Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit jelent az hogy valaki...

Mit jelent az hogy valaki adócsaló? Hogyan lehet az?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogyan lehet ezzel csalni? Ha valakinek van adóssága, azt nyílvántartják gondolom valahol. Hogy lehet ezzel csalni? Nem értek a témához, ha esetleg egy konkirét példát tudnátok mondani adócsalásra, megköszönném. :)

18/f


2012. dec. 9. 11:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
96%
Nem az adósságl szól, ahenm hogy pl. van egy vállalkozásom, kersek több százezret, én mégis minimálbérre jelentem be magam, az ÁFA-t sem fizetem rendesen stb.
2012. dec. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
95%
A jövedelmek után adót kell fizetni. Aki eltitkolja a jövedelmét, nem fizet utána adót, az adócsaló.
2012. dec. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 eNerdzsy ***** válasza:
95%

Egy egyszerűsített példa:

Egy kereskedőnek van egy hónapban 530 ezer Forint bevétele de, ha nem adott számlát (blokkot) csak a vevők felének, akkor papíron csak 265 ezer bevétele volt.


Ezt az összeget vallja be az adóhatóságnak és ez után az összeg után számítják ki, hogy mennyit kell adóznia.

2012. dec. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
95%
Fiktív számlákkal manipulálni, Külföldről behozni árút és nem megfizetni utána az ÁFÁ-t, majd papíron eladni külföldön és itt értékesíteni az árút. és lehetne sorolni tovább.
2012. dec. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 bumbi02 ***** válasza:
96%
Ezért kellene már a középiskolában 1 év gazdasági/jogi alapokat tanítani.
2012. dec. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
96%
Hogy értsd: nem az adófizetésnél csalnak, hanem az adóalap megállapításánál. Magyarul amennyi adót kirónak rájuk, azt megfizetik, viszont az adóalap megállapítása folyamán tévesztik meg a hivatalt, így az alacsonyabb adófizetési kötelezettséget állapít meg. Egyébként az általad használt adósság szó nem feltétlenül helytelen, mert a adótartozás is egyfajta adósság.
2012. dec. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
77%
Pontosan, teljesen egyetértek veled utolsó. Én is sík hülye vagyok ilyen téren, de legalább a bíróságon adócsalás miatti kihallgatáson eltudom szavalni Ady egyik szerelmes versét.
2012. dec. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
95%

Ja és adócsalásnak minősül minden olyan jövedelemből származó haszonszerzés ami nem lett bejelentve, ergo nem fizettél utána adót.


Pl. az elmúlt években nagy sikernek örvendett az e-kereskedelem a különféle aukciós oldalakon. Külföldi oldalakról megrendelt árút kínáltak magyar aukciós portálokon szemtelenül nagy árréssel. Na már most, ezek után a többség nem adózott, éppen ezért szált rá a NAV a hasonló kereskedőkre.

2012. dec. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
15%
Adócsaló = átlag magyar állampolgár. Aki nem adócsaló az már egy sincs életben.
2012. dec. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
13%

"Ezért kellene már a középiskolában 1 év gazdasági/jogi alapokat tanítani."


Mi a ráknak?

2012. dec. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!