Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit szoltok ahhoz, hogy annyi...

Mit szoltok ahhoz, hogy annyi "roman" kap magyar allampolgarsagot?

Figyelt kérdés
2012. máj. 27. 20:13
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
71%

"Miért, de ők mikor segítettetek nekünk?"


Például milyen segítséget szeretnél? Dolgozzon helyetted, és adja neked a fizetést?


"Ők mikor tettek azért valamit, hogy újra Magyarország része lehessetek?"


Szerinted milyen lehetőségük van/volt erre?


"Aki Magyarországon akar élni és beleszólni az ország belpolitikájába, az KÖLTÖZZÖN IDE és ÉLJEN ITT."


Senki nem szólt bele a belpolitikába.



Csupa ostoba felvetés és kérdés a részedről.

2012. máj. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
53%

"Például milyen segítséget szeretnél? Dolgozzon helyetted, és adja neked a fizetést?"


Erre reagáltam: "Ilyen az élet, mit várjunk az olyan magyartól aki a magyar szomszédjának sem segít." Így már érted a kérdést? Mégis mit segítsünk nekik?


"Szerinted milyen lehetőségük van/volt erre?"

Nekünk milyen lehetőségünk volt rá?


"Senki nem szólt bele a belpolitikába."

Mert eddig sosem volt rá joguk, mostmár van.

2012. máj. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
69%

"Nekünk milyen lehetőségünk volt rá?"


Például volt egy bukott népszavazás, ami elég szépen megmutatta, mennyire sikeres volt a bolsevik nemzetrombolás. Európa összes országa feltétel nélkül megadja a kettős állampolgárságot a háborúk után határon túl ragadtaknak, ez egyedül Magyarországon bukott el. Szégyen. Külpolitikája Magyarországnak azóta sincs. Fölösleges a Fideszre meg a többi alibipártra mutogatni, nem tesznek semmit.


"Mert eddig sosem volt rá joguk, mostmár van."


Jogukban áll hallgatni és asszimilálódni, ahogyan eddig. Más egyéb? Nem tudok róla.

2012. máj. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
100%

"Például volt egy bukott népszavazás, ami elég szépen megmutatta, mennyire sikeres volt a bolsevik nemzetrombolás. "

Az semmit nem jelent, hogy megkapták a magyar állampolgárságot, ettől még az elszakított területek nem lettek újra Magyarország része.


"Jogukban áll hallgatni és asszimilálódni, ahogyan eddig. Más egyéb? Nem tudok róla."


Jogukban áll a magyarországi választásokon szavazni 2014-től.

2012. máj. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
80%

"Az semmit nem jelent, hogy megkapták a magyar állampolgárságot, ettől még az elszakított területek nem lettek újra Magyarország része."


Mint ahogy Erdély sem lett Németország része, de majd' 200 ezer erdélyi német kap jogorvoslatot. Persze ettől a magyar anyanyelvű svábok nem lettek előrébb, de jellemzően a németeket ők jobban érdekelték, mint amennyi érdeklődést Magyarország tanúsított a téma iránt.


"Jogukban áll a magyarországi választásokon szavazni 2014-től."


Ez még mindig az a téma, hogy mivel segíthettek volna magukon. Ezzel szerinted segítenek magukon? Jelen pillanatban akárki, akárhol, akárkire voksol, nem lesz előrébb, tökmindegy, hol lakik.

2012. máj. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
67%

Utolsó: nem értem, mire válaszoltad ezeket. Az volt a kérdés, hogy mit tehettünk volna azért, hogy Erdély Magyarország része legyen, valaki erre azt válaszolta, hogy 2004-ben megszavazhattuk volna, hogy kapjanak állampolgárságot. Szerintem meg ennek nincs köze a kérdéshez.


A másik kérdés: én is irreálisnak tartom, hogy az is szavazhat Magyarországon, aki nem itt él. És egy ilyen hatalmas döntésről illett volna megkérdezni az embereket, hogy vajon egyetértenek-e vele.

2012. máj. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
36%
Te magad tetted fel azt a kérdést, hogy "Ők mikor tettek azért valamit, hogy újra Magyarország része lehessetek?", az meg világos, hogy ezért nem tudnak semmit. Indítsanak polgárháborút 20 millió román ellen? Naugye. Azt egyáltalán nem találom irreálisnak, hogy szavazhatnak, sőt. Ez teljesen bevett gyakorlat mindenhol. Téged ez nem tudom hol érint, nekik viszont segíthet a külpolitikai érdekképviseletben.
2012. máj. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
19%

Te magad viszont azt a kérdést tetted fel, hogy miért nem segítünk nekik. Mire én is megkérdezem tőled, miért mit tehetnénk? Indítsunk háborút a környező országok ellen? Naugye.


"Azt egyáltalán nem találom irreálisnak, hogy szavazhatnak, sőt. Ez teljesen bevett gyakorlat mindenhol. Téged ez nem tudom hol érint, nekik viszont segíthet a külpolitikai érdekképviseletben."


Teljesen bevett gyakorlat? Mégis hol?

Engem hol érint? Én itt élek például, ők meg nekem ne szavazgassanak bele, hogy melyik párt irányítsa ezt a helyet, mikor rájuk a román törvények vonatkoznak.

2012. máj. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
64%
Teljesen bevett gyakorlat az összes uniós országban. Például ott. Miért ne szavazgassanak bele? Ők nem érintettek abban, hogy Magyarország például feltételek nélkül betáncoltatta az EU-ba Romániát, és támogatja Szerbiát? Te ott élsz. Na és? Azért szavazhatsz, mert érint a választás kimenetele, akárcsak őket. Rájuk román törvények vonatkoznak? Ez hogy jön ide? Nem arról szól a szavazás, hogy hány évet kapjon a gyilkos, vagy szabad-e a sarkon parkolni.
2012. máj. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
37%

Egy országot mondj, ahol ez bevett szokás. Kösz.


Hogy jönnek ide a román törvények? Úgy hogy, azok a törvények amiket a Magyarországon hatalomra kerülő párt hoz, rájuk NEM vonatkoznak majd, mert rájuk a román törvények vonatkoznak, ránk viszont IGEN. Ha nekik joguk lesz beleszólni a magyar belpolitikába, akkor nekünk is legyen jogunk beleszólni a román belpolitikába. Magyarul, ha ők szavazhatnak itt, akkor mi is szavazhassunk ott. Vagy egyik se.

2012. máj. 27. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!