Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a parlagfű...

Mi a véleményetek a parlagfű mizériáról?

Figyelt kérdés
Ha valaki telkén találnak egy 10cm méretű parlagfüvet százezrekre, de akár milliókra is büntethetik, míg allergiát okozó adalékanyagokat mint pl. az E220-ast semmi esély nincs hogy betiltsák. Nem vagyok híve annak, hogy gyomosak legyenek az udvarok, de ami parlagfű elleni szankcionáláson megy: az már túlzás. Nem gondoljátok.
2009. júl. 31. 11:18
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
83%
Igazából tényleg az lenne a legideálisabb minden szempontból,ha a légszennyezetséget csökkentenénk,mert azokra is kell gondolni,akik nem csak a parlagfűre allergiások.Végűl nem írthatunk ki mindent,nem? Vagy mégis?
2009. júl. 31. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
26%

NAHÁT!!!lepontoztátok azokat akik írták,hogy allergiásak,és a parlagfű irtása mellett vannak? Ez a magyar mentalitás!!!"Leszarom,hogy más allergiás vagy beteg akkor sem teszek ellene"...és most teljesen mindegy,hogy mi okozza az allergiát másoknál!!!Ennyi mocskos embert el sem tudok képzelni,és kívánom,hogy aki ezeket az embereket lepontozza,és semmibe veszi az legyen nagyon beteg,hogy tudja meg milyen is az!!!Le lehet pontozni..JA! Akinek nem inge ne vegye magára!

(egy nem allergiás ember írta ezeket,és szánalmas,idiótának tartja aki a pontozásokkal mutatja ki az agya ürességét)

2009. júl. 31. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
59%

Ez tényleg mizéria!

Anyám 67 éves, leukémiás, a külterületi földjeit odaadta az államnak, életjáradékért. A belterülteti földeket, ami kb. 1Ha összesen nem vették át, mert az belterültet. Mi ebben a logika? Ne a szerencsétlen öregeket bántsák, vegye át az állam ezeket a földeket, a földek annyira el vannak aprózva, hogy pl. én egy 160m2!!! földet örököltem! Ezen megélni, gazdálkodni nem lehet! Az így keletkezett földterületet pedig az állam műveltesse meg a munkanélküliekkel! Igy mindkét probléma megoldódik!

Allergia!

Mifelénk ezt úri betegségnek hívják, ugyanúgy, mint a köszvényt! Én falun nöttem fel, 2003-ig, 30éves koromig ezt a szót nem is hallottam. Mi télen-nyáron bicikliztünk a szabadban, ennek köszönhetően olyan vádlim van, mint egy testépítőnek. A faluban senki nem volt allergiás, pedig ők aztán igazán közel voltak a növényzethez, parlagfűhöz. Lehet, hogy a rendes kaján múlik minden? Mekkora hülyeség, hogy zsírral nem lehet főzni, sokan nem is tudják,hogy a megégett étolaj mennyire veszélyes az egészségre!Most már a mogyorófára is allergiások egyesek, régen csak a mogyorófa vessző volt veszélyes :-)))

Nem akarok bántani senkit, de megkérdezném, hogy az allergiások mennyi kólát, fantát meg cukrosvizet isznak naponta, gyógyszert mekkora fájdalomra vesznek be, mennyi altatót használnak, igazi húst, tojást esznek-e?

2009. júl. 31. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
44%

A parlagfűvet lehet írtani, de nem ész nélkűl. Akinek parlagfűves a területe, az nem biztos, hogy azért van, hogy kiszúrjon a másikkal!!!! Lehet, hogy éppen 84 éves, mint a feleségem nyagyanyja.

Legyűnk észnél, nem kell egyszerre nekiugrani a másik torkának!

Elképedtem, hogy besúgói hálózatot építettek ki a parlagfűvel kapcsolatban!! Úgy látszik, megyűnk vissza az 50-es évekbe!

Anyám megkapta a felszólítást az önkormányzattól, mert magas a fű (nem parlagfű)az árokpartján, vagyis 30cm magas, az önkormányzat terűletén meg 2m magas a parlagfű, de az önkormányzat saját magát nem szólítja fel, ugye?!

2009. júl. 31. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
80%

Utolsónak válaszolnék!

