Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek is indokolt lenne...

Szerintetek is indokolt lenne testnevelés óra helyett önvédelmi, harcművészeti órát taníttatni a diákokkal?

Figyelt kérdés

Jobban élveznék és a hasznukra is válna.


Azért mondom , hogy indokolt ,mert , mint tapasztaljuk a rendőrség általában nincs a helyzet magaslatán ,kivéve amikor a büntetést adják mert nem volt a illatosító a kocsidban.


A diákoknak harcművészetet kellene tanulni ,mindenképpen.Távolt-keletit vagy izraelit.Meg kell tanítani őket verekedni és az engedélyezett önvédelmi eszközötök használatára.


Sajnos egyre több a fertőzött terület az országban , a rendőrség tehetetlen , ezért indokoltak lennének a reformok.



2013. jún. 5. 21:16
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
45%
Én 1 év kötelező katonai alapkiképzést is belevennék az oktatásba, mert az erőnlét és önvédelmi képességek mellett a fegyelem és tisztelet elsajátítása a legfontosabb.
2013. jún. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
93%
Jó, akkor már ha mindent beleveszünk, akkor melyiket dobjuk ki: a matekot, fizikát, történelmet vagy az irodalmat?
2013. jún. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 tetro ***** válasza:
100%

És miért nem a vívás vesszük bele? Vagy a céllövést? Vagy az atlétikát?

Mert ezek mind specializációk? Normális testnevelés óra kell. Habár 12 éven az érettségiig csak olyan suliba jártam, ahol idő és lehetőség se lett volna zuhanyozni tesi után. Azért az kellemes lehet, mikor egy nulladik órás tesi után, ahol 10km-t futott az osztály, mindenki abban a szagban üli végig a napot.

2013. jún. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
88%
Egy minimális önvédelem igen! Nem támadó harcművészet, hanem védekező. És nem magas szinten, hanem annyira, hogy meg tudják magukat védeni. Ha heti 1 órában lenne önvédelmi oktatás, már az is jó lenne. Egy olyan önvédelmi oktatási óra, ahol megtanulnának mozdulatokat, önvédelmi eszközök használatát, a segélykérés pontos menetét (gondolom egy átlagos fiatal lány vészhelyzet esetén csak kiabálna a telefonba és nem a vészhelyzetet írná le, és ez nem az ő hibája), bizonyos helyzetek kezelését és apró trükköket (pl. este ne egyedül sétáljanak, ha lehetséges).
2013. jún. 6. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
11%

Én iskola előtt rendszeresen jártam reggel 6kor edzésre. Lehet, hog mindig lefáradtam edzés után .... de az órai teljesítményemen meglátszott, hogy reggeli sportolással kezdtem. Első órán már úgy éreztem magam, mint ha már dél lenne ... Ez a lendület általában délutáni alvásokba csapott át, de sosem bántam ...

Szóval az hülyeség, hogy fáradtak lesznek meg ilyenek pár kör futás és gimnasztika vagy torna után ... igenis felpezsdül az ember... Bár tény, hogy a lusta gyerekek annyira sajnáltatják magukat, hogy már tesi óra alatt képesek bealudni ...

2013. jún. 6. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

körbe-körbe futkározás, meg a kötélmászás nem fogja...

ahhoz hogy barmilyen kuzdosportba barki belekezdjen, rendelkeznie kell egy bizonyos szintu eronlettel/allokepesseggel (ha csak nem akar megalaztatassal, izomhuzodassal vagy egy torott csonttal kezdeni...)


A futas es a kotelmaszas, es ha mar itt tartunk a guggolas es fekvotamasz, tokeletes gyakorlatok arra, hogy ezt az eronletet/allokepesseget a fiatalokban kialakitsak. Raadasul ezek egyszeru es eszkoz nelkul megvalosithato gyakorlatok (kiveve a kotelmaszast persze).


Nagyon hangzatos meg dicseretes, ha azt szeretnetek, hogy a gyerekek karatezni, meg jiu-jitsu-zni, meg ne adj Isten krav maga-zni kezdjenek, de 10 percet nem birnanak ki egy normalis edzesbol, ha nincs meg hatternek az alap; az alap, amit elvileg a tesitanarok tanitanak meg a gyereknek futassal, kotelmaszassal, fekvotamasszal stb.


Raadasul nincs meg minden gyerekben a hajlam a verekedesre, ezert rajuk eroltetni, tantervbe venni barmilyen kuzdosprotot szerintem sokaknal okozna serulest, nemcsak testi, de lelki serulest is.


A kuzdosportokat iskolan kivul, aki akarja csinalja, de ha a gyerek focizni akar, akkor focizzon. Megtiltani neki szinten hiba lenne.


Raadasul, hogy egy gyerek eljusson olyan szintre, hogy az utcan 3 kiskocsoggel szemben megvedje magat, ahhoz a tesioran elbohockodott kulzdosport gyakorlatok nem fognak segiteni. Ilyen esetben a szegyen a futas de hasznos esete lep fel, es ha a gyerek megerolteti magat es rendszeresen latogatja a tesiorakat, akkor fut eleget es olyan szintre kerul, hogy legalabb a legkozelebbi benzinkutig/boltig elfut a tamadoi elol, ahol talal segitseget.

2013. jún. 8. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Az kéne még csak, aztán felnőttként még veszélyesebbek legyenek. Már így is csak nagy késsel mer az ember ki menni az utcára a sok vadbarom miatt, hát még verekedni is tanítai őket hát tudod.
2014. máj. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!