Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hány millió zsidó vesztette...

Hány millió zsidó vesztette életét a II. Világháború alatt?

Figyelt kérdés
Olvastam 6millióról, ami már csak 1,5milliónál tart.. Most akkor ez, hogy van? Olvastam sőt láttam is videót, ahol zsidó történész bizonyítja, hogy nem is voltak gázkamrák illetve tömegirtás.

2012. aug. 13. 22:45
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%

"Rendben elfogadom az állításodat tegyük fel, hogy nem is vitatom, de azt áruld már el légyszíves ha ennyire jártas vagy, hogy a németeknek mi hasznuk volt abból, hogy megölték őket?"


Mert ez volt az ideológia, amire a rendszer épült, és ez ide jutott.

Miért, a törököknek mi hasznuk volt az örmény meg szír keresztények legyilkolásában?


"Most mégis mi a zsidók problémája? Az, hogy dolgozni kellett? Mert a háborúban is ugyan úgy meghaltak voltak ennyien sőt többen."


A zsidóknak az a problémája, hogy az európai zsidóság ~2/3-át szisztematikusan kiírtották. Ilyen brutális arányt pedig megközelíteni se közelített meg egyetlen háborúban résztvevő fél sem - szóval nagyon gáz olyannal jönni, hogy de háborúban úgyis halnak emberek.

De ha nagyon szöszölni akarunk, akkor még az is lehet a bajuk, hogy mindez ráadásul nem csak egyszer csak megtörtént, hanem egyre durvuló társadalmi folyamatok végső lépcsője volt, amik lépésről lépésre készítették elő ezt a végeredményt.


De akkor már én is hadd kérdezzek:

Van egy tudományos tétel, amit az adott tudomány képviselői, szakértői egyértelműen és egybehangzóan állítanak.

Mi célból gondolják úgy mégis nyilvánvalóan laikus emberkék, hogy a dolog mégse igaz, és az egész szakma, az összes jeles képviselőjével mind tudatosan hazudik és hamisít?


Tényleg csak érdekességképpen: van egyéb tudományos tézis is, amit nem hisztek el az adott szakterület szakértőinek, vagy valami miatt épp ez egy az egyetlen, amiben úgy érzitek, hogy ti majd megmondjátok a tutkót a sok hülye professzornak, aki arra tette fel a életét, hogy ebben kutasson?

2012. aug. 13. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:
Talán mert a világ vagyonának tetemes része zsidó kézben van?:) és tudjuk pénz beszél..:)
2012. aug. 13. 23:50
 13/33 anonim ***** válasza:

"a történészek a demográfiai és egyéb adatok alapján különböző becsléseket állítottak fel, ezek általában 5,5 és 6,2 millió közötti intervallumok. "


És akkor hány zsidó lehet, aki magát magyarnak vallotta '45 után? Szerintem nem csak a Klein (Szegedi nagyanyja) lett hirtelen zsidóból magyar.

Napi több száz személyi igazolványt látok: anyja neve Klein, Weisz, Grün..stb. De az igazolvány tulajdonosát már Nagy-, Kis-, Kovácsnak hívják.

Szóval hiteles a háború utáni népszámlás? Ahol mindenki annak vallotta magát, aminek akarta? S a zsidó látta, hogy előnyösebb magát a befogadó állam nemzetiségének vallania magát, ezért franciának, angolnak, lengyelnek, orosznak, magyarnak vallotta magát.


Hiba volt munkatáborba küldeni a zsidókat: magyar állampolgárként a fronton (pl. Don-kanyarban) lett volna a helyük a magyar katonákkal együtt.

Csakhogy kétféle katona van: aki a nemzetéért harcol és aki a zsoldért. A zsidók egyikbe se nem fértek bele a II. Világháborúban.

2012. aug. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
36%
6 millió zsidót gazosítottak el a nácik /! Jó lenne ha elmennél AUSWICH -Birkenau ba , hogy szemeddel is tapasztaljad, hogy voltak gázkamrák ! Nyugodtan higgyél a Budapest IX. ker. Páva utcai Holokauszt múzeumba kiállított dolgoknak mert az valóság volt sajnos !!!
2012. aug. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
63%

"Talán mert a világ vagyonának tetemes része zsidó kézben van?:) és tudjuk pénz beszél..:)"


Értem. Tehát szerinted az a valószínűbb, hogy itt egy globális méretű összeesküvés van, amiben az egész történész szakma alávaló módon eladta a lelkét a világot háttérből uraló zsidóknak (amúgy de kíváncsi lennék egyszer egy hiteles becslésre, hogy mekkora az a "tetemes" rész, ami a világ népességének mindössze 0,2%a kezében összpontosul, és futja arra, hogy gond nélkül a háttérből az egész világot uralják...), mint az, hogy talán a történészeknek igazuk van?


Orvos látott már?

Csak azt nem értem, hogy akkor minek írsz ki kérdést.


----------------------------



"És akkor hány zsidó lehet, aki magát magyarnak vallotta '45 után? Szerintem nem csak a Klein (Szegedi nagyanyja) lett hirtelen zsidóból magyar. "


abban a korban még ez számon volt tartva az összes hivatalos iratban, az összes statisztikában, összegyűjteni és deportálni is pont emiatt tudták őket.

Értelemszerűen némi játék van a dologban, pontosan darabszámra pontosan nem lehet kiszámolni, épp ezért van az, hogy a becslések nem egy konkrét számot adnak, hanem egy szélesebb intervallumot ölelnek fel, ld. a korábban beírt 5,5-6,2 millió közötti intervallumot, ami egy 700 ezres játékot enged, tehát több, mint 10%os hibalehetőséget adtak meg maguknak a történészek, amiben bőven beleférnek a különböző bizonytalansági tényezők.


Tehát a történészek köszönik szépen, de tudják a munkájukat, legalább annyira, mint a laikusok.

2012. aug. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
72%

"Hiba volt munkatáborba küldeni a zsidókat: magyar állampolgárként a fronton (pl. Don-kanyarban) lett volna a helyük a magyar katonákkal együtt."


A Don-kanyarba vezényelt emberek 10%a volt munkaszolgálatos, zömében zsidó...

Tehát a zsidók még Don-kanyarban is számarányukon messze felül vettek részt.

Hogy ez nem katonaként, hanem munkaszolgálatosként, arról nem ők tehetnek: a Horthy-rendszerben ekkor már erősen másodrangú állampolgárok voltak, akik fegyvert se kaphattak és katonák se lehettek, helyette munkaszolgálatra sorolták be őket, általában meglehetősen embertelen körülmények közé.


"Csakhogy kétféle katona van: aki a nemzetéért harcol és aki a zsoldért. A zsidók egyikbe se nem fértek bele a II. Világháborúban."


valóban, addigra a zsidók már csak munkaszolgálatra fértek be, "hála" Horthy gyönyörű rendszerének.

2012. aug. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:
12:10 meg előtte hozzászóló, nem mondom, hogy szimpatikus lettél de le a kalappal a tudásod előtt. Elfogadom a válaszaidat és köszönöm a magyarázatokat!
2012. aug. 14. 12:41
 18/33 anonim ***** válasza:
Hat.
2012. aug. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
Mi az a holokauszt?
2012. aug. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
84%

soha nem fogod megtudni

évről évre változik a szám kb 500 000-10 000 000 ig mondanak minden félét


szerintem ez lényegtelen

hány nem zsidó halt meg a háborúban? ez a szám is változó de mindenképpen több mint a haláltáborokban

tehát nem a zsidókat hanem a háború áldozatait kéne sajnálni szerintem

2012. aug. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!