Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » 4,2 milliárd kell egy tér...

4,2 milliárd kell egy tér felújítására?

Figyelt kérdés

Ilyen sokból?Ez biztos?


Ennyi pénzből 3 villát lehetne venni.Lehetetlen hogy ennyibe kerüljön.

Szerintem megint elcsalják a pénzt.



2013. jan. 8. 23:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Persze , hogy ennyibe kerül , azért hogy a fővállalkozó tudjon új házat , kocsit venni és maradjon pénze külföldi nyaralásra . A maradék pénzből veszi az új autóját az alvállalkozó . Amit meghagytak abból az alvállalkozónak az alvállalkozója elmegy nyaralni . A 2. alvállalkozónak az alvállalkozójának a maradékból kell megépítenie a teret és a munkásokat ki fizetnie . De ő is spórol a térre költött pénzből , hogy legyen egy kis haszna .


Sajnos minden nagyobb beruházás ilyen . Én az építőiparban dolgozom , és volt olyan , hogy mi voltunk a 14. alvállalkozó aki a munkát végezte a többiek pedig csak szépen leakasztották az ő x%-át és nem csináltak semmit . Ezt kéne megakadályozni Magyarországon és egyből egy csomó pénz megmaradna . De hát ez sose fog változni .

2013. jan. 8. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

olyan jó ezt hallani építész szakmacsoporton lévő végzősként :D (középsuli)

egyben meg természetesen elkeserítő.

2013. jan. 8. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
*szakmacsoporton tanuló
2013. jan. 8. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
47%
4,2 ből kb 1 milliárd vissza csorog az államnak.. sokba kerül az engedélyeztetés, elterelés elterelés megtervezése felújítások az elterelés miatt ... egyszerű ember csak annyit lát belőle, hogy feltúrják és 2-3 év múlva máshogy néz ki, de sok munka van mögötte .... kevesebb pénzt nyúlnak le mint sokan gondolnák ....
2013. jan. 9. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az engedélyeztetési eljárás töredéke az összegnek. Dolgoztam útépítő cégnél, ezért tudom. Az első kettőnek igaza van.
2013. jan. 9. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

én hatóságnál dolgoztam horribilis összegeket szednek be ... területfoglalás ilyen olyan hatástanulmány közműtervek engedélyeztetés stb... elkerülő utakra külön engedélyeztetés hatástanulmány, felújítás ...

Elég nagy összegek ezek, 100 milliós tételek ...

2013. jan. 9. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!