Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Magyarországon mikor törölték...

Magyarországon mikor törölték el, hogy minden 18 éves férfi menjen katonának?

Figyelt kérdés

Mikor volt az utolsó behívó? a '90-es évek elején?

mert olvastam vmi 2004-et, hogy az utolsó sorkatona akkor szerelt le, de az sztem nem az, amire én gondolok.


2012. dec. 2. 17:13
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
0%

# 3

Ez baromság. Egyrészről most is minden katona alkesz, ez szakmai ártalom, tapasztalatból mondom van a családban néhány hivatásos. Másik az hogy az a kiképzés még kiképzés volt, persze az elkényeztetett úri ficsúrok nehezen viselték a csicskáztatást, de az átlag embernek az meg sem kottyant. Akkoriban legalább még nem volt olyan könnyű megmenekülni tőle de ami pár éve volt ez a 9 meg 6 hónapos barbiszakkör, amit már azzal megúsztál ha azt mondtad hogy a terepszinű egyenruha nem megy a szemed színéhez... Semmi értelme nem volt, persze a sok kis anyámasszonykatonája ebbe is belerokkant.

2012. dec. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

"Édesapám több volt katonatársa is alkoholistaként végezte , sokan öngyilkosok , idegroncsok lettek, mentálisan nem voltak többé egészségesek."


Na persze, hol is volt ez????!!!

2012. dec. 3. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Pro Patria ***** válasza:
72%

Ugyan már... Itt szinte mindannyiunk apja volt sorkatona, és szerintem nem nőtt hat kezük, vagy lettek drogosok - valahogy mégis csak emberek maradtak, nem?

Akárhogy köpködtek is akkor, utólag belátják, hogy hasznos volt. Mint ahogy az iskolát is minden diák utálja, de később megbecsüli.

Aki volt sorkatona, azt mondja, ott lett többrétegű a férfi bőre.

Ha most végigmentek az utcán, 30 felett szinte mindenki sorkatona volt. És lám, élnek, jól megvannak.

Az öngyilkosság pedig _nem feltétlen_ a sorkatonaság számlájára írható, 18 évesen sokkal valószínűbbek a szerelmi dolgok, vagy egyszerűen csak az érzelmi csapongások.


Volt sorkatona ükapám is Ferenc József seregében, volt dédapám is Horthyéban, volt nagyapám öccse is Rákosiéban, és volt apám is Kádáréban. És lám, mégis emberek maradtak.

2012. dec. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Én szerencse nem voltam katona mert csak most vagyok 20.:D De a nagyapám az katona volt az volt a szakmája azt csinált és alkoholista volt már nem is él. Tönkretette az alkohol a máját. Az a baj az emberekkel ppldául most a katona témánál hogy az emberek szeretnek aparncsolgatni szeretik a másik embert csicskáztatni ilyen például a fönők és a beosztottja. A katonák is ilyenek egymáshoz. Aki nagyobb rangú az nagymenőnek érzi magát mintha ő lenne az isten és így neki joga van parancsolgatni és azt csinálni amit ő mond. Ezeknek az embereknek az egója nagyon nagy.
2013. jan. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!