Colát akkor iszom ha vendégségbe megyek,általában hideg citromos teát,vagy vizet iszom..Gyógyszert nagyon ritkán szedek be(altatót például soha nem szedtem,mert soha nem volt probléma az alvásommal)Általában ha fáj valamim inkább megpróbálok elaludni(fejfájás esetén beválik nekem),de ritkán van amikor beveszek egy fájdalomcsillapítót...(azért sem szeretem a gyógyszereket mert nagyon nehezen tudom lenyelni őket)Mivel vidéken lakom,rendszeresen hozzájutok szép húsokhoz(disznóvágás mindig van anyósoméknál).Ez miatt amit én nem bánok zsírral főzők..Friss tojás van mindig,és imádom is!Ettől függetlenül allergiás vagyok!!Akkor hogy is van ez??

2009. júl. 31. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim válasza:
43%
Bárki bármit mond, azért van abban valami, hogy pollen 1-200 éve is volt, mégis csak az utóbbi években jelentkezik ez a nagy allergia.
2009. aug. 1. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
75%
Ne keverjük össze a régi időket a jelennel!Régen nem volt ekkora a légszennyezetség.Ez a fő probléma!Nem kell sértegetni senkit sem, aki allergiás!Azt kell sértegetni,aki nagymértékben szennyezi a környezetet.Az tény, hogy ha valakinek erősebb a szervezete,nehezebben lesz allergiás,de ez nem ok arra,hogy másokat sértő szavakkal illesünk!Én például vegetáriánus vagyok,és nem vagyok allergiás.Ne aggódj,kedves 17:22-es,ha így halad a légszennyezés,nemsokára te is allergiás leszel,és én is és mindenki.Akkor majd szivessen meghallgatom újra a véleményed erről a témáról.
2009. aug. 1. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
63%

Mi van?

A parlagfű úri betegség? Ahhoz képest a népesség egy jelentős része allergiás rá, de még ha úri betegség is lenne, akkor is be kéne tartani a rendelkezéseket, mert ezzel nagyon sok emberen lehetne segíteni. Aki úri betegségben szenved, azt hagyjuk hagy szenvedjen, ahelyett hogy képesek lennénk a kertünket rendben tartani? Ha már földünk=kertünk van, akkor legalább a gazt (például parlagfű) írtsuk ki, ez az elvárható minimum!

2009. aug. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
A magyarok sz*patása.Míg a magyarokat megbírságolják egy szál parlagfűért sok ezer, akár millió forintra is, a cigányokhoz hozzá sem nyúlnak, pedig az ő telkeiket nem gondozza senki,méteres gaz áll az egész udvaron, de őket nem lehet megbüntetni mert segélyből élnek.Ez kettős mérce.
2009. aug. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Szerintem a parlagfű-allergia tünetei mögött állhatnak genetikai, életmódbeli, és légszennyezési okok egyaránt. Tehát kijöhet valakin az allergia azért, mert így született, vagy azért, mert keveset edz, rosszul táplálkozik, dohányzik, vagy azért, mert olyan környezetben él, ahol magas a légszennyezés, és sok a parlagfű.

Vidéken, a parlagfű mennyiségéhez képest, azért ritkábbak az allergiás reakciók, mert kevesebb a szennyezőanyag a levegőben. Ezért, szerintem, ott kevésbé kell szankcionálni a parlagfű nem irtását, különösen azt tekintve, hogy ott mennyivel nagyobb feladatot róna ez az emberekre.

Városokban, kertvárosokban viszont már számon lehet, sőt kell kérni a parlagfű irtását a lakosokon, szem előtt tartva életkorukat, egészségüket. A vállalatokat, intézményeket pedig még szigorúbban kell fogni ebben a kérdésben.

Ezért cserébe pedig mi is elvárhatnánk az államtól, önkormányzatoktól, hogy a közterületek parlagfűmentesek legyenek.

Ez persze egy többfrontos háború. Nem csak a parlagfüvet kell irtani, hanem vissza kell fogni a környezetszennyezést és javítani kell életmódunkon is. Részben ezt célozza a súlyadó, és a dohánytermékekre kivetett magasabb ÁFA. (ezek hatékonysága már egy másik kérdés)

Természetesen meg kell hagyni a parlagfüvet természetvédelmi parkokban, a vad tájakon, hogy néhány helyen legalább, a saját szabályai szerint alakulhasson a természet.

2009. aug. 3. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!