Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » 300 ezres gyerektartás egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

300 ezres gyerektartás egy hajléktalantól. Adócsaló vagyok? Elkölthetem?

Figyelt kérdés
A volt férjem, aki bűnöző, minden hónapban befizetett a számlámra 300 vagy mégtöbbet, max: 400ezrek karácsonykor. Közlemény rovatba beírta, hogy gyerektartás. A teljes összeg fellelhető, nálam van, ott a számlán, én 186ezret keresek, asszisztens a TV-nél. Elkölthetjül a pénzt nyugodtan vagy adott esetbern visszakérheti tőlünk? Milyen jogi indoka lehet rá? Amúgy visszaadnám, ha kérné. Az apehtól kell e félni? A rendőrség elveheti-e tőlünk?
2010. ápr. 15. 17:56
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
95%

ha nem kötöttetek arról szerződést, hogy bizonyos indok esetén visszakérheti, akkor nem mondhatja soha, hogy kéri vissza.

Ha a pénzről tudod, hogy fekete, akkor elvileg nem költheted el, na de te miért is tudnál róla? A helyedben simán felélném, vagy félretenném a gyereknek egy külön számlára.

2010. ápr. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ne félj! Ha odaírta, hogy "gyerektartás", nem kötelességed tudni, honnan veszi a pénzt. Tartásdíjra gondolom kötelezve van. Nem rajtad, inkább rajta kérhetik számon, hogy hnna szerzi a pénzt. Az APEH pedig nem folyik bele egy gyerektartási ügybe. Mert jelenleg erről van szó.
2010. ápr. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
100%
Így van, de helyedben nem elkölteném, hanem félretenném a gyereknek egy külön számlára. Ha bűnöző, akkor előbb-utóbb le is bukik és akkor a pénzforrás is elapad. Akkor meg majd tudsz adni a gyerekednek némi tőkét az életének az elindításához.
2010. ápr. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
100%
Nem kérheti vissza, ha egyszer gyerektartásként adta oda. Én semmiképpen sem költeném el a pénzt, ha anélkül is megéltek, inkább félreraknám a gyerekemnek később lakásra, vagy amire csak gondolja.
2010. ápr. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
87%
Egyetértek mindenkivel!!
2010. ápr. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
81%
Egyetértek a 18:17essel!
2010. ápr. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
90%
Tedd férre lakásra a gyerek(ek)nek...
2010. ápr. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:

18.02 höz "Tartásdíjra gondolom kötelezve van"


Azt nem tudom pontosan, hogy mennyi a tartásdíj, akkoriban az ügyvéddel hárman abba állapodtunk meg, hogy be kell írni valami összeget a rend kedvéérét és a lehető legkevesebb érték lett beírva. Ehez képest 300 ezret kapok a számlára és azt is készpénz befizetésként, tehát nem is utalással

2010. ápr. 15. 19:55
 9/34 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el, nem véletlen, hogy odaírja a közleményrovatba a "gyerektartás-t. Gondolom nem piti kis bűnöző a volt férjed..
2010. ápr. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
66%
De azért rendes hogy ad pénzt a gyerkőcökre. A többség arra panaszkodik hogy nem akar fizetni az apa....
2010. ápr. 16. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!