Miért nem engedi el minden ország az adósságokat és indulnak tiszta lappal? Ez talán segíthetne kilábalni a gazdasági válságból is, nem?
Kérlek, jövő hónaptól add nekem a saját, vagy szüleid fizetésének a felét, mert akkor nekem jó lenne, abból jobban tudnák gazdálkodni, szebb lenne az életem. Csak úgy jófejségből. Ugye, nem nagyon akaródzik?
A másik pedig, hogy nem az államadósságtól ilyen borzasztó a gazdasági helyzet. A 90-es évektől a jelenlegi államadósság 2,5-szörösét lopták külföldre. Abból a 27% forgalmi adóból hidd el, bőven elélne a kormány hitel nélkül, ha érdeke lenne. Csak viszonyításképpen, Japánban 5% az Áfa, mégis jobb a gazdaság.
"Nagyon sok ország államadóssága még az 1. és 2. VH-ból maradt vissza"
Én úgy emlékszem ezeket eltörölték.
nem akarnak nemzet államokat a térképen látni... ezért kellett elsőnek az embereket eladósítani (2009 válság lufi). Napjainkban meg az államokat adósítják el, ugyan olyan eszközökkel, hitelért hitelt adnak...
Következő lépésben, megszüntetik a nemzetek önrendelkezését, mert ez a gátja annak, hogy felelősen gazdálkodjanak a nemzetek cserébe elengednek minden adósságot!
A világháborús jóvátételek jelentős részét már visszafizették. Németország éppen két-három éve tudta le az utolsó részletet az első világháborús jóvátételéből, és persze a második világháborúsnak is törlesztették már egy jelentős részét. Az államadósság túlnyomó részét NEM a világháborús jóvátételek teszik ki, pláne olyan országok esetében, amelyek mindkét háborút megnyerték.
Az államadósság nagy részét nem más államok jegyzik. Hanem bankok, befektetők és egyszerű kisemberek, köztük a saját állampolgáraik. Ezek nem fognak csak úgy megszabadulni a pénzüktől.
De még ha minden államadósság más államok kezében lenne is, akkor sem lehetne csak úgy elengedgetni ezeket. Mert ezekkel némelyik állam borzasztó rosszul járna. Képzeld el azt a helyzetet, hogy Németországnak van tízmilliárd euró értékű magyar államkötvénye, Magyarországnak pedig ugyanennyi német államkötvénye. A magyar deviza államkötvényeknek régóta 4-5% az éves hozama, a német eurókötvénynek ezzel szemben a 0-1% tartományban van a kamata. Ezek kölcsönös elengedésével Németország elbukná azt a 3-5%-os különbözetet, ami nem kevés pénz. Ráadásul az adósságelengedés kártékony hatásairól éppen mostanában szólnak a hírek. Tavaly a görög mentőcsomag része volt az államadósság felének elengedése. Ennek jelentős részét ciprusi bankok jegyezték, az adósságelengedésnek az lett a vége, hogy most Cipruson van bankválság. Most majd őket kell kisegíteni, bár őket nem az államadósságuk miatt.
Nem vagyok összesküvés hívő de van néhány alap dolog amit azért nem árt átgondolni.
1. A gazdasági válság mindig népesség csökkenést idéz elő.
2. A földön jelen pillanatban jóval több ember él mint amenyit a föld elbír tartani hosszútávon.
Ennyi ...Én azt vallom hogy a nagyhatalmak miniszter elnökeinek a főnökeinek a főnökeinek a főnőkei bármikor be tudnák indítani a gazdaságot. Mertg megvannak hozzá az erszközeik hogy ezt a virtuális pénz rednszert úgy kezeljék h beinduljon tőle a gazdaság.
De ezt nem teszik meg. És ennek biztos oka van.
Az egyik oka ez a megfontolás lehet.
"1. A gazdasági válság mindig népesség csökkenést idéz elő."
Ezt meg honnan szedted? Utánanéztél 1930-as évekbeli demográfiai grafikonoknak? Akkor válság volt az egész kapitalista világban, nem is akármilyen válság.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!