Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért haragszanak a magyarok...

Miért haragszanak a magyarok a külhoni magyarokra ( erdélyiekre, kárpátaljaiakra)?

Figyelt kérdés
Egyes hozzászólások ugyanis ezt tükrözik.
2012. okt. 12. 14:38
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:

Én nem haragszok senkire, aki meg igen az csak "politikus" ésszel fog fel egyes dolgot


Mondjuk az tény és való, hogy egyszer Erdélyben nem akartak kiszolgálni mert magyarul kértem egy energia italt, és nagyf*sz volt a csaj, az arcomba vágta ezt "Ne haragudj nem beszélek jól magyarul"

Mondom én meg "Egy energiaitalt szeretnék semmi mást"


Szóval tudott Ő csak szemét volt velem

20/F

2012. okt. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
Ezt az ott élő magyaroknak nap mint nap el kell viselniük. Legalábbis a kárpátaljaiaknak.
2012. okt. 12. 14:47
 3/34 anonim ***** válasza:
64%
Nem haragszunk, csak én pl nagyon nem örülök neki, hogy szavazhattok.
2012. okt. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
83%
Ez nem harag, de van bizonyos ellenszenv ami Orbán miatt keletkezett azzal hogy a határon túli Magyaroknak megadta a szavazati jogot. Gondolj bele hogy mirólunk a mi életünkről hogy dönthet egy olyan ember aki nem itt él velünk, én például ha a ti helyetekben lennék ezt eleve elutasítanám. Bennem fel sem merül ilyen hogy én annak a sorsáról döntsek akiről csak minimális információim vannak és hogyjövök én ehhez. Szóval Orbán nemhogy összekovácsolná a Nemzetet ezzel de inkább ellenségeskedést csináltsajnos. Azt gondolom hogy ti Határon túli Magyarok is így gondoljátok ezt.vagy nem?
2012. okt. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
94%
Nem csak rájuk haragszanak hanem szinte mindenkire.
2012. okt. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
57%

Itt Győrben állandóan kötekednek a székelyek, verekednek.


[link]


[link]

2012. okt. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel a szavazati joggal és állampolgársággal csak eszmeileg, végtelenül egyszerűen kedvére tesz egy jelenős választócsoportnak, akiket ezzel könnyedén meg is nyer magának, nekik már más nem is számít. A magyarországi élet részleteivel nincsenek is valószínűleg tisztában, legalábbis a saját bőrükon biztos nem tapasztalják. Mo.-ról régóta egy eléggé túlidealizált kép él amúgyis a fejükben. Ez egy újabb réteg kisajátítása a hívő keresztények után, egy "rendes" magyar, egy "rendes" keresztény márpedig rájuk szavaz.
2012. okt. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%

Unkahúgomék, jártak egyszer rosszul, mer magyarul szólaltak meg s jól megverték őket.

A múltkor igaz Kassa felé a magyar kaler nem állt szóba velük. Nekünk sem mondott semmit, egy másik, mer, h ő nem tud magyarul.

Aztán volt olyan ismerősöm, aki inkább magyarnak mondta magát pedig szlovák volt. Meg volt olyan is, szintén szlovák, a vevő is az eladó is, de az istennek nem szólalt volna meg magyarul, mondták is neki, h tudjuk, h tudsz magyarul te #@...

Bár ez nem teljesen a kérdéshez kapcsolódik, de ebből is látszik/érződik, h ez szerintem sokkal mélyebb, s régebbi dolog miatt van.

2012. okt. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:
Eszembe sem jutott, hogy szavazzak, amíg nem élek ott. De én inkább arra lettem volna kiváncsi, hogy ha innen kimegy valaki oda, Mo.-ra élni, pl.odamegy férjhez, éedekel -e valakit, hogy milyen ember valójában, vagy eleve meg van bélyegezve, mert nem Magyarországon született.
2012. okt. 12. 16:26
 10/34 anonim ***** válasza:
82%
Nem haragszom, de nem adnék nekik szavazati jogot. Mert nem itt kell adózniuk, élniük, és semmilyen közvetlen hatása nincs annak az életükre, h kire szavaznak...
2012. okt. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!