Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Kaphatok birságot, ha felvesze...

Kaphatok birságot, ha felveszem a magyar állampolgárságot? (lent)

Figyelt kérdés

Szlovákiában élek, itt születtem. Nagymamám magyar állampolgár, egész családom magyar egyébként, csak szlovák állampolgárok (sajnos).

Szeretném felvenni a magyar állampolgárságot, de azt hallottam, hogy ezért megbüntethetnek itt. Ez igaz? Hogy lehet ezért valakit megbüntetni?

Mielőtt valaki megkérdezné, hogy miért akarom annyira, elmondom, azért mert még ha nem is lesz hasznom belőle (pl. nem kapok Mo-on munkát vagy ilyesmi), a lelkemnek igy is jobb lesz...

28/N


2011. máj. 30. 12:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem, az egy törvényjavaslat volt, de elhasalt a felsőbb hatóságok előtt, így nem iktatták végül törvénybe.
2011. máj. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
Alkotmányellenes ilyenért megbüntetni,meg elvenni a szlovák államporgárságodat is! Egyébként én is lenni szlovák:-)
2011. máj. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Végülis ha nem irják alá az "emberjogi kartát-az a liszaboni izé" akkor alkotmányt módositanak és hajrá.
2011. máj. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

12,51-nek!!!

A kérdező egyetlen szóval sem mondta, hogy ide akar jönni! Ha ennyire nem tudod felfogni, hogy mit kérdezett, akkor neked nem itt, hanem a kisegítő iskolában a helyed, de mindenesetre legjobb, ha befogod a szád!!

2011. máj. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
70%
Ilyen gyökerek mint az utolsó előtti válaszoló,mikor fogják már fel hogy fordult a kocka?? Szlovákia sokkal jobb gazdasági,pénzügyi meg mindenmilyen háttérel rendelkezik mint magyarország? Ha egy szlovákiai magyar magyar állampolgárságot szeretni,nem azért szeretné hogy rajtatok élősködjön.Csupán a saját lelke megnyugtatásáért.Bár én ugy vagyok vele,hogy ahol nem látnak szivesen oda nem megyek,nekem akkor sem kéne a magyar állampolgárság ha ugy vágnák utánam,épp az ilyen köcsögök miatt mint te!
2011. máj. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Ugy látom, volt itt egy hozzászólás, ami sokaknál kiverte a bizositékot. Eltűnt az a váalasz, valaki leirná mit irt a kedves válaszoló? Érdekelne

Egyébként szeretnék Magyarországra költözni a jövőben, sőt, lehet még idén. Nem tudom ez miért baj az ottani magyarok közül egypárnak. Ugyanolyan magyar vagyok, mint ti! Sajnos nem tehetek róla, hogy "itt rekedtem"!

Ha átlépem a határt, mintha simogatnák e lelkemet, el sem tudom mondani milyen érzés, de ezt úgyis csak az érti, aki határon túl él!

2011. máj. 30. 14:19
 7/8 anonim ***** válasza:

Tudod Kedves Kérdező, ezen a honlapon "kóborol" esetenként elég sok olyan alak, aki csak azért jön közénk, hogy a különböző otromba bejegyzéseivel borzolja az itt levők idegeit. Csakhogy most nem arról van itt szó, hogy mit főzzek holnap, vagy léteznek-e UFÓ-k. Amit itt "beszólt", az nagyon durva volt, ne akard tudni, nem jó az nekünk magyaroknak.

Ha jönni akarsz gyere, de kérlek fogadj meg egy tanácsot:

először csak "ideiglenesen", (tehát nyaralni vagy hasonló) és alaposan nézz körbe, tájékozódj főleg a munka- és megélhetési viszonyok terén. Nehogy később derüljön az ki számotokra, hogy rosszabb helyzetbe kerültetek, mint voltatok. De ha mégis úgy döntötök, gyertek nyugodtan. Én személyesen ismerek nagyon sok Romániából áttelepült magyar családot, semmi bajom velük, mind dolgozik, a gyermekeik is szépen tanulnak. Nektek is adott a lehetőség.

2011. máj. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Sajnos itt is nagyon rosszak a munkaviszonyok, tisztában vagyok vele, hogy ott sem jobb. Rengeteg Magyarországon élő rokonom van, sokat szoktam náluk lenni, nyaralni, és imádok ott.

Komolyan mondom, nekem még a levegő is jobb:)

Még egyszer köszi!

2011. máj. 30. 20:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!