Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Most mihez tudunk kezdeni?...

Most mihez tudunk kezdeni? (Életkezdés)

Figyelt kérdés
Párommal ebben az évben végeztünk az iskolával. Én 20 éves vagyok, Ő 26. Neki ez a harmadik szakmája volt. Augusztusban született egy kisfiunk. (Kövezzetek meg ha akartok, de nem volt szívem elvetetni) A szüleimnél élünk. Páromnak van munkája, de a főnöke nem fizet rendszeresen (szeptemberben összesen 50000 forintot kapott 125000 helyett). Párom kőműves, burkoló és vendéglátós. Jelenleg az építőiparban dolgozik. Nekem vendéglátós szakmám van. Nem tudom hogyan tovább. Szeretnénk a saját lábunkra állni, de hotelt nem kapnánk, anélkül pedig nem tudom mihez nyúlhatnánk. Vannak itt olyanok akik hasonló helyzetben voltak? Esetleg van valami lehetőség amihez nyúlhatnánk?
2012. okt. 2. 10:31
 1/7 anonim ***** válasza:
26%
Irány külföld. Sajnálom, ebben az országban nem fogtok boldogulni. Ha vendéglátós vagy, hamar találsz állást, és a férjed is biztos kap, ha bírja a munkát. A nyelvtudásra természetesen érdemes rámenni.
2012. okt. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%

"Augusztusban született egy kisfiunk. (Kövezzetek meg ha akartok, de nem volt szívem elvetetni)"


Akkor köveznénk meg ha elvetetted volna. Elmondom mihez kezdhetsz. Mindent magatoknak kell megépítenetek. Vesztek egy telket, kihúzzátok a vályogot és havonta a fizetésetekből vesztek egy egy zsák cementet. A párod minden bizonnyal ért is hozzá, hiszen ebben dolgozik.

Én is így építem a műhelyem. 47ezer forintot kapok, mégis épül szép lassan. Épp ma vettem meszet meg cementet mert hétvégén vakoljuk. Kollégáim is segítenek fizetség nélkül, viszontsegítségért. Szegény ember így tud boldogulni. :)

2012. okt. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Kalergi egy marha! Nem mindenki akar külföldre menni, sőt van aki kifejezetten irtózik még a vidéki munkáltól is. én is. Én vagy húsz évet lenyomtam építőiparban, változó munkahelyen, volt olyan időszak mikor napi 500kmt vezettem és már sehová sem szeretnék menni.

Másrészt viszont aki itt helyben nem tud boldogulni az máshol sem fog, mert valamit nem jól csinál.

2012. okt. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Azt mondom, maradjatok a szülőknél, amíg lehet. (persze, ha normálisak)

Így tudtok spórolni a rezsin, és ha rendeződnek az anyagi viszonyok, lesz rendes fizu, kaphattok hitelt

(de még hotelt is, ha azt akarod, és nyertek a lottón:-)))

akkor vehettek saját házat, lakást.

Türelem.

2012. okt. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg nagyon fárasztó már ez a külfölddel dobálózás, hiányszakma nélkül ott sem fogsz mész semmire. A kinti kinti minimálbér annyira elegendő mint az itthoni kb.
2012. okt. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 bumbi02 ***** válasza:

Tényleg nagyon fárasztó már ez a külfölddel dobálózás, hiányszakma nélkül ott sem fogsz mész semmire. A kinti kinti minimálbér annyira elegendő mint az itthoni kb.


És ti ezt itthonról mondjátok, vagy ott kint éltek?


Ma jöttem haza egy állásinterjúról Ausztriából, ahol olyan állást ajánlottak fel, hogy egy év alatt annyit tudok megtakarítani hogy 6 db 0 lesz a végén. Minimálbéres állás. Testvérem 19 éves, egyetem mellett dolgozik, és fenntartja magát - lakhatás + kaja - úgy, hogy még félre is tud tenni. Egyetem melletti munkával! (nem hiányszakmában dolgozik)


Aki képes lemondani a kényelemről, és kicsit megfeszíteni magát, az külföldön megalapozhatja a jövőjét.


Itthon szakácsként próbanapra kaptam 2000 forintot 14 óráért, odakint konyhasegédként 30 eurót 6 óráért.. Mindkettő minimálbéres állás. De persze ugyanúgy lehet megélni belőle. Igazad van.


Kérdező!


Ha te vendéglátós vagy, férjed pedig vendéglátós + kőműves, akkor ha biztos jövőt akartok megalapozni, szerintem pár évet töltsetek el külföldön, mert a kőműves is hiányszakma, és a vendéglátásban is sok posztra keresnek embert.

2012. okt. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Menj külföldre ott a jó, vegyél ott 1 hektár földed és húz fel egy kis sátrat, a többi földet és műveld meg.

Na most őszintén menj ki, nyugodtan.

2012. okt. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!