Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha olyan rasszista a Jobbik,...

Ha olyan rasszista a Jobbik, akkor miért van ott Radnóti verse, aki köztudott zsidó volt?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 23. 16:34
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
77%

Ezt kérdezd meg tőlük. Attól függetlenül ez nem cáfolat arra, hogy zsidóznak meg cigányoznak.


Nem az a nem-rasszista, aki kirak egy zsidó verset, hanem aki nem nemzetiségi, származási, vallási vagy szexuális beállítottság alapján ítéli meg a másik embert.

2012. ápr. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
84%

Azért, mert egy átlag jobbikosnak fogalma sincsen arról, ki volt Radnóti. Másik érdekes példa: a Jobbik vállaltan királyság, illetve alkotmányos monarchia párti... Kampányuk során attól a Petőfitől vették át a szlogent (A nép nevében), aki az Akasszátok föl a királyokat! című verset is írta.


Persze egy olyan párttól, amelyik egyszerre újpogány és nagykeresztény, egyszerre antikommunista és államosítás párti, illetve oroszbarát, egyszerre szemkilövetőzik és barátkozik az iráni tömeggyilkos forradalmi terrorgárdával, túl nagy logikát és következetességet ne várjunk.

2012. ápr. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Hol van ott Radnóti verse?
2012. ápr. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
65%

Ennyire műveltek...

Nem értem miért azok,mert tényleg azok,rasszisták.De megkérdezném tudják e a családfájukat 100 évre visszamenőleg?És sehol nem csusszant be egy zsidó vagy roma sem a családba??? szinte lehetetlen.

Én legalább beismerem,hogy "korcs" vagyok,és nem szégyellem,mert a felmenőim által több kultúrát is megismertem eddigi életem során,és mindegyiknek megvan a maga szépsége és hagyományai.És talán ezért sem vagyok olyan szűk látókörű,mert minden népnek van alja és ebben a Jobbikosok a legjobb példa.

Lehet lepontozni :D :D :D Köszönöm :D

2012. ápr. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
73%

"Lehet lepontozni :D :D :D Köszönöm :D

"


Én felpontoztalak. Úgy látszik rajtam kívül is vannak "népnemzetellenes korcsok" ebben az országban, akik fel merik vállalni, hogy márpedig a Föld nem lapos, akár megégetik, akár nem.

2012. ápr. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
86%
Hol is van konkrétan a vers? Különben Radnóti zsidósága ellenére rengeteg nagyon szép hazafias verset írt, amit a Jobbik nyilván fel tud használni kampánycélra. A nagykopasz jobbikosnak valószínűleg fogalma sincs Radnóti származásáról, de azért elkezd csillogni a szeme mondjuk a Nem tudhatom-ra. Rá kell végre jönni, hogy a Jobbikot is csak a szavazók befogása érdekli, nem az, hogy következetesek legyenek ideológia terén.
2012. ápr. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
64%
"akkor miért van ott Radnóti verse" Hol van kérdező nem értelek?
2012. ápr. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
82%
A Jobbiktól függetlenül Radnóti tisztában volt a származásval , de indentitásában sokkal inkáb a magyarsága dominált sőt még katalikus is volt.
2012. ápr. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
75%
Kérdező csak annyit: egy fecske nem csinál nyarat. Remélem érted ezt a mondást.
2012. ápr. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
88%

Einstein mondta:

Ha a relativitas elmelet igaznak bizonyul, akkor az osztrakok osztraknak, a franciak vialgpolgarnak, a zsidok pedig zsidonak fognak tartani.

Ha tevedtem, akkor az osztrakok zsidonak, a franciak nemetnek, a zsidok zsidonak fognak tartani.

2012. ápr. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!