Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » 300 ezres gyerektartás egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

300 ezres gyerektartás egy hajléktalantól. Adócsaló vagyok? Elkölthetem?

Figyelt kérdés
A volt férjem, aki bűnöző, minden hónapban befizetett a számlámra 300 vagy mégtöbbet, max: 400ezrek karácsonykor. Közlemény rovatba beírta, hogy gyerektartás. A teljes összeg fellelhető, nálam van, ott a számlán, én 186ezret keresek, asszisztens a TV-nél. Elkölthetjül a pénzt nyugodtan vagy adott esetbern visszakérheti tőlünk? Milyen jogi indoka lehet rá? Amúgy visszaadnám, ha kérné. Az apehtól kell e félni? A rendőrség elveheti-e tőlünk?
2010. ápr. 15. 17:56
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
Milyen kategóriában bűnözik?
2010. ápr. 16. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:

Azért a bankszámlakivonatokat tarts meg, ha egyszer az APEH vizsgálni kezdi őt és eljutnak hozzád, akkor tudd bizonyítani, hogy ez gyerektartás.

Akkor tényleg nem csinálhatna semmit a hatóságok.

2010. ápr. 16. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 A kérdező kommentje:
a munkahelyi jogász szerint, ha nem csinálunk semmit a pénzzel, akkor annak semmilyen jogi és adóhatósági következménye nem lehet. A munkabér utalásomat és a számlámat átvittem egy másik bankba, erre meg rakosgassa, ha akarja. Az exem azt mondja, hogy nem az ő dolga megmondani, mit kezdhetek a pénzel. most itt tartunk. Mindenesetre, ha akarja akkor visszaveheti visszaadom, vagy a rerndőrség vagy az adóhatóság bárki szabadon elveheti . nem is kell szólni. csak a számlakivonat idegesit havonta....
2010. ápr. 17. 10:07
 14/34 anonim ***** válasza:
89%

Meghibbantál már bocsi elvenéd a gyerek jövöbeli lakását, egyetemi tandíját, kocsiját....

Gondoltál már arra mi lesz a gyerekkel ha veled történik valami a párod meg lecsukják, mi lesz a gyerek életével ha téged elüt egy kocsi és lebénulsz egy életre.

Fogd meg a pénzt és valamelyik rokkon nevén nyíss egy hosszú lejáratú nem hozzáférhető számlát és rakd odda a pénzt. Ne arra gondolj veled mi lesz hanem arra hogy a gyerek ne nyomorogjon 20-on évesen egy sza' albérletbe.

2010. ápr. 19. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 A kérdező kommentje:
ezekre nem gondoltam bocs, és most hogy gondolok rá elég nagy baromságnak tartom.
2010. ápr. 19. 08:16
 16/34 anonim ***** válasza:
55%

Elég nagy hülyeség hogy arra gondolsz hogy ennyi pénzt csak úgy oda dobj az államnak vagy a bűnöző exednek a gyerek helyet.

Beszélj a férjeddel és kérd kézpénzben utána fogd meg és rakd a nyagyi nevén lévő szálára. Így nem lesz papír arról hogy honnan van a pénz, ne hagy ennyi pénzt veszi mert a gyerek életét igencsak megkönyitené.

2010. ápr. 19. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:
Én nem értem, hogy miért kellene lakáshoz juttatnom a gyermekem. Érettségi, nyeltudás, jogositvány. Ha veszek neki egy lakást, csak megkötöm. Az exemtől azért váltunk el, mert a házasságounk ráment a bűnözésre. Pl. akkor jöttek házkutatni, amikor elment itthonról. Ha elkölteném a pénzt, akkor egyéb vagyontárgyaimat vennék el vagy azt az értéket, amit vettem rajta, azt árvereznék féláron. Kinek hiányzik, hogy ide is betörjenek és kihallgassanak, éa a férjemet zaklassák. vigyék a pénzét ott van. meg se kell üzenni, hogy elvették....
2010. ápr. 21. 08:02
 18/34 anonim ***** válasza:
Bárcsak én is és sokan mások is így dobálózhatnánk avval h nekem nem kell a pénz.Már meg ne haragudj de nagyon felhúztál.Más a hónap végén azon gondolkozik miböl vegyen kenyeret ill azért harcol h legyen tetö a feje fölött te meg itt azon sírsz h sok a gyerektartás és neked nem kell a pénz.És nem érted h minek vegyél a gyereknek lakást?Hát azért h ne úgy járjon mint én.A párom elvesztette a munkáját a manó születése után most meg fél lábbal az utcán vagyok mert nekem nincsenek gazdag szüleim h segitsenek.akkor ne vegyél lakást tedd félre és majd vesz ö magának.Ill a tanulmányaira költheted.De tudod mit vedd ki keress 1 kukát és dobd bele ha neked úgy se kell!
2010. ápr. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:

Nyugodtan költhesz a pénzből,legyen ott a számlák a ruhákról,játékokról,különórákról stb...ami a gyerekekre ment.

Ha összejön havi 300000,akkor annyit tapsolhatsz el...

Így nem látszik pénzmosásnak a dolog.

Egyébként a volt férjed tartózkodási helyéről és munkájáról nem kell tudnod...persze ha minden délután együtt mentek fagyizni,akkor az már kicsit gáz....akkor sima pénzmosásra lehetne gyanakodni...

2010. ápr. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
66%
Én sem értelek, de ha ennyire zavar, jelentsd fel a férjedet hogy nálad akarja elrejteni a lopott pénzét gyerektartás címén és akkor majd végre kiderül, hogy mit szól mindehhez az APEH meg a rendőrség...
2010. ápr. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!