Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért vannak szélsőjobbos...

Miért vannak szélsőjobbos pártok mikor a görögöktől a napjainkig bebizonyosodott hogy mindenki csak rossznak tartja őket és a tanult, hozzáértő történészek tudósok is mind a pusztítás melegágyának tartják az ilyen eszméket képviselőket?

Figyelt kérdés

Úgy értem:

××××


Olvastam ilyen tanulmányt, hogy az ókori népektől kezdve mindenki állítólag az oktatásra épülő társadalmakat a jogos önvédelemmel jobb államnak tartották, mert "biztosabb" volt, ment a saját útján csak előre. És hogy a nemzeti eszmék nevében mészárló, más népeket gyökerestűl kiírtó államokat utálták, mert instabil államot láttak benne, mert a nemzeti radikalizmusuk miatt hol ide, hol oda kanyarodtak és a vezetőik bármit elhitettek a nemzeti radikalizmus nevében a tudatlanabb népcsoportokkal.


A híres filozófusok, szakértők, történészek közül is sokan elítélték az ilyen szélsőjobboldali radikalizmus, mondván, hogy "boldog boldogtalan" tudatlanabbnál tudatlanabb ember szól bele az állam irányításába, és rendszerint az ő véleményük van többségben.

Azt is írták, hogy a tudósok, szakértők, hozzáértők a náci tömegmészáros elmélet továbbvitelének tartották ezeket a nemzeti radikális, szélsőjobbos pártokat.


Akkor hogy hogy még létezik ilyen?


Félreértés ne essék, nekem nincs bajom a szélsőjobbosokkal és nácikkal meg zsidógyűlölőkkel, csak mégis érdekelne, hogy ha ilyen rossz ötletnek tartotta minden tanult ember akkor mégis minek alakulnak ki folyamatosan ilyn pártok?


És a szélsőjobbos, náci-szerű pártok?



2012. nov. 10. 20:18
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

1939 szeptember 3-án a lengyel rendőrség 5700 német polgári személyt mészárolt le Brombergben. - Ezt a Metapedia írta.


Árva vármegye és Szepes vármegye Lengyelországhoz került részein: 1 000 fő, a helyi lakosság 1,2%-a - Ez neked mióta Galícia te barom? Gondolkozz már el kicsit...

2012. nov. 13. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

"1939 szeptember 3-án a lengyel rendőrség 5700 német polgári személyt mészárolt le Brombergben. - Ezt a Metapedia írta."


Először is: a HITELES forrást kértem, a metapédia pedig egy bitnácik által szerkesztett wikipédia utánzat.

Másodszor: a második VH szetember elsején tört ki, ez pedig szeptember 3-án történt, tehát a németek támadtak előbb. A te gondolatmeneted szerint(miszerint a lengyelek megérdemelték amiért kegyetlenkedtek a németekkel), a németeknek szeptember elsején már tudniuk kellett előre, hogy a lengyelek két nappal később öldökölni fognak. Tehát ezek szerint Hitler egy jóstehetség volt, sőt egyenesen egy médium. Vagy tévednék?

Jelezném, hogy a lengyelek ezen tettét amennyiben igaz mélyen elítélem, de ugyanakkor jelezném, hogy a te érved, miszerint a németek jogos önvédelmet gyakoroltak volna, nem állja meg a helyét. Annál is inkább, mert valószínűleg a lengyelek egy darab németet nem öltek volna meg, ha Németo. két nappal korábban nem támad.


BUKTA. És a hiteles szó jelentését nem ártana megtanulni. Ez a próbálkozás olyan volt, mintha piritet próbáltál volna nekem aranyként eladni.



"Árva vármegye és Szepes vármegye Lengyelországhoz került részein: 1 000 fő, a helyi lakosság 1,2%-a - Ez neked mióta Galícia te barom? Gondolkozz már el kicsit..."

Megint a számadatokhoz: HITELES forrás? Nuku?

Egyébként szepes vármegyéből 2 azaz kettő falu került Lengyelo.-hoz,Árva vármegyéből tény egy kicsit több. A lényeg, hogy kérlek olyanért szidj, amit mondtam. És megemlítettem, hogy galícián kívül kis sáv is került Mo-ból a lengyelekhez. Olvasd vissza, ott lesz.

