Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Csak én vagyok kiakadva az...

Csak én vagyok kiakadva az árakon?

Figyelt kérdés

A minap számolgattam és megdöbbentő eredményre jutottam.


500 Ft az itthoni átlagbér óránként. Ez mire elég?

1 tál főzelék egy budapesti kifőzdében, 10-15 km benzin, 1,5 kg narancs, 1 (és fél) BKV jegy, 1 csésze capuccino egy kávézóban.

Ez most komoly??


Ha valaki albérletben lakik, ami általában 60.000 Ft, akkor naponta 2000 Ft - tehát 4 órát dolgozik csak azért hogy legyen fedél a feje felett??


2013. febr. 23. 08:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem csak te vagy. Ez egy nagy globális rablás.
2013. febr. 23. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%
Hat igen, ez ennyi. En mondjuk meg 6-7 eve mikor nem volt munkam es elmentem komuvesek melle maltert hordani akkor is 600-at kaptam, de hallottam hogy nehany biztonsagi or meg csak 350-400-at keres/ora. Na az mondjuk semmire nem eleg, meg ha napi 10 orat dolgoznak se.
2013. febr. 23. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
43%

Akkor menj társbérletbe, és máris csak napi 2 óra munka a lakhatás. Rengeteg megoldás van, amivel spórolni lehet.


Amúgy az 500 forint az nagyon kevés átlagnak. 140 ezer körül van a nettó átlagfizetés, az leosztva a 174 órával, ami a törvényi előírás, 800 forint feletti összeget kapunk.

2013. febr. 23. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
47%
Ja, szerintem sem abbol kell kiindulni hogy valaki 8 altalanossal is vegezheto kulimunkat csinal, vagy segelybol el. Egy szakmaval rendelkezo normalis helyen meg nem 500-at keres.
2013. febr. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 szántóvető ***** válasza:
91%
jelentős különbség van kelet és ny-Mo. között.Digo te nem békés megyében lax.
2013. febr. 23. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ausztiában csak példa és nem lázitás céljaból irom egy legutolsó semmilyen képesités nélküli vasúton dolgozó bizt ör 8.6o euros NETTO órabérben van legálisan...
2013. febr. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
91%
Az átlagbér inkább 100.000.- körül van. Ennyit kapnak pl. az ápolónők is, vagy a szakmunkások. Jó, ha egyáltalán a vállalkozó kifizeti őket. És nem Borsodban lakom, hanem Bács-megyében.
2013. febr. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
50%
Mondjuk tanulni kellene, hogy legyen normális munkád, vagy, hogy magad létrehozhass valamit... de hiába mondom, úgyse értitek...
2013. febr. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A bolgárok is ki vannak bukva. Csak ők tökösebbek.
2013. febr. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Sajnos nem csak te vagy kiakadva ezen.

Persze jogosan vagyunk kiakadva mert e3z semmire nem elég.

Én 12 órában dolgozom, 2 nap meló és 2 np pihenőm van, van amikor hétvégén is dolgoznom kell, most pont úgy jöttek ki a műszakok hogy hétvégén vagyok itthon.

A munkahelyemen átlagban 90 ezret keresek havonta ami nekem arra elég hogy fizessem az albérletemet, ez 50 ezer Ft havonta, mindennel együtt. Akkor az internetért 2-3 ezret fizetek csak és kb ennyi.

TV-m nincs csak 2 csatornát tudok fogni antennával az RTL-t meg az M1-et. Nagyon nem is TV-zek szinte, csak alvás előtt nézem még egy kicsit ha úgy alakul. És ennyi.

Akkor a maradék 40 ezer elmegy kajára a környéken minden baromi drága mert csak kisboltok vannak, a legközelebbi nagyobb üzlet pl a Lidl, is 2 km gyalog csak oda.

Autóm van de nem használom mert drága a fenntartása, amúgy is a húgom használja mert ő még a szüleimmel lakik igaz dolgozik és abból fenntartja, nagyon ritkán kérem csak el tőle amikor hosszabb útra megyek el a barátnőmmel.

A barátnőm havi 60-70 ezret keres ami semmi szinte, abból 30 ezer csak úgy elmegy a hitel törlesztésére, mert a szülei felvetettek vele hitelt amit csesznek neki fizetni, nagyon ritkán küldenek neki 5000 Ft-ot hogy akkor fizetve van és ennyi. A maradék 30-40 ezer pedig ugye elmegy a buszbérletekre mert mindkettőnknek nekünk kell ezeket fizetnünk sajnos. Az összesen 25 ezer Ft és marad még 5 ezer jobb esetben amit mindig félreteszünk arra az esetre ha közbe jönne valami, de az a pénz amit 2-3 hónapig összegyűjtünk az el is megy valamelyik hónapba amikor kevesebb a fizu, vagy hirtelen költeni kell sajnos valamire.

És mi így vagyunk pont úgy hogy éppen hogy megtudunk élni, és marad pár ezer ft a zsebünkben fizetésig.

2013. febr. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!