Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Fel jelenthetem a szomszédomat...

Fel jelenthetem a szomszédomat mert lövöldözik?

Figyelt kérdés
Az a problémám hogy a szomszédom minden nap lövöldözik légpuskával és nagyon idegesít a csattanás . Valószínűleg nem állatokra lövöldözi mert lehet hallani hogy fém lemeznek csapódik a lövedék .
2012. júl. 4. 12:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
Esetleg szólni neki, mielőtt feljelented...?
2012. júl. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem. Hahahaha.
2012. júl. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem állatokra lövöldözik hanem céltáblára akkor nem tehetsz semmit mivel a jogszabály úgy szól a légfegyverekre hogy "18év felett szabadon tartható és használható hobbi célra " . Ha csak céltáblára lövöldözi és az olyan helyen van hogy másokat nem veszélyeztet vele senkit akkor használhatja . Pl. ha mögé rak egy olyan lemezt vagy fadarabot amin nem megy át a golyó vagy ha a cél mögött tégla fal van akkor használhassa de ha drótháló van mögötte én nem rak semmit se mögé akkor viszont nem szakszerűen használja és akkor fel lehet jelenteni . De szerintem próbálj meg vele beszélni hogy n lövöldözzön annyit vagy hogy mást használjon céltáblának . Egyébként én is szoktam lőni célba légpuskával és szerintem nem olyan hangos .
2012. júl. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Már szóltam neki többször is de azt mondta hogy egyáltalán nem hangos úgyhogy mit idegeskedek . Beton kerítéssel van körül véve a háza úgyhogy szerintem akkor abba nem lehet bele kötni . De ezt már több mint egy hónapja csinálja és tényleg nagyon idegesít . Tehát akkor tényleg semmit se tehetek ?
2012. júl. 4. 13:18
 5/11 anonim ***** válasza:
75%

Nem, de nem értem egy kis toleranciát miért nem lehet képviselni?

Egyébként nagyon egyszerű a megoldás: Átmész és illedelmesen megkéred hogy ne fémlemezekre hanem műanyag lemezekre lövöldözzön.

2012. júl. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem is van légpuskám és egyáltalán nem annyira hangos. Ha bekapcsolod a tévét, tuti nem fogsz hallani semmit.
2012. júl. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
36%
Nem, viszont kiköltözhetsz egy lakatlan szigetre és ott feljelentgethetsz mindenkit te vamzer csíra!
2012. júl. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
8-20 hétvégén 10-20 között durroghat
2012. júl. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Eladod a lakást
2012. júl. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Igen, feljelentheted, ha mindennap csinálja órákig:


Csendháborítás


6. § (1) Aki lakott területen, az ott levõ épületben, vagy az ahhoz tartozó telken, tömegközlekedési eszközön, továbbá természeti és védett természeti területen indokolatlanul és a megengedettnél nagyobb zajt okoz, amely alkalmas arra, hogy mások nyugalmát, illetõleg a természeti vagy a védett természeti értéket zavarja,


harmincezer forintig terjedõ pénzbírsággal sújtható.


(2) Az (1) bekezdésben meghatározott szabálysértés elkövetõjével szemben a rendõrség, továbbá a helyi önkormányzat képviselõ-testülete hivatalának erre felhatalmazott ügyintézõje, a közterület-felügyelõ, a természeti és védett természeti területen a természetvédelmi õr, helyi jelentõségû védett területen az önkormányzati természetvédelmi õr helyszíni bírságot szabhat ki.



Kérdezd meg őket, hogy hány decibel a határ nálatok:


[link]

[link]



A zaj hatása az átlagos emberi szervezetre:


30 dB-től pszichés

65 dB-től vegetatív problémák

90 dB-től károsodnak a hallószervek

120 dB fizikai fájdalmat okoz

160 dB-nél átszakad a dobhártya

175 dB-t nem éljük túl


zajártalom: a tartós zajártalom felelős az időskori halláskárosodásért, és 8-10 évvel rövidülő élettartamért.


Hozzávetőleges zajszintek dB-ben


Levélsusogás 10 dB

Óraketyegés 20 dB

Halk rádiózás 50 dB

Társalgási beszéd 60 - 70 dB

Hangos beszéd 70 - 85 dB

Kiabálás 80 - 100 dB

Zongora 60 - 95 dB

Nyomdai szedőgép 95 dB

Faipari marógép 95 -103 dB

Légkalapács 105 dB

Légköszörű 115 - 116 dB

Kézi köszörű 104 - 106 dB

Négymotoros repülő 3 m távolságból 120 dB

Léglökéses repülő 3 m távolságból 135 - 140 dB

Fájdalomküszöb 130 dB

2012. júl. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!