Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Micsoda? Ez nem felháborító?

Micsoda? Ez nem felháborító?

Figyelt kérdés
[link]
2012. aug. 28. 11:38
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem nem rossz ötlet, hogy egy kártya helyettesítse azt a sok műanyag hulladékot, amit jelenleg a pénztárcánkban hordunk. Azt is könnyen meglehetne oldani, hogy mindenki csak annyit tudjon lehívni a kártya adataiból, amennyi rá tartozik, így a BKV pénztáros nem jutna hozzá olyan adatokhoz, amikhez jelenleg sem. A nyugdíjasoknak pedig lehetne egy kiegészítő bérlet azokra az időszakokra, amikor a 100%-os utazási kedvezményük nem érvényes.
2012. aug. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
11/11 így már elképzelhetőbb nekem a szitu.
2012. aug. 28. 12:11
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
Megjegyzem, nekem a kártya neve nem tetszik. Egyszerűen forog a gyomrom a Nagy Nemzeti Fidesztől. Ebben a szerepkörben egyáltalán nem hitelesek és már inkább parodisztikus, hogy mindenbe, amihez csak hozzányúlnak belenyomják a nemzeti jelzőt.
2012. aug. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
69%

" Nem akarok egy ilyen országban élni,..."


Hát akkor fogalmam sincs hol élnél,mert ez a módszer nem magyar találmány. A legtöbb külföldi országban szintén alkalmazni akarják majd idővel..

De most eszembe jutott hol tudnál élni,hogy ne kelljen a rendszerrel együtt működnőd. Költözz be az Amish közösségbe. Ők teljesen külön élnek. Nekik nincs adózás,nincs TB,és mindent maguk teremtenek elő..

2012. aug. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 kovpet ***** válasza:

Gondolom, fiatalok vagytok jellemzően, de: emlékszik még valaki a személyi számra? Most is van, tudom, de régen mindenhol azzal tartották nyilván az embereket. Ezt pont az összekacsolhatóság nehezítése miatt változtatták meg.

Furcsa lenne, hogy ilyen hamar (20-25 éve lehetett talán?) visszaváltoztatnák. De persze mindent el tudok képzelni :)


Másrészt: IT biztonsággal foglalkozó emberként mondom, hogy ez nem jó ötlet, nagyon nem az. Ebben is igazat adok a kérdezőnek.


De majd meglátjuk. A vak is ezt mondta :)

2012. aug. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
Kedves 14/14, erre nincs mit írnom. Itt elvi kérdésről van szó. El kezdtem kiboncolni a témát, de inkább kitöröltem, nem vagyok veszekedős fajta. A rendszer akkor is érdekes, furcsa, és mint írtam, nem az egységes kártyával, hanem a BKV belevonásával van bajom. Nem ok az elköltözésre, viszont ok arra, hogy a magyar vezetés, az autokratikus módszereivel kisebb legyen a szememben. Erről miért nem küldtek ki kérdőívet???
2012. aug. 28. 12:26
 17/25 A kérdező kommentje:
Tán még a munkahelyem adatait is ezek a kártyák fogják tartalmazni? A gyerekeim adatait? A férjemét? Emlékszem amikor ez gyakorlatilag így olt....
2012. aug. 28. 12:28
 18/25 A kérdező kommentje:
*volt
2012. aug. 28. 12:28
 19/25 anonim ***** válasza:

ma 12:25

Én még emlékszem a személyi számra (41 éves vagyok) de én is azt mondom,hogy nem rossz ötlet ez. Ahogy írtam legalább eltűnne a sok lógós utas. Bár kár előre sápadozni,mert szerintem csak egy jó ötlet,de semmi nem lesz belőle. Azért ez nem úgy megy,hogy fogom,és csinálok majdnem 10 millió kártyát,és már működik is a rendszer. Előbb meg kell szavazni, majd elő kell teremteni a rengeteg pénzt a kivitelezésére. Minden egyes embernek első alkalommal INGYEN kell hozzájutni a kártyához. (ez már anyagi veszteség az államnak) Valószínű hogy nem is menne egyik napról a másikra,hanem csak fokozatosan mint az ujjlenyomatos útlevél esetében. Amíg érvényes a régi iratok addig azt használod,és amikor cserélni kell,akkor jutsz hozzá az új kártyához. Addigra meg már a lakosság több mint a fele használni fogja.

De mint írtam,én jó ötletnek tartom,de nem hiszem hogy a következő 10-15 évben ez megfog valósulni..(ha nincs pénz akkor nincs miből megvalósuljon)

2012. aug. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 kovpet ***** válasza:

Szerintem kár ezzel foglalkozni jelenleg.


Ajánlom egyébként a cikk utolsó sorát, hogy az okok is érthetőbbek legyenek :) Aztán a böngésző címsorát, hogy a dolog hitele is a helyén legyen :)

2012. aug. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!