Na nézzük a számaidat: legyen ezer fő és 1,2%. A maradék ember mind vagy szlovák, vagy lengyel. A maradék 98,8% embernek miért is kellene Mo-hoz tartoznia, ha ők nem magyarok? Amiatt az 1,2% miatt? Tehát a többség ne tartozhasson a saját országához mert a magyarok többre valóbbak lennének? Komolyan te normálisnak tartod magad? Ennyire önző hungaromán ember vagy?


Szóval gondolkodj el azon, van-e értelme gyűlölködni.

A gyűlölet kínt és szenvedést szül, mást nem.

2012. nov. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

Miért? Azt állítod a wikipedia hitelesebb a holokausztos cikkekkel.. ? Meg ha azt nézed... Lengyelország mi okból kapott német lakta területeket az első világháború után? Meg a második világháború végeztével Németországtól megint elvettek egy csomó területet, az ott élő lakosságot jobb esetbe csak kitelepítették de általában elüldözték... A saját földjükről... Azért a németek nem tettek ilyet a lengyelekkel, még hálásak is lehetnek... mivel a zsidókat elkülönítették a lengyel néptől...


Hát ez elég gyenge próbálkozás.. nézzük csak a mai magyarországi helyzetet, mondjuk Borsod megyében ahol a cigányok laknak többen, mert ők nem magyarok semmiképp... akkor szakítsák el azt a területet? Mert mondjuk ott a fehérek a kisebbség? Én nem tehetek róla hogy ekkora hungarofób vagy.

2012. nov. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

"Miért? Azt állítod a wikipedia hitelesebb a holokausztos cikkekkel.. ?"

Idézd kérlek hol állítottam! Az érvelésmódod gerinctelen. Olyat adsz a számba amit nem mondtam. Kérj bocsánatot.


"Meg ha azt nézed... Lengyelország mi okból kapott német lakta területeket az első világháború után? Meg a második világháború végeztével Németországtól megint elvettek egy csomó területet, az ott élő lakosságot jobb esetbe csak kitelepítették de általában elüldözték...A saját földjükről... Azért a németek nem tettek ilyet a lengyelekkel,"


Attól, hogy egy döntés jogtalan, még nem cáfolja egy másik döntés jogosságát! Azt nem kellett volna elvenni a németektől, emez viszont a lengyeleknek járt, hiszen a területen ők éltek többen.



" még hálásak is lehetnek...mivel a zsidókat elkülönítették a lengyel néptől..."


Jajj, már megint ez a "csúnya gonosz zsidók" című agymosott duma. Mond csak, mit ártott a lengyel népnek az a zsidó cipész, akit csak vallása és származása miatt elhurcoltak? Vagy egy másik, 6 éves zsidó gyerek? Vagy a zsidó háziasszony? Te végig is gondolod amit leírsz, vagy csak lököd amit bemagoltattak veled? Vagy szerinted ártatlan emberek megölése faji alapon normális? Mit szólnál, ha valakinek hirtelen szemet szúrnának a magyarok? Pedig nem ártottál senkinek, de mégis megölnének mert magyar vagy. Benned semmi empátia nincs??


"Hát ez elég gyenge próbálkozás.. nézzük csak a mai magyarországi helyzetet, mondjuk Borsod megyében ahol a cigányok laknak többen, mert ők nem magyarok semmiképp... akkor szakítsák el azt a területet? Mert mondjuk ott a fehérek a kisebbség?"

A két helyzet különböző. Egyrészt a cigányok bevándoroltak ide. Másrészt nincs cigányország, amihez hozzácsatolhatnák. Harmadrészt azon a területen évszázadok óta a lengyelek vannak többségben, mindig is ők voltak ott többen. És azt se felejtsd el, hogy Mo. felosztása már akkor megtörtént, a területet a lengyelek nem a magyar kormánytól követelték, hanem a csehektől. Nem mindegy neked, hogy egy terület a szlovákokhoz vagy a lengyelekhez tartozik, ha már a mienk úgy se lehet? Vagy úgy képzeled, hogy egy kis sziget a hegyekben Mo. része, körülvéve Lengyelo.-val és szlovákiával?



