Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Támogatnál a kormány részéről...

Támogatnál a kormány részéről ilyen intézkedést a felsőoktatással kapcsolatban?

Figyelt kérdés

A minimum ponthatárt legalább 400, de inkább 420 pontra növelni, viszont nincs tandíj semmilyen formában.

A trükk az, h ugye manapság minden hülyét felvesznek, a 420 viszont már egy elég tekintélyes pontszám, valószínűleg aki teljesíti annak van rálátása, h mit, h szeretne a jövőben és elméletileg olyan szakot választ, aminek elvégzése után fog munkahelyet találni(rosszul vagyok mikor a sok idióta nyíg, h diplomás és nem tud elhelyezkedni, hát persze, nem egy szendvicssütő szakra kellett volna menni és/vagy nem olyanra, amivel lassan már mindenki rendelkezik).

Ezáltal értelmét vesztené a röghöz kötés is.

Javítsatok ki, ha nem jól gondolom.



2013. febr. 10. 08:20
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván tolongani fognak a 420 pontos versenyzők a technika-földrajz tanári szakon.
2013. febr. 10. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Egyébként arra is gondoltam, h az ilyen bölcsészszakokat lepakolni OKJ-ra.
2013. febr. 10. 08:37
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Egyik oldalról megoldanád a túlképzés problémáját az biztos, viszont lenne számos olyan szak, és pont azok amikre szükség lenne, ahol rendkívüli hiány alakulna ki. Nézz meg például egy programozói szakot (és most nem a Gábor Dénesre meg hasonlókra gondolok), eddig is alacsonyak voltak a bejutási ponthatárok, mert relatív kevesen jelentkeztek rá, holott ezzel a szakkal kiemelkedő elhelyezkedési lehetőségek vannak, jelenleg is munkaerőhiány van a piacon belőle. Ha itt is megemelnéd ilyen drasztikusan a ponthatárokat, akkor még jóval kevesebben diplomáznának évente, még nagyobb munkaerő hiány lenne, ami a külföldi cégek kivonulásával és a magyar cégek megszűnésével járna.

Arról ne is beszéljünk, hogy a módszered rengeteg munkanélkülit termelne ki, hiszen így az egyetemi dolgozók nagy része feleslegessé válna.

2013. febr. 10. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Igen, támogatnám, mertha már be akarják vezetni a tandíjat, legalább megadják annak az esélyt a továbbbtanulásra, aki jól tanul.


Egy kitűnő tanuló, aki minden érettségijén eléri az 5-ös alsó határát, azaz 80 %-ot teljesít, valamint egy emelt érettségije van, annak van 390 pontja. 2 emelttel ez 440 pont, viszont nem mindenhova kell 2 emelt. 1 emelttel és egy középfokúval 418, felsőfokkal 430 pont. Vagyis részben egyeértek a kérdezővel, a felsőoktatásból én nagyon szívesen kizárnám azt, aki nem ötös tanuló. Már csak azért is, mert olyanok is röhögve bekerülnek, aki magamsról lesz*rja azokat a tantárgyakat amik nem érdeklik. Ilyen alapon a duplázást is eltörölném, mert milyen az, hogy valaki a magyart nem képes megtanulni vagy a törire odafigyelni órán, a matekot meg fizikát tudja 95 %-ra és bekerül...ez igénytelenség is, hogy nem zavarja az érettésoi bizonyítványban a magyar 50 %! Aki pedig igénytelen és lusta, nem való lelendő értelmiségnek.


És igaz az is, hogy nem kellene ennyi bölcsész. Biztos szükség van rájuk is, csak nem ennyire sokra. Nekünk eleve megmondták a suliban, hogy inkább reáltárgyakat válasszunk, mert a humánusokkal elég nehézkes a megélhetés/elhelyezkedés.

2013. febr. 10. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

"Egyébként arra is gondoltam, h az ilyen bölcsészszakokat lepakolni OKJ-ra."


OKJ-s klasszika filológus? Nézd, én is kőreál beállítottságú vagyok, de azért belátom, hogy a bölcsészet kategóriába sorolt dolgokra is szükségünk van.

2013. febr. 10. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

1.Ez nem jó érv, mert lehet kevesebben fognak jelentkezni, de az iskolát elvégzők száma nem fog csökkenni, mert én is infós vagyok és tudom, h aki programozni akar, illetve meg van hozzá az esze az röhögve hozza a matek, infó 100%-ot középszinten.

Szal ugye te se gondolod komolyan, h a kettes "matekinfóval" jelentkező egyének majd ott fogják megmutatni, h kik ők?

Ezek most bekerülnek, majd félévkor mennek a levesbe.

Így meg be se kerülnének.

A munkahely téma meg olyan, h most akkor ezért tartsuk fennt a helyeket, h neki legyen hová bejárni??

2013. febr. 10. 09:12
 7/19 A kérdező kommentje:

"OKJ-s klasszika filológus? Nézd, én is kőreál beállítottságú vagyok, de azért belátom, hogy a bölcsészet kategóriába sorolt dolgokra is szükségünk van."


Van, de minek 3 éves főiskolai képzés, ha le lehet tudni egy 9 hónapos OKJ-val?

