A felsőoktatással kapcsolatban miért mindenki csak az adójával tud jönni?
Egyszerűen nem értem. Aki most egyetemista, annak kb 60-70 %-a költségtérítésesen van.
Mindenki az adójával jön, és támadja az egyetemistákat, de az senkit nem érdekel, hogy a kormány az adót reklámkampányokra, lejáratókampányokra, vagy h*lyeségekre költi, vagy olyanokra amik az ő zsebüket tölti tele.
Miért kell gyűlölni az egyetemistákat? Jómagam is az vagyok, de nem értem, hogy ez miért jó az embereknek.
Diákok is büszkék magukra, de, ha jobban megnézzük semmivel sem lettek előrébb mint voltak.
Tudom, ők legalább tesznek valami.
Persze mert csak a diplomásoknak nincs munkájuk, a szakmunkásokért sorba állnak.
Ott van például a jogász képzés ami a kormány szerint felesleges mert túlképzés van belőle, akkor az Orbán Viktor és az Áder János fia miért tanul annak? Egy felelősségteljes miniszter aki tudja mi jó a népnek nem felelősségteljes apa és oda küldi a gyerekét aminek semmi jövője?
"Diákok is büszkék magukra, de, ha jobban megnézzük semmivel sem lettek előrébb mint voltak. "
Ez nem igaz minden szakon lesz állami hely, ami 1. hónapja nem volt.
"Ha aláírták a szerződést, akkor nem mehetnek külföldre"
Hogyne mehetne. Nyugodtan mehet. Némi tartozása lesz a magyar állam felé, amiért az kitanította őt.
"külföldön meg nem azonnal kap valaki munkát."
Tényleg? És még csak nem is akármilyet!
"Nem tudom te milyen milliókról beszélsz....Ausztriában az átlagkereset 300-400ezer FT körül van.... "
Dehát az is az itthoni duplája. Vagy ott annyiból nem lehet megélni? Oh...
"Jah hogy a tandíjasok le vannak tojva, mindegy mit csinál, csak fizessen....."
Ez a Fidesz előtt is így volt. A fizetős gyakorlatilag vett egy papírt. Tudást nem, de az kit érdekelt?
"aztán tapsolja el a kormány olyanokra, amik a saját zsebükbe folynak...."
Ez meg minden mással így van, nem éppen felsőoktatási kérdés. Nyugdíjat is kéne emelni, a gyerekeket is jobban kéne támogatni, a nehéz helyzetben lévőket is kéne segíteni, adót is kéne csökkenteni. Vagy ezek nem is fontosak, ezért már nem is kell tüntetni, csak azért, hogy végre a FELSŐoktatás végre tényleg oktatás legyen, ne csak lébecolás? Ja mert "régen úgy volt"? Hát mostmeg már nincs úgy.
KÉRDEZŐNEK!!!!
Mert az emberek irigyek!
Fel sem fogják, hogy a hallgatókban mi zajlik le. Ma már több diplomával kell rendelkezned, ha valamit is el akarsz érni. Akik meg szidják őket, azok ebbe bele sem látnak. a legtöbbjük csak azt mondja, hogy minek az az egyetem" neki sincs. Persze, mert akkor nem volt annyira fontos. Most meg egy kezdő jogi diplomás keres annyit, mint egy közmunkás- vagy ő fizet- Ha meg ki tudod fizetni a tandíjat akkor pedig "árulónak" néznek. Ha nekik is ilyen nehezen ment volna a tanulás, nem járatnák a szájukat. Tök mindegy, az az adó elmegy máshova is. De ennél csak rosszabb helyre az tuti.
De nem baj, rájuk kell hagyni. Majd a következő generáció már nem kapja ezt, mert az akkor élő adózók már mi leszünk:-)
Aki tud tanuljon, ha nem tud itthon elhelyezkedni pedig menjen külföldre egy jobb jövő reményében. Nekünk a legrosszabb, de a gyermekek remélem egy jobb világba születik, még ha az külföldön is van.
51%-os....
Nem tudom hány éves vgy, de a rendszerváltás előtt lényegesen könnyebb volt munkát találni. Ezt a nagyszüleim is megerősítik. Ott ha valakit mondjuk kirúgtak, akkor rövid időn belül talált már másik állást.
Plusz a bújtatott munkanélküliség.(bár ez most nem illik ide)
Nem "rágódok" a kérdésen, mindössze csak annyit szerettem volna tudni, hogy miért pont az adóval jön mindenki, amikor 1. az adónak nagyon kevés része megy í felsőoktatásba, 2. mint mondtam, h*lyeségekre költi a kormány.
Mindenki a bölcsész szakot hozza fel, de akkor ennyi erővel miért nem azokat szüntették meg amiket "büfészaknak" neveznek? Mert egy nagyobb cégbe rengeteg közgazdász kell, személyesen is megtapasztaltam.
