Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Nem gáz hogy az automata...

Nem gáz hogy az automata sebességváltó magyar találmány és nem elterjedt hazánkban?

Figyelt kérdés

Egy amerikai ismerősömmel beszélgettem, és megkérdeztem mi jut eszébe Magyarországról.Ő azt mondta hogy , yeah, Hungary automatic gearbox.

Majd megrökönyödött hogy Magyarországon miért nem automaták vannak hisz magyar találmány.


Először nem hittem el ,de utána néztem és tényleg igaz hogy magyar találmány.

Hogyha hazai termék akkor miért nem terjedt el itt?


Miért ragaszkodnak a magyarok gagyi manuális váltókhoz?


Van személyes tapasztalatom az automatákkal és szerintem sokkal jobbak.



2012. júl. 28. 14:18
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
A régi automatak többet fogyasztottak mert kihhuzatták a motort,mert ugy kiméli a motort. Na most amerikába a benzin jóval okcsobb mi t nálunk . Ott az nem volt szempont hogy mennyit eszik. Igy azt megszokták megszerették. It meg nem vették az emberek a figyasztas es a magas szervizköltség miatt . Igy nem is terjedt el
2017. dec. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!