Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a parlagfű...

Mi a véleményetek a parlagfű mizériáról?

Figyelt kérdés
Ha valaki telkén találnak egy 10cm méretű parlagfüvet százezrekre, de akár milliókra is büntethetik, míg allergiát okozó adalékanyagokat mint pl. az E220-ast semmi esély nincs hogy betiltsák. Nem vagyok híve annak, hogy gyomosak legyenek az udvarok, de ami parlagfű elleni szankcionáláson megy: az már túlzás. Nem gondoljátok.
2009. júl. 31. 11:18
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
51%
En mindig marhasagnak tartottam a parlagfu elleni kuzdelmet. Jo arra, hogy lekossuk vele a tarsadalom figyelmet, hivatalokat ra lehet alakitani, meg hasonlo baromsagok, de ne mondja nekem senki, hogy egy ilyen fuvet ki lehet irtani. Mondjuk en kiirtom, 100 meterrel odebb meg nyugodtan no az erdoszelen, vagy barhol. (Bar most, hogy mar van a Magyar Garda, romlottak a parlagfu eselyei. Bocs, ezt nem tudtam kihagyni. Egyebkent nekem semmi gondom se a parlagfuvel, se a gardaval.)
2009. júl. 31. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
60%

ha nem volnék ilyen rendes gyerek, akkor most azt kívánnám mindkettőtöknek, hogy legyetek rá allergiások és megtudnátok, milyen az, amikor augusztus elején takonyba borul a fejetek és majd talán októberben kilábaltok belőle...

egyébként kb. minden harmadik ember allergiás rá.

2009. júl. 31. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
44%

csatlakozom az elöttem szólóhoz. egyrészt mindeki tartsa rendbe a portáját és akkor nem lesz milliós büntetés. És az e 220 meg a parlagfű közt óriási különbség, az hogy te megválogathatod a boltban hogy megveszed-e, de a parlagfű pollenjei ha akarom ha nem szállnak.

Olyan baromi nehéz lenyírni? és amúgy igenis fizessen, aki ilyen igénytelen, hogy cseszik redben tartani a portáját, némely embereknek olyan az udvara mint valami hányadék.Ez is magyarországról alkot képet.

