Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit jelent számodra Trianon?

Mit jelent számodra Trianon?

Figyelt kérdés
Nagyon érdekel, hogy neked vajon, mit jelent?:)
2012. jún. 9. 23:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
67%
"Régi kor árnya felé visszameregni mit ér?"
2012. jún. 9. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
73%

Hát szerintem igazságtalan.Minden külföldi barátom szerint is az még a francia ismerősök szerint is.

Nem szabad haragudni a mai franciákra , ők nem tehetnek róla.

Persze én egész más miatt nem kedvelem a francia emberek többségét de az más téma.

2012. jún. 9. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Shai-Hulud ***** válasza:
73%

Egy kastélyt, Franciaországban.

(Dédapámnak még mást jelentett, de ő már meghalt.)

2012. jún. 9. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
39%

Elég szomorú, hogy a mai embereknek csak egy kastélyt jelent, mivel a "gyász" fogalma meghalt a dédapjukkal. Aki kicsit is magyarérzelmű és hazaszerető, annak fájnak az 1920. június 4-i események. Magyarország hatalmas területeket vesztett, az országot akkor tették tönkre. Magyarországot megfosztották több mint lakosai felétől. (az addigi kb 14 millió csökkent le 7 millióra, de ebben az adatban nem vagyok biztos). Az elszakadt területeken élő magyarokat pedig arra kényszerítették, hogy egy idegen országban másodrangú polgárként éljenek.

Ez az én véleményem: 18/L

2012. jún. 9. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Shai-Hulud ***** válasza:
79%

Osztom a véleményedet. És valóban, dédapám ezen még kesergett is sokat.

Én viszont már a "csonka Magyarországon" születtem, és csak az ő elbeszéléseiből ismerem valamennyire, hogy milyen volt Nagy-Magyarország.

Én nem kesergek, mert nekem EZ a hazám.

Én itt születtem, és bár tudatában vagyok a dédapámat és korosztályát ért veszteségnek, én csak EZT a Magyarországot ismerem.

Én elolvastam a Trianoni- és a Bécsi Békeszerződést is. Ezek alapján tisztában vagyok vele, hogy revíziónak semmi esélye nincs.

Ezért számomra a múltnak ez a fejezete lezárt fejezet, én nem ebben élek, én nem ezen kesergek, és nem a sebeimet nyalogatom, hanem megpróbálom a legpozitívabbakat kihozni magamból, és a környezetemből EZEN a Magyarországon, ami megadatott nekem.


Emiatt nekem Trianon - igenis, egy francia kastélyt jelent, és NEM valami nagy nemzeti siránkozási és önsajnálási lehetőséget.

2012. jún. 10. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
44%

Ha akkoriban születtem volna, biztos máshogy gondolnék rá.

Lehet hülyének nézni, de én alapból nem úgy tekintek a világra, hogy innentől Magyarország kezdődik, onnantól Franciaország stb. Attól, hogy az ember határokat húz, még nem tudja fölosztani a Földet. Ráadásul a történelem végig erről szól. Most ők elfoglalták ezt a területet, majd visszafoglalták, ez az ország nemrég még ekkora volt, most pedig már akkora.

Az emberekre sem úgy tekintek, hogy te most német vagy, te kínai, te magyar. Az ember az ember.

2012. jún. 10. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
53%
Vastag sugárban f.osok rá, és azokra is akik ilyen 100 éves f.aszságokon rágódnak.
2012. jún. 10. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
80%
Egy vesztes háborút lezáró diktátum. A területeket elvesztettük, ahogy a háborút is, kész. A veszteseknek ez a sorsa, mindig is így volt a történelemben. Tudomásul vettük, emlékezünk rá, de inkább a jövőbe kellene nézni és a jövőn munkálkodni, mert az visz előre, nem a siránkozás.
2012. jún. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
65%
Kiváló eszköz a politikusok kezében, amivel szavazatokat szerezhetnek.
2012. jún. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
51%
Annyit, hogy a sok ingyenélő, semmittevő szarkeverő Trianont hangoztatva próbál érvényesülni.
2012. jún. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!