Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért haragszanak a magyarok...

Miért haragszanak a magyarok a külhoni magyarokra ( erdélyiekre, kárpátaljaiakra)?

Figyelt kérdés
Egyes hozzászólások ugyanis ezt tükrözik.
2012. okt. 12. 14:38
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
95%
12: Köszi, hogy bemásoltad a válaszomat! Kár, hogy a többi hozzászólást nem másoltad utána, ami tőlem származik! Írtam, hogy 99,99 %, hogy nem fogok szavazni! És igen, azért veszem fel a magyar állampolgárságot, hogy könnyebben utazhassak és könnyebben tudjak munkát vállalni, NEM Magyarországon, hanem másik EU-s országban, vagy akár az Egyesült Államokban! Nem szavazok, mert nem érdekel a nyomorotok és a politikátok sem. Magyarországra biztosan nem fogok költözni, vagy a szülőföldemen maradok, vagy pedig más országban fogom keresni a kenyerem. Nem kell tőletek semmi! Nem vettem volna fel az állampolgárságot sem, ha nem lenne könnyebb vele munkát vállalni! Egy szinten jó érzés, hogy eztán nem kell magyarázkodnom, hogy magyar vagyok, de ez édes kevés! Miért? Azért, mert ti minket mindig is lenéztetek, mi a ti szemetekben nem voltunk magyarok soha! 2004-ben mindent bebizonyítottatok! És ne magyarázzon nekem senki se arról, hogy politikai félrevezetés volt! A saját fajtám eltolt magától! A szerbek meg jót röhögtek a markukba, hogy na, ezek a magyarjaitok! Eddig is és eztán is azt fogom mondani, hogy vajdasági magyar vagyok. Szavazzatok Bajnaira, vagy akárkire, szidjátok a politikusaitokat, engem nem érdekel, de minket hagyjatok békén! Hiszem azt, hogy a határon túli magyarok 99%-a nem is fog szavazni!
2012. okt. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:

Én nem haragszok senkire, semmiért alaból.

Ellenben aki nem Magyarországon él az ne szóljon bele abba, ami itt történik. Gyertek át, vállaljatok munkát, építsetek házat, gyarapodjatok itt, várunk szeretettel. A magyarság nem papír kérdése, hanem szívből jön. Ehhez nem kell állampolgárság, magyarigazolvány. Építsd a magyar közösséget ott, ahol élsz.


Én kétlem, hogy tömegesen szavaznának a határon túli magyarok, de amúgy ne is tegyék, hadd döntsek én a sorsomról, elvégre én élem át nap mint nap azt ami itt megy. Az elszakított országrészeket sose csatolják vissza, úgyhogy kár ezen keseregni. A határok azonban nyitva vannak, lehet rokonokat látogatni, sőt egymásnál nyaralni, karácsonyozni is.

2012. okt. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
10%
Mert a magyar útlevélért cserébe mind Orbán és fidesz mániás. Nem győznek hajbókolni ha arra jár valaki Orbán csapatából.
2012. okt. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
95%

"ha adnak fogadd el, ha ütnek szaladj el".

Magyarigazolványom is van (Záhony-Bp menettérti 1100 Ft),kettősállampolgárságom is van és szavazni is fogok ha lesz rá lehetőségem. Ezeket az "előnyöket" ÉN (MI) NEM KÉRTEM, felkínálták (a kormányotok akit ti 2/3-os többséggel megszavaztatok) és élek a lehetőséggel, miért ne?

lehet lepontozni.

2012. okt. 16. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
2%
Az én szememben "erdélyi magyar" nincs, csak román van. Nem haragszom rájuk, de Romániának fizetik az adójukat, Románia tartja el őket, román állampolgárok, akkor milyen alapon lenne is magyar? Foglalkozzon a saját dolgaival, ne várjon Magyarországtól semmit, főleg, hogy Románia lassan utcahosszal beelőzi Magyarországot fejlettségben, mindenben.
2012. okt. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 mustafa33 ***** válasza:
100%

Előző, akkor húzzál a Regátba és neked is olyan jó dolgod lesz, hát még ha a deltába mennél, az a neked való hely ☻.

Románia tarja el őket???? nem inkább ők tartják el Romániát? eddig úgy tudtam az adófizető tarja el az országot, nem fordítva.

Örülj, mert tiéd a mennyek országa ☺ ! (ha nem érted miért, akkor biztos hogy a tiéd ☺ ☺)

2012. okt. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 mustafa33 ***** válasza:
2012. okt. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
O_O
2012. nov. 25. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
55%

Nem haragszik senki senkire de mégis mindenki mindenkire..

Csak olyan mintha senki nem tudna éretten viselkedni. És uszítaná saját magát meg másokat is.

Ha a Kárpát-medencei magyarság ki tudná egyöntetűen mondani hogy "Szeretem a magyart (és el tudom engedni sérelmeimet)"

Akkor talán azt jelenté hogy elért egy bizonyos érettségi szintet... Persze ez csak romantikus álom.

Én amúgy lehet h nem lennék jó miniszterelnök de nemcsak hogy szavazati jogot adnék a külhoniaknak de kérném is őket hogy szavazzanak. Támogatnám azt hogy különböző kedvezményeket vagy támogatásokat kapjanak. (Aki azt hiszi hogy a külhoniak támogatásába roppanna bele a gazdaság az rosszul gondolkodik.) Kivéve talán Erdélyt mert ők jobban állnak gazdaságilag mint Mo nagy része vidéken és az nem lenne 'fair', de amúgy is nehéz lenne ezt igazságosra kihozni..De ez nem gyikon fog eldőlni, hanem az olyan magyarokon akik élőben kötnek 'szövetségeket' és az összetartást erősítik nem pedig a gyios szájhősködést.

2012. nov. 25. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
*netes szájhősködét
2012. nov. 25. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!