Legalább nem fog menni a rizsa, h uhh most akkor 3 évig fizessek kolit/albérletet meg uhhh elszabtam 3 évet.

Toljuk meg aztán jónapot!

Főleg, h a 99% azt se tudja milyen rendezvényen van, a lényeg, h diplomát szerezzen.

Így ki lehetne ezt is szűrni, ahogy a többi más gyártó szakot is.

2013. febr. 10. 09:25
 8/19 rémuralom ***** válasza:
81%

Az a kettes matek érettségi lehet, hogy lett volna simán négyes is, ha nem fog ki a tag egy rossz napot. Merthogy ez benne van a pakliban, és ilyenkor, ha nem kerülsz be, várhatsz jövő tavaszig, és érettségizhetsz újra. Csak közben elúszott egy év, és talán nem kell magyaráznom, mennyire képlékenyek a felvételi szabályok.


A röghöz kötés nem vesztené értelmét a javaslatoddal. A röghöz kötést pont azok miatt csinálták, akiknek a fejvadászcégeknek hála külföldi állásajánlatuk van már a diploma megszerzése előtt, és éppen csak a diploma kézhez vételét kell megvárniuk. Na, ezek nem azok közül kerülnek ki, akik minden vizsgán éppen csak átmentek, hanem pont a legjobbak közül.


Nem értem, miért olyan ördögtől való a tandíj. Hogy azok a politikusok, akik most tandíjat akartak bevezetni, még ingyen tanultak, az nem érv. Az vagdalkozás. Fel kell fogni, hogy ha jár is, egyszerűen nem jut. Egyébként meg nem is jár. Nem elidegeníthetetlen alkotmányos alapjog az ingyenes felsőoktatás. Továbbá, nem gondolod, hogy igazságtalan, ha én nem megyek egyetemre, hanem középiskola után egyből munkába állok (mert mondjuk szakmunkásképzőt végeztem), akkor az én adómból fizetik mások egyetemi képzését? Szerintem igazságtalan.


Nagyon jól hangzik, hogy a kormány tönkreteszi a felsőoktatást a tandíjjal (szerintem nem azzal teszi tönkre), meg elveszi a diákok jövőjét (sok mindenkinek elvette már), de nem több puszta demagógiánál. A fizetős felsőoktatás NEM jelenti azt, hogy a legcsóróbbaknak is fizetniük kell, vagy kimaradnak. Ugyanis létezik olyan, hogy ösztöndíj. Már most is, amikor a képzések nagy része állami finanszírozású. Így is vannak az egyetemeknek meg különböző támogató szervezeteknek ösztöndíjai, sok helyütt a költségtérítéses hallgatók tandíjának felét engedik el, van, ahol a legjobbaknak akár az egészet is. Ez az elengedés általában utólagos, vagyis ki kell fizetni a félév tandíját, és ha jól teljesítesz, félév végén visszakapod. De az első félévet simán lehet diákhitelből finanszírozni, 150-250 ezer + az évi 2%-os Diákhitel 2 kamat nem egy nagy adóssághalom (még 4-5%-os kamat, sőt akár piaci kamat mellett sem lenne az). A többit pedig, ha ügyes vagy, finanszírozhatod az előző félév visszatérítéséből, és ha az utolsó félévben is jól teljesítesz, akkor a képzés végén visszakapott pénzből előtörlesztheted a diákhiteled jelentős részét, ha akarod - bár nem érdemes, mert bankba betéve jóval nagyobb kamatot kapsz rá.


Ezen kívül pedig vannak nem tandíjjal kapcsolatos, szabad felhasználású ösztöndíjak is, amelyeknek a célja, hogy a diák ne dolgozzon, hanem tanuljon, ezért úgy állapítják meg, hogy fedezze a diákélet költségeit. És persze ezeket is tanulmányi eredmény vagy szociális helyzet alapján adják, vagyis a tehetséges, de szegény családból származó diákok nem kallódnának el egy fizetős felsőoktatási rendszerben sem. Arról már nem is beszélve, hogy csak a jelenleg meglévő ösztöndíjakat vettem figyelembe, márpedig biztos vagyok abban, hogy ha az állam kivonulna a felsőoktatásból, akkor az egyetemek megszaporítanák ezeket az ösztöndíjaikat.

2013. febr. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

"Az a kettes matek érettségi lehet, hogy lett volna simán négyes is, ha nem fog ki a tag egy rossz napot"


Akkor így járt, én akkor se szavaznák meg egy kettes embernek mondjuk 250 ezer forintot.

Menjen akkor vissza.

Egyébként meg amit már leírtam, h egy jó programozó palánta nem fog bebukni egy érettségin, h jaj, h is kell a betűméreten állítani meg táblázatot kezelni, arról nem is beszélve, h a tanárok elég humánusak, nem fogja a matektanár rávágni a kettest az egyébként ötös tanulója dolgozatára, hanem pontot fog neki keresni, ha meg ennyire elrontotta, ott a baj már bem kicsi!

A többivel egyetértek, csak kíváncsi voltam egy ilyen megoldásra, h reagálnának a diákok.

2013. febr. 10. 10:42
 10/19 anonim ***** válasza:
16%
Ez lenne a kulcs, hogy semmirekellő debilekkel legyen tele a felsőoktatás.
2013. febr. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!