Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szélsőjobboldaliak, hogy...

Szélsőjobboldaliak, hogy viszonyultok az olyan költőkhöz, mint pl Radnóti (zsidó) vagy Ady (balos)?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 26. 19:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
57%
Ha azt nézzük hogy milyen körökben népszerű a szélsőjobb, nem hiszem hogy mondana nekik bármit is ezek a nevek.
2013. ápr. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
95%
Nagyon szeretem őket.
2013. ápr. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
10%
Költekezni bezzeg tudtak, de dolgozni, pénzt keresni azt már nem.
2013. ápr. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
47%

Radnóti költészetét nem szeretem, de nem azért, mert zsidó, hanem egyszerűen nem jön be. Van pár jó verse, de a többség nem tetszik.

Ady-t viszont kifejezetten rühellem emberileg. Ilyen link, lusta, képmutató alakot elég nehéz találni még egyet az irodalomtörténetben. Mondjuk azt el kell ismernem, hogy azért van egy verse, ami nekem talán benne van a top 10-ben.

2013. ápr. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Radnóti Miklós: Meditáció


Most már elhiszek mindent csöndben:

éjjel Mondschein szonátát és Áve

Máriát hallgattam egy szál

csöpögő gyertya mellett, - az

ablakon át fények feszültek a

falra furcsán, - imára kulcsolt

szivvel és kezekkel ültem, - ave,

ave! - a gyertya is tövig ég majd,

de a kedves keze mégis szép,

hosszú, keskeny, úgy szeretem

és ül rajtam a szerelem

mint régi templomok falán

fehér szentek fején megülő

fényesszemű és szelíd galambok


http://www.youtube.com/watch?v=nT7_IZPHHb0

2013. ápr. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
88%
Úgy gondolok rájuk mint művészekre, nincs semmi gondom velük.
2013. ápr. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
84%

Én nem tudom hogy szélsőjobbosnak számítok-e... Jobbikos vagyok, bár magamat nem tartom szélsőjobbosnak, bár egy MSzP vag DK szavazó szemében valószínűleg elég szésőjobboldali vagyok... na mindegy is...


Ady meg Radnóti nem hétköznapi költők voltak, azt azért el kell ismerni! Ady költészetét jobban ismerem megmondom őszintén... és hát van olyan verse, ami nagyon tetszik (pl. Párizsban járt az ősz... vagy Emlékezés egy nyár éjszakára...), illetve van olyan verse, ami nem tetszik (pl. A föl-földobott kő).

2013. ápr. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
82%
Ady is meg Radnóti is szerintem elborult elmék, erősen depresszív hajlammal. Költőnek ettől még nagyszerűek, csak a verseik hangulata nem tetszik. József Attila is balos volt amúgy, ha jól tudom. Semmi bajom egyikkel sem. A jelen kor "mávészeivel" sem. Hajós zenéje szerintem zseniális. A Republic-é is az (volt), pedig Cipő is erősen balos volt. Nem az határozza meg egy műben a jóságot, hogy milyen politikai nézetet vall az illető. Jobbról például a Kárpátiát és Ákost nagyon szeretem, de Egészséges Fejbőr, Magozott Cseresznye, Hungarica meg nem annyira jön be.
2013. ápr. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Radnóti személyiségét nem annyira ismerem. De szerintem Ady pont, hogy nem az az elborult elméjű volt. Az "elborult" költők általában a magánéletükben eléggé lúzerek voltak (pl. József Attila, Juhász Gyula), Ady viszont ellenkezőleg, egy nagyvilági menő. Ő inkább csak szeretett tetszelegni ebben a megnemértett zseni vagyok szerepkörben, szerintem.
2013. ápr. 27. 01:51
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Jobboldalinat tartom magam, de egy muveszt a muveszete erteke alapjan hatarozok meg, nem pedig szarmazasa, meggyozodese alapjan.


Ady es Radnoti nem tetszik; ugyanakkor nagyon szeretem Karinthyt (zsido) vagy Pilinszkyt (homoszexualis).

2013. ápr. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!