Az, hogy a pénz urai a FED és a Bank Of Englad részvényesei, tehát a Rothschild-ok és a Rockefeller-ek.
2013. jan. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
2/5 Nyitott válasza:
szerintem nagyon jó.
még pár éve voltak, akik azt mondták, hogy ez marhaság, éshogy az egész csak fikció /elmélet, ma már egyetemi tanároktól hallani ugyanezt.
2013. máj. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
3/5 Nyitott válasza:
márhogy igaz a dolog, és nem a véletlenek összjátéka alakítja a gazdaságot, politikát, világot, és nemcsak elmélet az összeesküvés
2013. máj. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
4/5 anonim válasza:
Fájdalmasan borzasztó az a film, de most ebbe nem egyek bele, hogy miért. A legviccesebb, hogy a barátaink az általuk felállított erkölcsrendszernek sem felelnek meg.
Az hogy ez nem termelő munka és semmilyen valós értékfedezet nem áll a film mögött, akárhány ilyen wake up-os filmet csinálhatok különböző dokumentumok összevágásával (a jogvédett tartalmakért semmit nem fizetnek persze), illetve csak annyi pénzbe egy vagy akár az összes film, kerül amennyit a számítógép fenntartása és egy kamera illetve ingyenesen is letölthető képi illetve videószerkesztő program meg egy Office box fáj. Ha könyvet ír akkor csak a a Wordot kell használni is leköll fizetni egy kiadót. Ja és ha jól sejtem, a fedezet nélkül korlátlanul (ezt alátámasztóan felhozzák az 5%-os kötelező tartalékrátát, elvégre mindenki tudja szélsőséges körökben hogy 20×=∞) dollárokkal fizetik a marginális költségeket, ami a film szerint egy fabatkát sem ér. Mégis hatalmas (extra)profitra tesznek szert.
Mivel is különbek a szupergonosz pénzembereknél a film készítői?
2013. máj. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
5/5 korten válasza:
Elég jó film, de a lényeg nehezen érthető meg és a téma egyáltalán nem új (kartalista G. F. Knapp vs metallista pénzelmélet). A lényeg az, hogy a pénz az adósságvállalásból keletkezik és az adós visszafizetési ígérvénye a fedezet. Az állam is tud kötelezettségvállalást tenni és akkor az adófizetés a fedezet (és a vállalatok is tudnának kötelezettségvállalással pénzt teremteni, ez a váltó). A magánszektor kötelezettségvállalása (pénzteremtése) lett a kizárólagos és ez a probléma, mert a kizárólagosság (csak kereskedelmi bank teremthet számlapénzt) miatt a kereslet és a pénztömeg együtt ingadozik, azaz a gazdaság a konjunktúra és a recesszió között hullámzik. Ha nincs "kizárólagosság" és az állam is teremthet pénzt, akkor az ingadozás megszüntethető. Ezt viszont ellenzik "azok" akik a kizárólagosságban érdekeltek. Mert ha kizárólagosság az uralkodó a pénzkibocsátásban, az óriási tőkekoncentrációt hajt végre a gazdaságban és a deflációs időszakban a pénzvagyonokat még jobban felértékeli az adósok és az állam és a munkanélküliek kárára.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!