Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Nem túlozta el a Vodafone a...

Nem túlozta el a Vodafone a telefonadó áthárítását?

Figyelt kérdés

A feltöltőkártyások percdíját bruttó 2,50-nel emelik, holott az adót áfa már nem terheli, tehát az csak 2 Ft, és nem 2,50, továbbá magánszemélyeknél egyébként is csak 400 Ft-ig, azaz 200 percig kell fizetni, de ők az azon felüli percekre is beszedik a többletdíjat. Az előfizetések havi összegét is magánszemélyeknél nettó 700, azaz bruttó 889 Ft-ig akarják növelni függetlenül a 400 Ft-os adólimittől. Hogy van ez? És a többiek is ezt fogják csinálni?


[link]



2012. máj. 31. 13:53
1 2
 1/11 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Az adóra való hivatkozással árat emeltek. Nem állították, hogy CSAK annyit, amennyi az adó...


Igen, valószínűleg a többiek is ezt fogják csinálni. Abban biztos lehetsz, hogy a telefondíjakat IS, és az államhoz kerülő pénzt IS mi fogjuk megfizetni - mint ahogy a bankadó, az energia adó, az átutalási adó, stb esetében is. Bármi fizetni való van, azt mindig a sor végén álló FOGYASZTÓ fizeti meg.

2012. máj. 31. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Na de ennyire?
2012. máj. 31. 14:07
 3/11 anonim ***** válasza:
82%
Én is olvastam az sms értesítőt. Eddig mindig "Kedves Ügyfelünket!" , most " T.Ügyfélünk " volt a megszólítás. Annyi volt még benne, hogy egy km. rendeletre hivatkozva felbonthatjuk a határozott idejű szerződést, mivel ők módosítottak. Én váltani is fogok, amúgy is elég lehúzós csapat.
2012. máj. 31. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A lépés teljesen érthető hisz a sok előfizetés eleve ingyenes perceket tartalmaz vagy meghatározott perc után ingyenes. És azokra ugye nulla forint a díj miközben az állam azok után is behajtja a pénzt!


Ha így nézed és utánagondolsz akkor valóban megosztják a terhet.


Hisz mondjuk van egy 3000 forintos szerződésed amiben van 300 perc ingyen beszéd. na most ha nem változna semmi az nekik 300x2=600(vagyis 400!) forint többletpénzbe kerülne...


A másik meg hogy 700 forintot írsz de az a cikkben is benne van hogy az a maximum amivel emelik a tarifát. Vagyis átlagban alacsonyabb lesz.


Ennek ellenére várható volt hogy szinte mindent áthárítanak. Azért a mobilcégek sem bírnak lenyelni 100 milliárdnyi plusz terhet...


A kár az hogy a gazdagok még mindig 500 milliárd pluszban vannak és ezt a 100 milliárdot vélhetően 99%-ban a kisemberek és cégek dobják össze...

2012. máj. 31. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ne a nol firkálmányait olvasgasd, hanem a vodafone oldaláról töltsd le a jelenleg érvényes díjszabást és a július 1-től érvényest.

A többi társaság is át fogja hárítani az adót valami módon.

2012. máj. 31. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Persze,hogy át.Én nem is vagyok ezen meglepve.Azon lepődtem volna meg ha nem így lenne:((
2012. jún. 1. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
70%
Álljatok bosszút és beszéljetek kevesebbet. Én egy 3000-es feltöltéssel egy évig tolom.
2012. jún. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
56%
A sajtó még "sajnálgatta" a mobil cégeket, most viszont úgy néz ki a Vodának még jól is jött ez a telefonadó dolog, hogy újra árat emelhessen. Évek óta csak megszokásból használom őket, rég ideje váltani. A mostani húzásuk után végre meg is teszem, elegem van belőlük.
2012. jún. 5. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nekem szinte semmibe se kerül egy váltás. Van egy pár ezer ft-os ősrégi kártyafüggetlen telefonom. Ha úgy látom, hogy máshol van egy jobb díjcsomag, 10 perc alatt odébbállok.
2012. jún. 6. 09:17
 10/11 anonim ***** válasza:
8 nap alatt adják ki a számhordozási engedélyt...
2012. jún. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!