Vagy talán azért szüntették be a jogot meg a közgázt, mert nem akarnak "új politikus nemzedéket" ?
(révén hogy sok politikus közgazdász vagy jogász)
Oké, hogy a keretszámot csökkenteni kellett, de nem ennyivel, és nem ilyen hirtelen módon. Mérnöknek is nagyon nehéz elhelyezkedni, ott is vannak olyan szakok, amik "büfészaknak" számítanak...
Haverom mérnökire jár, ő mondta, hogy Mo.-n az agrármérnöknek pl nincs jövője, mert annyira le van építve a mezőgazdaság. Erdőmérnök is ilyen, révén hogy olcsón szállítjuk a sok erdőnkből kinyert fát pl Ausztriának.
Ez csak egy másik megközelítés, de tényleg nem akartam vitát elindítani.
Utolsóval egyetértek, bár nem csak sok diplomával lehet érvényesülni.
Nem értem a magyar felfogást. Nem értem, hogy miért azokkal a pénzekkel/ kiadásokkal van gond amelyek a nép javát szolgálják. Hiszen az államilag finanszírozott szakok, a nyugdíj, a különféle kedvezmények, a segélyek mind mind minket szolgálnak, és mi erre még képesek vagyunk neki menni? Miért? Miért azt támadjuk ami "jó, ami a nép javát kívánt szolgálni"? Miért vagyunk irigyek a 60-70 éves nyugdíjasra? Miért baj az, ha tanulnak a fiatalok?
Miért nem örülünk inkább a másiknak, miért kell még az utolsó szem morzsát is kinézni a szomszéd szájából? Jobb az, ha egy csomó felesleges dologra költik vagy zsebre teszik?
Meglennétek azzal elégedve, ha eltörülnének a államilag finanszírozott karokat és a maradék pénzt elköltenék stadion építésre vagy saját zsebre tennék? Gondolom igen, akkor már nem érdekelne csak a lényeg, hogy ne az oktatásba tegyék!
Miért nem azokra a kiadásokra vagyunk allergiások amik senki javát nem szolgálják (max. a kormányét)?
Miért várunk el egyáltalán valamit? Van egyáltalán jogunk a jóléthez, ha úgy viselkedünk mint az állatok?
Aki mindig a szakmunkás képzést, meg ezeket ajnározza, az miért nem fogja fel, hogy az ugyanúgy az állam pénzén van, ha már a pénzre hegyezzük ki a témát?
Statisztikailag kimutatott, hogy a diplomások között sokkal kevesebb a munkanélküli, mint a szakmunkások között, vagy akik nem végeztek semmit.
(nem szólom le a szakmunkást, nem kell azt hinni)
Imádom a sértegetéseket, amik olyan egyénektől jönnek, akik még annó ingyen diplomáztak.
Akkor elmondok egy tényt :
×××××××××××
Mérnökökre kevesebb szükség van, mint pl közgazdászokra.
Pár példa : Németország kevés mérnököt képez....Finnország úgyszintén. És ezek az országok messze előrébb vannak.
Egy vállalatnál minimum 30-40 közgazdász dolgozik, külön marketinges, külön pénzügyes stb.
Mérnökin is vannak olyan szakok, amikkel képtelenség, vagy nagyon nehezen lehet elhelyezkedni. (nyilván nem a gépészmérnökre gondolok)
Miért kell bedőlni a kormánynak? Miért kel egyből benyelni, hogy az egyetemisták a legkárosabbak az országra?
Miért jó az, hogy elüldözzük a fiatal generációt, nem biztosítunk versenyképes munkahelyet normális fizetéssel? Hisz ez mindenkinek az érdeke lenne.
Aki hisztizik az adója meg stb miatt, az tisztában van vele, hogy a kormány "üldözéses" politikája miatt senki nem fogja az ő nyugdíját finanszírozni, mert minden fiatalt elüldöz a nép ezzel a mentalitással?
Apám a mostani dolgozó generáció "diplomájába adózott". És most ez a generáció van ez ellen a legjobban felháborodva. Mondhatom szép.
Nem kívánok senkinek sem rosszat, de remélem az acsarkodó tömegnek egyszer leesik, hogy a fiatalok elüldözése kvázi öngyilkosság egy ország számára.
Ezt is a Fidesz robbantotta ki. Azelőtt semelyik embernek eszébe sem jutott feleslegesnek tekinteni, azt a pénzt amit az oktatásba ölnek.
Amúgy tipikus magyar hozzáállás (lehet, hogy sablonos stb., de ez az igazság, mindenhol ott teszünk keresztbe egymásnak ahol tudunk):
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!