2009. júl. 31. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem aki ellenzi a nagy büntetést, az nem allergiás rá, és nem tudja elképzelni milyen is az. Mondjuk én sem vagyok rá allergiás (lekopogom), de a családban mindenki az, és látom hogy szenvednek attól, mert vannak olyan barmok akik nem tudják lenyírni. Szerintem ez lenne az alap.
2009. júl. 31. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
71%
Sokan azt hiszik,hogy ők soha nem lesznek allergiásak semmire..Én is azt hittem.25 évesen lettem allergiás a parlagfűre.Ma ott tartok,hogy augusztus elejétől(van amikor már júliusban is)egészen október végéig(ha meleg van akkor tovább)kínlódom.Ha tehetem ki se megyek a lakásból,mert ha kint vagyok,rögtön könnyezik a szemem,bedagad az arcom,és állandóan zsebkendő van az orrom előtt..Nem érzem az illatokat,nem érzem az ízeket több hónapon keresztül.Ez nagyon lehangoló,hogy ennék gyümölcsöt,vagy fagyit,de minek ha nem tudom élvezni a zamatát...Ezért kell irtani a parlagfüvet,hogy aki allergiás rá annak egy kicsit könnyebb legyen(kevesebb pollen,enyhébb tünetek)vagy óvni a gyerekeket,mert ők könnyebben lehetnek allergiásak.Senki ne mondja azt,hogy nem lesz allergiás hisz eddig se volt az!!Sokan tudnának erről mesélni,hogy ki mikor lett beteg!
2009. júl. 31. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
51%
Az elso vagyok. En sajnalok mindenkit, aki allergias, en tenyleg nem vagyok. De legyetek szivesek egy kicsit gondolkozni. 100 eve miert nem volt allergia? Es ha nem lenne parlagfu, azt hiszitek, mas polllennel nem lenne ugyanilyen gondotok? De, lenne, mert megbomlott az immunrendszeretek egyensulya, es ez sajnos fuggetlen a parlagfutol. Az a baj, hogy tul sterilen nonek fel a mai gyerekek, es mikor eloszor megis viragporral talalkoznak, nem tudnak vele mit kezdeni. Es meg egyszer mondom, nem realis cel a parlagfu kiirtasa. A viragnak megtiltani nem lehet...
2009. júl. 31. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
77%
Szeretnék egy óriási tévhitet eloszlatni: NEM A PARLAGFŰ A KÖZVETLEN KIVÁLTÓJA AZ ALLERGIÁNAK!!!! Ez csak kihozza a már létező allergiát. Ezt 2 okból is állítom: 1.) nézzetek utána, orvosok, természetgyógyászok ezt tudományosan alátámasztják, nevezetesen, hogy egyrészt az utóbbi években, évtizedekben az általunk elfogyasztott élelmiszerek és italok egyre silányabb minőségűek, tele tartósítószerekkel, színezékekkel, ócska vackok. Ezek az ócskaságok és adalékanyagaik okozzák a szervezet allergiás reakcióit. Egyre értéktelenebb ételeket, élelmiszereket fogyasztunk, beleértve az italokat is!!! A parlagfű ezt kihozza. Másrészt: anyukám, nagymamám mesélték, anno még jóval a parlagfű hisztéria előtti időkben és azelőtt és azelőtt..... is létezett parlagfű, náluk embermagasságban nőtt, mégsem volt az égvilágon senki akkoriban szénanáthás a parlagfűtől! A másik nagy "ellenérvem" a parlagfű-hisztéria ellen "jómagam"!!!! Kb. 14 éves koromtól kb. 28 éves koromig én is iszonyúan allergiás voltam!!!! 28 éves korom körül áttértem az egészségesebb táplálkozásra, életmódra, a súlyos!!! allergiám pedig ennek hatására szépen "visszavonult" és végül eltűnt!!!! Hihetetlen, de így van!!! Azelőtt gyógyszert szedtem, mégsem múltak el teljesen a tünetek és már tényleg ott tartottam, megőrülök a szénanáthámtól, ezt már nem bírom!!!! Szóval 28 éves koromtól kezdve nincs és ez nagy boldogsággal tölt el, pedig a parlagfű maradt!!!!
2009. júl. 31. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
78%
Én 21 éves koromban lettem allergiás..Lehet,hogy a silány élelmiszerektől ahogy írták többen is(az orvosom szerint legyengült az immunrendszerem)A lehető legerősebb tünetek léptek fel nálam.34 évesen új országba költöztem(Anglia)ahol szintén ugyanazokat a silány ételeket eszem(gyümölcsöt például nagyon ritkán eszem nem úgy mint otthon Magyarországon)de az allergiám teljesen elmúlt.Elmentem egy itteni orvoshoz,aki szerint az itteni levegőnek köszönhetem,és annak,hogy itt kint még én sem láttam parlagfüvet(ha van is akkor sem vészes,mert a pollen nem marad a levegőben ami irritálhatna..De ha augusztusban hazamegyek látogatóba akkor újra előjönnek a tünetek...És ezek nem a silány élelmiszer miatt van...
2009. júl. 31. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
42%
Igen, hat akkor vezessuk be a brit klimat, meg a tengeri levegot is Magyarorszagon.
2009. júl. 31. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
83%
Igen,én is néztem erről dokumentum filmet,miszerint a parlagfű önmagában nem okoz allergiát,de a porlenek reakcióba lépnek a levegőben lévő szennyeződéssel,és ami a kettő kölcsönhatásából keletkezik az okozza az allergiás tüneteket.Így vagy minimálisra csökkentjük a légszennyezést,vagy írtjuk a parlagfüvet, az utobbi könnyebben megoldható.
2009. júl. 31. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!