Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek van esélye a...

Szerintetek van esélye a jobbiknak 2014-ben? Nem kellene nekik megadni az esélyt és megnéznünk mit produkálnak?

Figyelt kérdés
2013. márc. 10. 12:02
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
67%

Nincs esélyük és nem is lenne szabad nekik megadni az esélyt.


Egy olyan szélsőbalos, antikapitalista párt hatalomra kerülésének, mint a Jobbik, csakis katasztrofális következményei lehetnének.

2013. márc. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
44%

Látom elég sokan szeretnének cigányországban élni vagy hogy valamelyik dakota megkéselje a 13 éves lányotokat mert nem adta oda a pénzét.


Szép jövő mondhatni.


Majd 20 év múlva emlékezzetek erre ,amikor már Magyarország sem lesz , legalábbis etnikailag nem.

2013. márc. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
23%

ma 12:16

ma 12:22


Látom, nehéz lehetett az általános iskola... Szövegértés 1-es!


Az "esély megadása" arra vonatkozik, hogy eddig volt fidesz meg mszp. Más nem nagyon, és láttuk, mi lett. Most jöhetne a Jobbik, és akkor megnéznénk, mi lesz. Erre vonatkozik a kérdés. De persze, én nem bántom a gyengébbeket. :(

2013. márc. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%
Semmi esetre sem. Tudod, én egy kísérletező alkat vagyok, de a saját életemmel még magam se kísérletezek hát még mást engednék. Azt magam tervezem. És neked is a tervezést ajánlanám a próbálgatás helyett. Ha nem tudod miért, - hát hosszú lenne elmagyarázni.
2013. márc. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
42%

2014 az még a Fideszé lesz, ezt most megmondom. Talán koalícióba kényszerülnek, de erre kicsi az esély - főleg ha a választási törvénnyel trükközgetnek.

Viszont 2018-ban már lehetnek a Jobbiknak is esélyei. Csak addig még nekünk is ki kell húzni valahogy...

2013. márc. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
50%

15:01!


"Látom, nehéz lehetett az általános iskola... Szövegértés 1-es!"

Akkor olvasd el, mit írtam 12:16-os szövegben, és értelmezd te is.


"Az "esély megadása" arra vonatkozik, hogy eddig volt fidesz meg mszp. Más nem nagyon, és láttuk, mi lett. Most jöhetne a Jobbik, és akkor megnéznénk, mi lesz. Erre vonatkozik a kérdés. De persze, én nem bántom a gyengébbeket. :("


Én meg erre írtam azt, hogy ha lesz életképes programjuk, akkor meg szavazni fognak rájuk az emberek.

Az nem elég, hogy fontos témákat dobnak fel (magyar gazdaság erősítése, kisebbségek helyzete, közbiztonság, korrupció), hanem hogy erre normális válaszokat adjnak. Olyanokat, amikkel a normális ember tud azonosulni. Multikat nem lehet kitilatni, mert csődbe megy a gazdaság. A cigányokat nem lehet gettókba zárni, hogy dolgozzanak a semmi közepén. A politikusokat el kell számoltatni, de akkor a saját házuk táján kezdjenek el most söprögetni. Európában békére kell törekedni, nem háborúra. Nem ők döntenek arról, hogy ki a magyar, és ki a magyarabb. Attól, hogy valaki zsidó származású, még szintén ember. És még sorolhatnám a sok-sok témát.

(És most ne gyere, hogy nem ez van a programjukban, mert olvastam, tudom, mi áll benne. Viszont a megnyilvánulásaikat is hallottuk már elégszer. Amíg ezen nem változtatnak, nem lesz esélyük kormányozni - még hiszem, hogy a magyarok nem akarnak egy ilyen pártot megszavazni)

2013. márc. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
61%

Nem hiszem, hogy van esélye, és ehhez meg kell néznünk a radikális pártok támogatottságának az anatómiáját. Az a helyzet, hogy Magyarországon a Jobbik elérte a maximumát. Általában 15% körül szoktak szavazatokat kapni a szélsőjobbosok, amit a Jobbik most hozott is. Azt azonban nem felejthetjük el, hogy ezt minek köszönheti: őszödi beszéd, Olaszliszka, Marian Cozma, Ján Slota, Simon Peresz, turulszobor, illetve még n+1 cigányos eset. Ezeket a történéseket/neveket az emberek már kezdik elfelejteni. Mivel most is jobboldali kormány van, ezért már nem olyan égő baloldalinak lenni.

Ráadásul az emberek megtapasztalták, hogy hova vezet a bankellenesség, ha magunkra haragítjuk a tőkét. A keleti nyitás sem sikerült(már a Jobbik sem veszi elő). A Fidesz programja lényegében a Jobbiknak a lightos kiadása, és sok embernek nem tetszik.

Én azt mondom, hogy '14-ben a Jobbik vagy kevesebbet, vagy ugyanannyit fog kapni. A közvélemény kutatások is stagnálást mutatnak(Megjegyezném, hogy a Jobbik szerint ők már 3 éve folyamatosan erősödnek, minden közvélemény kutatást erre próbálnak megmagyarázni. Ha ez igaz lenne, akkor már kétharmadon állnának). Viszont, ha 2014-ben ugyanannyit kapnak, az végletes lesz a párt számára, mert őket egy nagyon türelmetlen és ideges réteg támogatja. Ha ők rádöbbennek, hogy itt bizony soha nem lesz Jobbik kormány, akkor egyszerűen szétszélednek, és a Jobbik eltűnik. Ebben az esetben egy másik formában fog visszatérni 8-10 évvel később.

Abban egyébként egyetértek az egyik válaszolóval, hogy a Jobbik lényegében kommunista. Én elolvastam az egész programjukat, és kár volna tagadni: nem véletlenül szokták őket összemosni Thürmerrel.

2013. márc. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

17. Ez nem teljesen igaz.


Európa nyugatibb felében vannak szélsőjobbos pártok , melyeknek sikerült átlépni a bűvös 15%-os határt.


Ausztria , Finnország ahol legutóbb alig maradtak le a kormányra kerüléstől.

Ők főleg Eu ellenesek , bevándorló ellenesek ,radikálisak.Ők is demokraták de más demokráciában hisznek mint a jelenlegi liberális demokrácia.

2013. márc. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

18:21- azt nem mondtam, hogy a 15% mindenhol törvényszerű, csak azt, hogy az esetek túlnyomó többségében így van. Ezért írtam, hogy ÁLTALÁBAN.


Azt is érdemes megnézni, hogy nyugaton mit jelent a szélsőjobb. Franciaországban Le Pen pártja támogatja a melegházasságot, akárcsak Hollandiában Geert Wilders pártja. Ausztriában a jobboldali politikusok is gyakran a melegfelvonulások élére állnak szolidaritásból. Tehát kijelenthetjük, hogy az ottani szélsőjobbnak nincs túl sok köze a magyarhoz. Nem is csoda, hogy a Jobbikot kirúgták az európai szélsőjobboldali pártok egyesületéből(ha jól emlékszem, akkor ez a neve).

2013. márc. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
82%

Valóban igazad van , az ő céljuk a liberális és etnikailag nagyjából tiszta Európa megőrzése.


De , nekik mások a körülményeik.Az iszlám a szabadságukat , európai értékrendet veszélyezteti.


Magyarországon a cigányság jelenti a veszélyt.Ezért az itteni szélsőjobb azokra szakosodik.

2013. márc. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!