Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Vannak még Magyarországon...

Vannak még Magyarországon hercegek grófok stb?

Figyelt kérdés

vagy éppen külföldön magyar származású hercegi család?

vagy nincsenek MO-on ilyen címek?


2013. jan. 13. 10:36
 1/7 anonim ***** válasza:
87%

Vannak, csak Magyarországon Közép és Kelet-Európa legszégyenteljesebb kárpótlási törvényét sikerült összehozni, nemhogy birtokot nem kaptak vissza, de még a címeiket használni is tilos! Nem úgy mint pl. a "balkáni" Romániában, ahol a név része a rang, és több száz hold földet kaptak vissza.


Nagyon sok főnemesi leszármazott él Magyarországon, egy részük haza költözött a rendszerváltás után, egy részük pedig amúgy is itt maradt 45 után. Na nekik aztán volt kutya életük.

2013. jan. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%
Külföldön egyébként az Esterházyaknak most is hatalmas kastélyaik vannak, és a Festetichek is Ausztriában élnek.
2013. jan. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
26%
Persze, hogy vannak csak szerencsére nem kapták vissza a címeket. Beleszületni egy családba nem nagy kunszt, de tenni valamit az országért és az emberiségért már igen. Inkább támogatnám az öröklés nélküli címeket, mint a régi rendszert.
2013. jan. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Vannak de kevés.


Én is nemesi származású vagyok , persze nem herceg vagy gróf.


A családommal a rendszerváltás után költöztünk vissza.

És mi teszünk az országért

Mezőgazdasággal és állat tenyésztéssel foglalkozunk főként de van egyéb befektetésünk is.

Munkahelyeket is teremtünk ezzel.


Egyébként sokszor érezni hogy nem kergették el úgy a kommunistákat mint Romániában.

2013. jan. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
72%

"Persze, hogy vannak csak szerencsére nem kapták vissza a címeket. Beleszületni egy családba nem nagy kunszt, de tenni valamit az országért és az emberiségért már igen."


Magyar Tudományos Akadémia, Magyar Nemzeti Múzeum, Nemzeti Színház, Országos Széchenyi Könyvtár...stb amik csak kézzel fogható dolgok. Emellett jelentősebb az ország működtetése több száz éven keresztül, számtalan arisztokrata aki a vérét áldozta a hazáért (a vezekényi csatában pl. csak az Esterházy famíliából 4-en!), te mikor teszel majd ilyeneket? Az a különbség köztünk is köztük, hogy nekik meg volt a lehetőségük, hogy jobbítsanak az ország sorsán, és éltek vele, megtették. Mi nem teszünk semmit, és ha olyan helyzetben lennénk mint ők, biztos az lenne az első egy válsághelyzetben, hogy a vagyonunkat és magunkat is külföldre mentsük...

2013. jan. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
73%
Igen, vannak. Elkéne már törölni azt a szégyenteljes 1947/IV-es törvényt.
2013. jan. 27. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Én sem főnemesi családból származom persze, de nagyon büszke vagyok a köznemesi származásomra is. Sajnos a nemesi előnevet csak egy nagyon hülye formában engedélyeznék, úgy meg nincs értelme... (pl mondjuk Nagyvencellősi-Kovács Jolán.)Csak írtam valamit, nem ez a nevem:)Ebben a formában olyan, mintha a férjem nevét hordanám, nem az őseimét. Szomorú.

Főnemesi családokról nemrégiban jelent meg könyv is, sokan hazatértek közülük valóban.

2013. márc. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!