Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit jelent az hogy valaki...

Mit jelent az hogy valaki adócsaló? Hogyan lehet az?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogyan lehet ezzel csalni? Ha valakinek van adóssága, azt nyílvántartják gondolom valahol. Hogy lehet ezzel csalni? Nem értek a témához, ha esetleg egy konkirét példát tudnátok mondani adócsalásra, megköszönném. :)

18/f


2012. dec. 9. 11:55
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
31%
Hogy a diák tudja, hogy itt nincs jövője és minél előbb el kell innen menni.
2012. dec. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2012. dec. 9. 18:49
 13/18 bumbi02 ***** válasza:
100%

Mi a ráknak?


Azért, hogy egy 18 éves azért legyen tisztába alapfogalmakkal, mert nem normális dolog, hogy 18 évesen az emberek nagy részének lövése sincs hogy mi az áfa, az áfa visszaigénylés, azt se tudják megmondani hány százalék az szja, az áfa, illetve hogy mi a különbség egy rt és egy kft között. Mert Kft-t is csak a Berényit látták. (jobb esetben a zenekart is ismerik)


18 éves korban már előfordul hogy szerződéseket kell az embernek aláírnia, saját döntéseket kell hoznia, amihez nem árt, ha vannak alapismeretei.

2012. dec. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Perpillanat diákszervezetnél dolgozom diákmunkásként suli mellett, írtam már alá szerződést. Csak az adócsalád fogalma nem volt tiszta. A bruttó és a nettót is szoktam keverni, melyik az, amiből jön le az adó, és melyik az, amit már megkapok. :)
2012. dec. 9. 20:23
 15/18 bumbi02 ***** válasza:
100%
Épp ezért kéne, hogy középiskola 12. osztályban legyen jogi és gazdasági alapismeretek. Mert az csak egy dolog, hogy te most épp ennyit nem tudsz, de szoktam hallani olyan dolgokat 20 évesektől, hogy csak figyelek.. És szavazókorúakról beszélünk. Hogyan szavaz valaki, ha azt se tudja, mikről beszélnek?
2012. dec. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
0%

Ne haragudj, de 18 évesen már ezt tudni kéne, mégha nem tanítják is a suliban. Ha csak filmeket nézel, már abból is tanulhatsz.

Az adónak semmi köze az adóssághoz. Az adózás pl. a jövedelmed meghatározott részének befizetése az állam felé. Ezt a bérből is fizetésből élőktől automatikusan levonják a munkáltatóik. De adót fizetsz akkor is, amikor vásárolsz valamit, és kifizeted az ÁFÁ-t, vagy a luxusadót, jövedéki adót bizonyos termékeken. A csaló az, aki ezeket nem vallja be, nem fizeti be. Inkább a vállalkozói szférára jellemző, de a kisemberek is tudnak csalni. Például kiadod a lakásodat albérletbe, és a befolyt jövedelmet nem vallod be, nem fizetsz utána adót. Akkor már adócsaló vagy. Meg a kozmetikus, a fodrász, a fogorvos, az összes szolgáltató, aki nem ad számlát, amikor fizetsz a szolgáltatásért!

2012. dec. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Nem haragszom, lehet, hogy igazad van, de szerintem azért nem ritka jelenség az, ha valaki 18 évesen nincs tisztában mindenféle jogi vagy gazdasági fogalommal, pláne, ha ezt senki nem magyarázza el neki. :)
2012. dec. 9. 22:38
 18/18 kovpet ***** válasza:
Ez nem a te hibád. Sajnos az oktatás nem készít fel az életre...
2012. dec. 9. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!