Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Nem tudom mit higgyek?

Nem tudom mit higgyek?

Figyelt kérdés

Már hosszú idő óta tanulmányozom a történelmet, és a politikát. Már egy ideje megfogalmazódott bennem egy gondolat.

Vannak azok a fennkölt szavaink mint a "haza", a "nép", a "természet", az "emberiség" meg a hozzájuk hasonló "hazáért" a "népért", a "természetért" és az "emberiségért". Ami furcsa, hogy ezeket a fennkölt szavakat olyan emberek hirdetik, akik magas pozícióban vannak.

Régen a történelem folyamán is volt olyan, hogy ha egy ember átállt az ellenség táborában, vagy titokban megegyezett, hogy átjátssza az egyik várat az ellenség kezére, akkor rögtön árulónak bélyegezték.

De, ha az ország, a nép, stb. vezetője lemondott valamilyen területről, akkor csak haragudtak rá, és nem történt semmi.

Olyan is megtörtént, hogy volt egy ember, aki nem tudta védni nagy túlerővel a várat, és átadta az ellenségnek.

Ezt az embert a király kivégeztette, és később ő pont annak az ellenségnek átadta az országa felét.

A hasonló történetek miatt kezdem úgy gondolni, hogy nincs haza, nép, természet, emberiség.

Ezek csak biznisz szavak. A haza csak üzlet, amiből az országvezető nyer. A nép is egy üzlet, abból is csak az országvezető nyer.

A természet is csak üzlet. Kevesebb benzint fogyasztunk, akkor több marad a gazdagoknak, vagyis ez is egy üzlet.


A hatalmasok mindig a kisembereket viszik a vásárra, de saját magukat óvják minden bajtól.

Minden király/vezető a saját tulajdonának képzelik a hazát, amiben az emberek csak bábok, csak rabszolgák.


Ők csak azt mondják, hogy tegyél meg mindent a hazáért, de ők egyáltalán nem értik a haza fogalmát.


Azt mondják, hogy ők a népért teszik amit tesznek, de mindig az volt, míg a vezetőség asztala naponta annyi ételtől roskadt, mennyitől egy szegény város/falú egész évben tudott enni.

Gyurcsány/Orbán/stb. mind gazdagok, de csak arra tudnak gondolni, hogy még többet harácsoljanak össze. Még véletlenül sem arra, hogy törlesszék az államadósságot, vagy hogy megmentsenek egy várost a kihalástól.


Minden vezető ilyen volt. Míg a vezetők milliókban fürödtek, addig a szegényektől vették el a pénz, hogy az "országot" segítsék.

Orbán az idős nénikéktől vette el a nyugdíjaikat, hogy tudja fizetni az államadósságot.

Miért nem vette el inkább a politikusok fizetésének a 90% - át.

A mi 6 tagú családunk úrian megtudd élni 59 110 forintból, úgy hogy a tizedet is leteszi, míg a politikusok milliókat vágnak zsebre.

Mire kell nekik annyi pénz?


Minden érték csak üzlet?

Már semmi értékes nincs ebben a világban?


2012. aug. 16. 01:03
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Kedves kovpet:

Ha azt mondanák neked, hogy holnaptól kezdve, a parasztok kapnak a legtöbb fizetést, és te mint informatikus(nem tudom milyen szakmában dolgozol), ki 10 évig tanulta a szakmát a legkevesebbet, akkor te elmennél parasztnak?

Én úgy gondolom, hogy nem. De hidd el, ha a parasztoknak volna pénzük a felsőoktatásra, és a megfelelő ismeretségük, egy percig sem törődnének a földdel.

2012. aug. 17. 20:34
 12/18 kovpet ***** válasza:

Nekem nem derogál a munka, ha így nem élnék meg, hát élnék másból, ha tudnék. Nem értek a földhöz, így abból nem hiszem, hogy meg tudnék élni.


A "nincs pénzem felsőoktatásra" jól hangzik ugyan, de nekem szinte ételre nem volt és mégis lediplomáztam. Ismeretség alatt meg nem is értem, hogy mire gondolsz. Milyen ismeretség kell ahhoz, hogy jó legyek matekból? :)

2012. aug. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Vannak olyan emberek is, akiknek nincsen meg a képességük a matematikára, bármennyit is tanulnak otthon.
2012. aug. 18. 13:12
 14/18 anonim ***** válasza:
Kérdező ott a pont! Nem mindenki matekagy csak azért mert te épp vagy kedved utolsó előtti. Nem lehet mindenki mérnök, tudod valakinek az alja munkát is el kell végezni alja pénzért..
2012. aug. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 kovpet ***** válasza:
De aki csak arra alkalmas, az miért akar annyi pénzt, mint aki mindkettőre alkalmas lenne? Ez nem lenne igazságos.
2012. aug. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Ne felejtsük el azt sem, hogy az informatika nélkül meglehet élni, de kenyér és élelem nélkül nem.
2012. aug. 18. 23:09
 17/18 Andizsuzsi ***** válasza:
Persze, elméletben. 100 éve még remekül meg lehetett élni informatika nélkül, ma is meglehetne a 100 évvel ezelőtti színvonalon.
2012. aug. 19. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
De kérlek térjünk vissza a kérdésre.
2012. aug. 19. 20:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!