Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Magyarországon mikor törölték...

Magyarországon mikor törölték el, hogy minden 18 éves férfi menjen katonának?

Figyelt kérdés

Mikor volt az utolsó behívó? a '90-es évek elején?

mert olvastam vmi 2004-et, hogy az utolsó sorkatona akkor szerelt le, de az sztem nem az, amire én gondolok.


2012. dec. 2. 17:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

2004. novemberéig volt Magyarországon sorkatonai szolgálat.

Ezt a rendszert attól fogva a szerződéses katonai szolgálat váltotta fel és ez a mai napig is így van.

2012. dec. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
57%
olyan soha nem volt hogy minden 18 éves férfinak el kellett mennie. Aki tanult meg mittomén az akkor mehetett ha a sulit befejezte, meg gyakorlatilag csak minden második ember lett katona mert minden szánalmas kifogást elfogadtak.
2012. dec. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
87%

"Minden szánalmas kifogást .."


Talán mert Magyarországon és a keleti blokkban nem volt kulturált katonaság.

Ezért menekült tőle aki tudott.

Édesapám több volt katonatársa is alkoholistaként végezte , sokan öngyilkosok , idegroncsok lettek, mentálisan nem voltak többé egészségesek.

És ezért menekült tőle mindenki.


Ez a szovjet stílusú kiképzés épp olyan szánalmas , igénytelen volt mint a rendszerük.


Meg kell nézni a dél-koreai , japán , amerikai , kiképzést és katonaságot.Mert ami itt folyt az nem volt kiképzés hanem csak alázatra nevelés , megalázás és pár idióta "tiszt" szórakozása.

2012. dec. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Utolsónak igaza van. Magyarországon az egész nem szólt másról, mint a katonák megalázásáról, szívatásáról. Nekem az egyik tanárom mesélte, hogy volt, aki öngyilkos lett, mert annyira megalázták a katonaság alatt.Én is úgy tudom, hogy 2004 novemberében törölték el.
2012. dec. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 intrepid ***** válasza:
100%
Hármas igazad van, az nem kiképzés volt, hanem idomítás. Ha még 18 évesen elvittek volna az hagyján, de 21 évesen vittek el, akkor, amikor az ember már az egzisztenciáján kezd gondolkodni, azt szeretné alakítani, nem pedig 2 évre bezáratni magát. Mert sorkatonaként bezárva élt az ember. A mi laktanyánkban, 3 gyerek lett öngyilkos.
2012. dec. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Finnországban , Ausztriában , Svájcban is van kötelező sorkatonai szolgálat de egész máshogy zajlik , sokkal kulturáltabb.
2012. dec. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Itt ennek a sorkatonaságnak ahogy működött semmi értelme nem volt! A "nevelés" meg a katonaság dolga lett volna hiába érvelnek ezzel páran!
2012. dec. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

"A "nevelés" meg a katonaság dolga lett volna hiába érvelnek ezzel páran!"


Egy nem kimaradt. Helyesen így gondoltam:

"A "nevelés" meg nem a katonaság dolga lett volna hiába érvelnek ezzel páran!"

2012. dec. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Mert nincs rá pénz gondolom.

Egyébként soha nem fogom megérteni ezt az öngyilkos dolgot, úgy írjátok, mintha ez tök mindennapi lett volna.

Én nem nagyon hallottam még fatertól se ilyet, egyesek kibuktak idegileg aztán cső, de azok olyanok is voltak....

Szal kicsit el van ferdítve a dolog, de ez nem azt jelenti, h pártolom a katonaságot.

2012. dec. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

Én meg pártolom.

Máris mehet a ☟

2012. dec. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!