Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Top 3 történelmi személy?

Top 3 történelmi személy?

Figyelt kérdés

nekem


1.Ceasar

2.Napóleon

3.Hitler



2013. máj. 17. 22:09
1 2 3 4 5 6 7
 21/64 Sertés ***** válasza:
32%

Kedves 15!

Tudsz még olyan VALÓS történelmi szereplőt mondani, aki annyira 0-ról kezdte volna, mint Hitler, és olyan magasra jutott volna? Mert én senkit… És Nagy Sándor, aki már „tini” fejjel 50000-es sereget vezetett az első sorból, végig veretlenül? Mert én nem… Ami pedig a rombolást illeti, olvass csak utána, meg fogsz lepődni! Ugyanis a „nagy rombolók” a legnagyobb építők is voltak egyszerre. Olyan „apróságokról” nem is beszélve, hogy nem biztos, hogy történelmi ismereteid (és a hatályos hivatalos álláspont) 100%-ban lefedik a valóságot…

2013. máj. 17. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/64 Shai-Hulud ***** válasza:
83%

"Tudsz még olyan VALÓS történelmi szereplőt mondani, aki annyira 0-ról kezdte volna, mint Hitler, és olyan magasra jutott volna? Mert én senkit…"


Én tudok!!! :-D


Pargali Damat Ibrahim Paşa.

Rabszolgaként kezdte, és I. Szulejmán szultán nagyvezére volt. A szultán után közvetlenül a nagy Oszmán Birodalom legnagyobb ura.

[link]


"...nem biztos, hogy történelmi ismereteid (és a hatályos hivatalos álláspont) 100%-ban lefedik a valóságot…"

De az sem biztos, hogy nem...

Tudom, mostanában "divat" kétségbe vonni a "hivatalos", jelenleg elfogadott történelmet, és persze ennek lehet is alapja, mert igen sok dologról nincsenek közvetlen emlékeink, csak valószínűsítik, hogy mi is történt...

De azért azt tudni kell, hogy ezek mögött a valószínűsítések mögött komoly kutató munkák, feldolgozások, és következtetések vannak, azaz VALÓBAN ez a legvalószínűbb eseménysorozat a sok lehetséges közül.

Ezeket kár kétségbe vonni, mert nem egy embernek, és még csak nem is egy csoportnak a véleménye, hanem (sokszor különböző szemléletmódú) tudósok vitáinak, egyeztetéseinek az eredménye.

Kételkedni persze lehet, ez mindenkinek saját joga - de ettől a hivatalosan MINDENÜTT elfogadott történelem nem fog megváltozni.

2013. máj. 17. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/64 anonim ***** válasza:
77%

Julius Caesar

Spartacus

Napóleon

2013. máj. 18. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/64 Sertés ***** válasza:
4%

Hát, nem tudom, akit belinkeltél az szerintem a fasorban sincs…

Jó udvari kapcsolatok, sikeres nősülés, ráadásul ő „csak” a létrehozott oszmán birodalom (akik Bizánc tönkretételén és kb. fél Magyarország kiírásán és rabszolgapiacra hurcolásán kívül túl sok mindent nem tettek le az asztalra) felett szerezte meg a hatalmat, míg Hitler maga hozta létre a 3. birodalmat (és ideológiai irányvonalát) egy összeomlás szélén álló lepukkant országból, kapcsolati tőke és számottevő iskolai végzettség nélkül.


Nem divat, hanem józan ész! Elég, ha csak a napi politika, vagy a rendszerváltás utáni magyar történelem saját bőrünkön „átélt” és a hivatalosan publikált verziója közötti különbségre gondolunk. Van történész ismerősöm, aki nagyon sokat tud, a: „kutatható” levéltári anyagokból, a gond csak a nem kutatható titkos/mikrofilmes résszel (ez a lényeg) van, amiről dunsztja sincs, se neki, se a tanárának, se a történelemkönyveket íróknak…

2013. máj. 18. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/64 Shai-Hulud ***** válasza:
87%

Na akkor hogy tudd, mekkora volt az Oszmán Birodalom:

[link]


Nem volt ez kisebb, mint a németek által a II. VH-ban elfoglalt terület.

