Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Top 3 történelmi személy?

Top 3 történelmi személy?

Figyelt kérdés

nekem


1.Ceasar

2.Napóleon

3.Hitler



2013. máj. 17. 22:09
1 2 3 4 5 6 7
 31/64 anonim ***** válasza:
62%

1. Augustus

2. II. József

3. Hitler

2013. máj. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/64 anonim ***** válasza:
68%

Szokratesz

Gurdjieff

druidak vezetoje

2013. máj. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/64 anonim ***** válasza:
77%

1. Gróf Széchenyi István (hol láttatok olyat, hogy egy politikus lemond egy évi jövedelméről (földjei jövedelméről), mert a haza érdeke fontosabb?

2. Jézus (ezt nem magyarázom, ennek vallási okai vannak)

3. Arisztotelész (a modern filozófia és politológia is az ő tanításain alapszik)

2013. máj. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/64 anonim ***** válasza:
63%

Stilness te mekkora gyökér vagy. A történelmet nem csak a "jók" mozgatják hanem , szemszög kérdése szerinti, "rossz" szereplők is, sőt , gyakran utóbbiak inkább befolyásolják.

Nálam: 1.Hitler

2.Sztálin

3.Bismarck

Elfogult vagyok, hisz jelenkor a kutatásterületem.

A kérdés problematikus, kérdés az adott személy milyen mértékű hatást váltott ki.

Ez esetben Hitler szerepét nem kell ecsetelnem. John Lukacs professzor szavaival, ő a 20. sz. legnagyobb forradalmára, aki a legerősebb mozgalmat, a nacionalizmust fejlesztette tökélyre. Hatása a mai napig érvényes. Amiért olyan Európa amilyen , az Hitlerhez és korszakához vezethető vissza, nem számítva most az első vh-t.

Sztálin. Ha ő nem lett volna, a SZU aligha élte volna túl a 41-es német támadást. Nem akarom heroizálni, de ahhoz, hogy legyőzzék a nácizmust, egy hasonló ideológiára volt szükség, illetve hasonló zsarnoki rendszerre. Az a tény, hogy győztek, később 1990-ig befolyásolja a világ egyik felének politikai irányát.

Bismarck. Az első világháborút minden háborút lezáró háborújának tekintették. Akkor Nagy háború néven emlegették. Bismarck személye, az egységes Német birodalom kialakítása, előbb utóbb elkerülhetetlenül összeütközött volna a nyugati hatalmakkal. Ehhez Ferenc Ferdinánd csupán egy eszköz volt. A dominó viszont Ferdinándtól indult, ekkor kezdődik a rövid 20. század, ami majd 1989-ben ér véget. Az első világháború mostohagyermek a második, a második pedig szoros kapcsolatban áll a hidegháborúval.

2013. jún. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/64 anonim ***** válasza:
36%

Stillness vagyok.


Más az értékrendünk utolsó, számomra ezek az emberek senkik voltak, annyira sem méltók, hogy számba vegyem őket. Te nyugodtan bálványozd őket, én viszont maradnék egy Gandhinál inkább.

2013. jún. 5. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/64 anonim ***** válasza:
71%

A stillness-szel vitatkozo kommentelonek uzennem:


Igen, a negativ figurak nagyon is befolyasolhatjak a tortenelmet. Kerdes, h te kitol akarsz tanulni es mit? Akarsz egy olyan embertol tanulni, akinek egy felsobb tudata volt (mint Gandhi) vagy egy olyantol aki milliokat 'hipnotizalt' es olt meg?

Szted kitol lehetne tobbet tanulni?

2013. jún. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/64 anonim ***** válasza:
63%

kedves utolsók

Ne legyetek elfogultak. A "rossztól"is lehet tanulni, hogy újra ne kövessük el a hibáinkat.

Mint mondtam, a "rossz" szemszög kérdése. Ezt kellene elfogadni. Oroszországban Sztálin ma aligha örvend közutálatnak, sőt, inkább felnéznek rá, mint valami modern cár. Mivel az oroszok alapvetően nem egy agyon iskolázott nép, ezt könnyen el is lehet képzelni.

A két németről (tudom h osztrák, nehogy beírja valaki) már aligha vélekednek így a mai németek, hiszen a mai rendszer is annak a háborúnak a következménye. Jaj a legyőzötteknek.

Ez nem értékrend kérdése, hanem objektív és mérlegelő döntésé. Gandhi lehet nagy ember volt, Indiában , de Európára nem volt semmi befolyással, azon kívül, hogy a gyarmatrendszere Nagy-Britanniának szépen fokozatosan felbomlott, többek között Indiával az élen. Ez messze nem olyan hatású, mint mondjuk egy olyan háború, mint volt a II. vh. Európában.

Ettől függetlenül lehet Gandhiékat is csodálni, de attól még nem lesznek meghatározóbb történelmi alakok.

2013. jún. 7. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/64 anonim ***** válasza:
22%

Ezt nem én, nem is te döntöd el, tehát ha a "szádra veszed", ha nem, attól még a súlya annak a történelmi alaknak megmarad.

Ki kit bálványoz, az magánügy. Ez az értékrend kérdése.

2013. jún. 8. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/64 anonim ***** válasza:
28%

Persze megmarad a súlya, de akkor a kérdésnek úgy kellene szólnia, hogy kinek volt legnagyobb hatása a történelemre, nem pedig az, hogy TOP 3, ami annyit tesz, hogy FELSŐ 3.

Tudod, slágerlistákon sem a 3 legelvetemültebb, legszarabb zenéket rakják be, mondván "Nagy a maga nemében". Top3, annyit tesz, mint a 3 legnagyobb, reális nagysága pedig a pusztításnak csak abban a társadalomban lehet, amelyik a pusztítást élteti. Valóban van ilyen része a miénknek is, de én nem ezt képviselem, és mertem remélni, hogy ti sem. Tévedtem!

Tudod az a vicc csupán, hogy itt mindenki lelkesen vitatkozik arról, hogy most hitler vagy nagy sándor, vagy esetleg cézár, de ha megkérdezném tőlük ki volt az a Platón fogalmuk se lenne!

2013. jún. 8. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/64 anonim ***** válasza:
kár vitatkozni a szavakon,a kérdésen, hogy a súly vagy top mit jelent, a lényeget már leírtam. a zenés hasonlat meg nem illik ide.
2013. jún. 8. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!