi a vacsit a tv előtt. A tv-ből pedig mindig az adott kormány szapulása megy (nem ok nélkül) és csak annyit lát az egészből, hogy akire mondjuk ő szavazott, rosszabb, mint az elődje. Aztán ez megy már 20 éve folyamatosan. Én is szomorú lennék, ha már dolgoznom kéne és nem tudnék máshonnan tájékozódni.


Az adósságspirál pedig a most a parlamentben csücsülő politikusok sara is. Akkor nem kellett volna átvállalni a szocializmusban felvett hiteleket és akkor talán nem állnánk itt. Továbbá el kellett volna takarítani minden kommunistát és hozzájuk köthető embert a politikából, akár lámpavas segítségével is. Sokkal jobb helyzetünk lenne és nem lennénk világelsők az öngyilkosság tekintetében, a gazdaságunk pedig szárnyalna.


Hitler munkáját senki nem akarja folytatni, pedig a népírtást leszámítva nagyon sok jó dolgot sikerült véghezvinnie. Az őszödi beszédet és azt, hogy el lehet menni Furcsány Gyerenc mondta, akinek az egyik legnagyobb a pofája a parlamentben.


Hiába guglizok rá a pártok programjára, ha napi 8-12 órában dolgozom és ott van 120 meg 150 vagy még több oldalas utópista szöveg, aminek jó ha 5%-a valósul meg a választások után. Ráadásul a Fidesznek még programja sem volt a választásokkor. Tudták hogy győzni fognak és nem érdekelte őket. Azóta meg megy a maszatolás.


Cigánybűnözés... Szocializmusban is létező bűnüldözésben járatos fogalom volt. Ezzel írták le az adott etnikumra jellemző bűnözési típusokat, pl.: kábellopás. Nem csak a cigányok bűnöznek, de ugyanígy van fehérgalléros bűnözés is. Az ellen mégsem ágál senki.


Az pedig, hogy: "Ma már egy tüntetés is felér egy polgárháborúval.. szánalmas. Vagy tenni valamit, vagy csendben maradni!" nem ellentmondás? Egy tüntetésen valamit tesznek az emberek, nem?

2013. jún. 28. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!