És ezt NEM tankokkal hódították meg, hanem elöltöltős ágyúkkal, és janicsárokkal. :-)

Nem beszélve arról, hogy Ibrahim pasa is, és Szulejmán is igen gyakran maga vezette a sereget...

Hitler szerinted hányszor járt a fronton? :-D


Na jó, ennek a "versengésnek" semmi értelme. Szerinted Hitler a nagyobb, szerintem meg nem. :-)

2013. máj. 18. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/64 Sertés ***** válasza:
17%

Elegánsan kihagytad azt a részt, hogy „kedvenced” már beleült a készbe, míg Hitler minden szempontból a padlóról hozta fel high-tech szintre Németországot, és tette azt pár év alatt a 3. birodalommá… Egyébként jól mutatnak a meghódított sivatagok, de ha a birodalom népességét és gazdasági erejét is nézzük, a Németek hozták össze a legnagyobbat. Ami pedig a tankokat vs. elöltöltős ágyúkat illeti, a kor színvonalán kell vizsgálni a kérdést, így pedig erőben és fejlettségben az akkori törökök voltak kb. a mai USA.

Bár –„hála” az rtl klubnak- nagy divat manapság a török imádat, a „szulejmánozás” én magyarként olthatatlanul haragszom rájuk és a mongolokra, azért amit velünk tettek.

Ezennel a vitát én is lezárom, jó éjt!

2013. máj. 18. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/64 anonim ***** válasza:
20%

Adolf Hitler

Bottyán János

Rákóczi Ferenc

2013. máj. 18. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/64 anonim ***** válasza:
78%

Nem tudom milyen sorrendben, de talán némi személyes érzelemmel:

1. Széchenyi István (életet tudott lehelni egy gazdaságilag nagyon elmaradott Magyarországba)

2. Kemal Atatürk (össze tudott kovácsolni egy szétzilált Törökországot)

3. Esetleg Szent István, aki úgyszintén sosem vesztett csatát, de emellett néhány korábban felsorolt személlyel ellentétben stabil birodalmi határokat tudott teremteni, magát az államalapítást és területeinken az ezzel járó újításokat nem is fejtem ki.

2013. máj. 18. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/64 anonim ***** válasza:
43%

Jól tükrözi, hogy az emberek nagy része még mindig úgy viselkedik, mint az állatok.

Történelmi személy volt Hitler és tömeg gyilkos haverjai az igaz. De hogy őket fel dicsőitik egyesek, és mint valami sikertörténetet állítják be, hogy világ uralomra törtek, és x méretü területet hajtottak hatalmuk alá, az több mint felelőtlenség.

Ezeket a tipiusu embereket pont ez hajtotta akkoriba, egyrészt a hatalom vágy nyilván, de biztos vagyok benne, hogy tudták nagyon jól, hogy majd 2312312321év múltán is róluk fognak beszélni. Annyit nem érdemelnek meg, hogy beszéljünk róluk, nem hogy te itt TOP3 TÖRTÉNELMI SZEMÉLYKÉNT NEVEZD MEG ŐKET.


Hol van Martin Luther King? Einstein? Galilei? Da Vinci? Akikre büszkék is lehetünk? Azok nem számítanak igaz? Az a lényeg ki mekkora háborut tudott uszítani.

2013. máj. 18. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/64 anonim ***** válasza:
49%

"Jó udvari kapcsolatok, sikeres nősülés, ráadásul ő „csak” a létrehozott oszmán birodalom (akik Bizánc tönkretételén és kb. fél Magyarország kiírásán és rabszolgapiacra hurcolásán kívül túl sok mindent nem tettek le az asztalra) felett szerezte meg a hatalmat, míg Hitler maga hozta létre a 3. birodalmat (és ideológiai irányvonalát) egy összeomlás szélén álló lepukkant országból, kapcsolati tőke és számottevő iskolai végzettség nélkül. "



És meddig is állt az a nagy német birodalom? Mert szerintem még 15 évig sem. Ha jól számolom kb 12. Fiatalabban halt meg mint Szlovákia :D

2013. máj. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!