Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha most az összes fiatal...

Ha most az összes fiatal egyetemre megy, mert szakmunkásnak menni ciki, akkor 10-20 év múlva kik oldják meg a szakmunkás dolgokat, javításokat?

Figyelt kérdés
2013. máj. 18. 11:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%
akkor bizony senki. de nem megy az összes fiatal egyetemre.
2013. máj. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
19%
Senkik. A diplomások nem fognak érteni semmihez.
2013. máj. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
94%

Fejlett országokban a bevándorlók.

A magasan képzett ottaniak végzik a komolyabb harmadlagos szektorbeli (szolgáltatások) munkákat, illetve a kutatás-fejlesztést, az "aljamunkát" meg elvégeztetik a bevándorlókkal.

Magyarországon ez nem működne, azonban én személy szerint nem érzem, hogy ez itt akkora probléma lenne. Nem minden fiatal akar egyetemre menni (például én sem), bőven vannak emberek az OKJ-s tanfolyamokon, illetve a szakmunkásképzőkben is.

Ennél sokkal nagyobb problémának tartom a magasan képzett emberek kivándorlását, pontosabban ennek okait.

2013. máj. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy aki nem megy főiiskolára vagy egyetemre, az sem megy szakmunkásnak.


Aki nem tanul tovább érettségi után, az esetek többségében valamelyik gyár szalagja mellett köt ki. De nagyon sok szakmunkás is pályaelhagyó lesz, hiszen kezdőként igen nehéz kitermelni a havi 60-70 ezer forintot, ami az egyéni vállalkozósághoz szükséges.


A klasszikus szakmunkások (vízvezetőkszerelő stb.) számára viszont alkalmazotti munka nagyon kevés van.

2013. máj. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Így van. Egyik legjobb barátom vízvezetékszerelő vállalkozó, de olyan kevés a munkája, hogy mellette kénytelen konyhán dolgozni kiszállítóként.
2013. máj. 18. 12:01
 6/14 anonim ***** válasza:
Nem azért nem mennek szakmunkásnak mert ciki hanem mert az ott szerzett végzettséggel maximum árokkaparó közmunkásként tudnak elhelyezkedni vagy még annak sem.
2013. máj. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nem egészen értek egyet. A kitűnő szakemberek sokszor jobban keresnek, mint a diplomások. Van jó pár asztalos ismerősöm, tele vannak megrendeléssel, milliókat keresnek.
2013. máj. 18. 12:22
 8/14 anonim ***** válasza:
Nem megy minden fiatal egyetemre, értelmetlen a kérdés.
2013. máj. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

"A kitűnő szakemberek sokszor jobban keresnek, mint a diplomások."


Csak ma már nem termelnek ki kitűnő szakembereket sehol. A probléma ott kezdődött amikor az a szemlélet terjedt el hogy szakmunkásnak csak a debilek mehetnek, aztán erre jött rá néhány oktatási reformok amivel teljesen szétverték a szakmunkás képzést. Ma azoknak akiket kihajigálnak mindenféle képesítéssel a szaksulikból 99%-nak fogalmuk nincs arról amiről végzettségük van.Ez sajnos tény. Így meg nem csoda hogy senki nem tekint reális lehetőségként a szakmunkás képzésekre. Anno én sem mentem volna egyetemre ha lett volna egy normális alternatíva szakmunkás téren. De nem volt. Ma már szerintem ilyen helyzetben senki nem azt nézi hogy mi a ciki vagy mi nem- mindenki megélni szeretne. Csak a szakmunka nem egy lehetőség jelenleg.

2013. máj. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"Senkik. A diplomások nem fognak érteni semmihez."


Képzeld nekem van szakmám és diplomám is.


Nem ciki szakmunkásnak tanulni, csak senki nem akar 60. ezerért egy szalag mellett megdögleni.

2013. máj. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!