"Én nem tehetek róla hogy ekkora hungarofób vagy."

Jaj micsoda kis ötlethuszár vagy! Hát még a beszólást is lopod! És egyébként meg kikérem magamnak!


Még mindig várom a HITELES forrásokat!!!

2012. nov. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
Mindegy mit gondolsz... hogy mit ártottak a zsidók? Hagyjuk már ezt, élősködő, nemzet és közösségromboló nép. Ha körülnéznél majdnem az összes környező országban jelen van a magyar gyűlölet... Vagy te biztos jobban szeretnél haverkodni a románokkal mi? Még nincs cigányország.. na de pl. a világháború előtt ki gondolta volna hogy lesz Jugoszlávia vagy Csehszlovákia.. ?
2012. nov. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

"Mindegy mit gondolsz..."

Vagyis feladod a vitát, mert nincsenek észérveid.


"hogy mit ártottak a zsidók? Hagyjuk már ezt, élősködő, nemzet és közösségromboló nép."

Persze, meg a megölt kisgyerek is élősködő, meg a cipész Kohn bácsi is az, ugye? Bizonyítani nem tudod, hogy "élősködő nép", csak mondod ezeket a szádba adott szavakat. Agymosás áldozata vagy fiam. Olyan nincs, hogy egy nép umblokk ilyen vagy olyan. Olyan van, hogy egy egyén ilyen avagy amolyan, ezt kéne már felfogni IQbajnok barátom.



"Ha körülnéznél majdnem az összes környező országban jelen van a magyar gyűlölet..."

És ez hogy jön ide?



" Vagy te biztos jobban szeretnél haverkodni a románokkal mi?"

Semmi bajom a románokkal. Csak az olyan agymosott barmokat nem bírom mint te. Legyen az akár román, akár szerb, akár magyar, piréz, török, görög, francia, polinéz, japán, néger, zsidó stb.



"Még nincs cigányország.. na de pl. a világháború előtt ki gondolta volna hogy lesz Jugoszlávia vagy Csehszlovákia.. ?"

Különbség, mint írtam: csehek, szerbek évszázadok óta ott élnek. A cigányok meg egy bevándorolt etnikum. Ennyi.


Gondolom ezeket nehéz lehet felfogni negatív IQ-val, de megpróbálhatnád.


A HITELES forrásokat még mindig várom.

2012. nov. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Kuruc, Harcunk.info , Metapedia... tessék! Olvasd ezt ha valami hiteleset akarsz... ha meg nem, akkor amúgy is jó neked a mazsihisz oldala.


"Nekem semmi bajom a románokkal" - Nem is vártam egy magadfajta hazaárulótól mást.. attól hogy benned nincs nemzeti öntudat, a másikban még lehet.. vagy megtiltod.. ?

2012. nov. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

"Kuruc, Harcunk.info , Metapedia... tessék! Olvasd ezt ha valami hiteleset akarsz... ha meg nem, akkor amúgy is jó neked a mazsihisz oldala."

Sajnálom, de ezek közül egyik sem hiteles. Mind elfogult. Hiteles az, amit pl. egy történelemprofesszor ír. Olyan ember, akinek az a munkája.



"Nekem semmi bajom a románokkal" - Nem is vártam egy magadfajta hazaárulótól mást.. attól hogy benned nincs nemzeti öntudat, a másikban még lehet.. vagy megtiltod.. ?


Neked az jelenti a nemzeti öntudatot, hogy utálod a románokat? Elmondjam mi a nemzeti öntudat? Az, hogy ismered a kultúránkat, tudományos eredményeinket, szokásainkat, tudsz magyarul, ismered a himnuszt stb. De az, hogy valakit csak azért utlunk, mert éppenséggel románnak született?! Hát ez nonszensz. Te is születhettél volna románnak, ebbe azért gondolj bele. Szégyeld magad!

2012. nov. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!