Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit jelent számodra Trianon?

Mit jelent számodra Trianon?

Figyelt kérdés
Nagyon érdekel, hogy neked vajon, mit jelent?:)
2012. jún. 9. 23:11
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
51%
Figyu, akkoriban sem a francia közemberek hozták a döntéseket, hanem az akkori uralkodó réteg. Őket kell utálni (ha még él egyáltalán belőlük), nem a franciákat.
2012. jún. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:

A történelem során sok országtól elvettek területeket háborúkban, lerombolták a városokat, legyilkolták az embereket. Ilyen mindig volt és szerintem még lesz is! Nyilván akik akkor átélték az ország feldarabolását, azoknak ez szörnyű emlék. Viszont, aki már a kisebb Magyarországon született, ebben nőtt fel, nem érzi ennek a veszteségnek a súlyát.


Nekem van 2 vajdasági csoporttársam az egyetemen. Ők ugyanúgy magyarok, mint én, magyar szokásokkal, magyar családban nőttek fel, magyar az anyanyelvük, felvették az állampolgárságot és őket abszolút nem zavarja, hogy ha hétvégén hazautaznak át kell lépni a határon. A mai fiataloknak nem igazán számítanak már a határok.

2012. jún. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Egy szükséges rosszat, ami kevésbé rossz is lehetett volna, ha mindenhol figyelembe veszik az etnikai összetételt. Így "csak" fele területet vesztettünk volna, de 2/3 lett belőle. A szomszédos országoknak áldás és átok is volt Trianon, akik nem igazán tudtak élni az új területek adta lehetőségekkel, gazdaságilag nem tudtak utána sem talpra állni, maradtak szegények, kivéve Ausztriát, bár ők elég keveset kaptak belőlünk. Náluk érzem egyedül azt, hogy az ottani magyarok jól jártak, gazdag országba kerültek.
2012. júl. 12. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Nekem annyira mindegy, hogy Szlovákiában élek, vagy Felvidéken. Ezek csak külsőségek. Engem nem érdekel Trianon.
2012. júl. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!