Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért elítélendőbb a magyar...

Miért elítélendőbb a magyar nacionalizmus, mint a zsidó, vagy román nacionalizmus?

Figyelt kérdés

Miért mindig a magyaroktól hangos a külföldi sajtó a nacionalizmus kérdésében? Hiszen elég körülnézni akár a románoknál, szlovákoknál, vagy a zsidóknál, napi szinten lehetne írni róluk és pocskondiázni őket.


Miért van ez az óriási különbségtétel?



2012. máj. 26. 22:29
1 2 3
 11/24 yossarian44 ***** válasza:
41%
Bumbinál a pont, részemről zöld kéz.
2012. máj. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Igen, olvasok külföldi sajtót is rendszeresen és nagyon zavar, hogy például a szomszédos országokban történő napi rendszerességű magyar verésekről mélyen hallgatnak, közben az jelenti a legnagyobb problémát, hogy nálunk Horthy szobrot avatnak.
2012. máj. 27. 13:35
 13/24 Vree ***** válasza:

Ha a szomszéd gyerek beleugrik a kútba, én miért nem tehetem meg?


Azért, mert neked elvileg jobbnak kellene lenned.

2012. máj. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
29%
Látom törölték a kommentemet, pedig igenis ki kell mondani: a liberalizmus nem lehet egyenlő a zsidó nacionalizmussal, ahogy az ma is történik.
2012. máj. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
37%
Bumbi kommentje csak akkor lehetne hiteles, ha a zsidó nacionalizmust ugyanúgy elutasítaná, mint a magyart, de ez nem így van. Ő mindig Izrael pártján foglal állást, mert ott megengedett az erő, és a kemény fellépés, de a mi esetünkben meg nem. Én azt mondom, a magyar legalább az én népem, a zsidó meg nem, miért ne lehetnék inkább magyar érzelmű, mint zsidó, miért ne a saját népem állna közelebb hozzám, mint egy idegen? Persze mindenkinek szíve-joga azt szeretni, akit akar, de ha valahova tartozok, legalább vállaljam. Ha valaki a zsidó néphez tartozik, akkor nincs azzal semmi baj, de legalább vállalja. Ha meg a zsidó állam rosszat tesz, és ártatlanokat bombáz le, akkor ugyanúgy szólaljon már fel ellene, mint ahogy a magyar gárda ellen, mert az félelmet kelt.
2012. máj. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
62%

"Bumbi kommentje csak akkor lehetne hiteles, ha a zsidó nacionalizmust ugyanúgy elutasítaná, mint a magyart, de ez nem így van."


Már miért ne lenne így ? Nem különbek nálunk ,de nem is démonivadékok mint ahogy sok emberek képzeli.


"Ő mindig Izrael pártján foglal állást, mert ott megengedett az erő, és a kemény fellépés, de a mi esetünkben meg nem."


Először is ha mögöttünk állna az USA (nem azé mer zsidók vannak Izraelben hanem mert stratégiai fontosságú előretolt bástya neki) az arabok elleni harcához.ha pirézek laknának ott őket tömné pénzzel.mellesleg komoly katonai és atom hatalom .

MO. melyiket mondhatja el magáról?


"Én azt mondom, a magyar legalább az én népem, a zsidó meg nem, miért ne lehetnék inkább magyar érzelmű, mint zsidó,"


És ehhez feltétlenül zsidózni ,bábkormányozni kell?


"miért ne a saját népem állna közelebb hozzám, mint egy idegen?"


De miért kell belerúgni abba az idegen népbe ehhez?


"Ha valaki a zsidó néphez tartozik, akkor nincs azzal semmi baj, de legalább vállalja. Ha meg a zsidó állam rosszat tesz, és ártatlanokat bombáz le, akkor ugyanúgy szólaljon már fel ellene, mint ahogy a magyar gárda ellen, mert az félelmet kelt."


Mert nincs közünk hozzá ,ahogy a palesztinok lövöldözése sem érdekel minket.Magyarország nincs olyan szerencsés helyzetben hogy csak a határon túl találnánk problémákat.


Bennem nem kelt félelmet vonulgassanak ha tetszik ,de a megdöglesz cigány felhangokat mellőzzék.

2012. máj. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
29%

"Bumbi kommentje csak akkor lehetne hiteles, ha a zsidó nacionalizmust ugyanúgy elutasítaná, mint a magyart, de ez nem így van."


"Már miért ne lenne így ? Nem különbek nálunk ,de nem is démonivadékok mint ahogy sok emberek képzeli."

Én nem is állítottam, hogy démonivadékok... Csak azt mondtam, hogy Bubi itteni kommentjeiből nagyon az jön le, hogy a magyar nacionalizmust elutasítja, de az izraelit elfogadhatónak tartja.


"Ő mindig Izrael pártján foglal állást, mert ott megengedett az erő, és a kemény fellépés, de a mi esetünkben meg nem."


"Először is ha mögöttünk állna az USA (nem azé mer zsidók vannak Izraelben hanem mert stratégiai fontosságú előretolt bástya neki) az arabok elleni harcához.ha pirézek laknának ott őket tömné pénzzel.mellesleg komoly katonai és atom hatalom .

MO. melyiket mondhatja el magáról?"

Azért mert egy szuperhatalom erősen pártol egy országot, még nem kell elfogadnunk az ott történteket. Nekem is a tököm ki van már az USA állandó agresszív politikájával, hidd el. De az is érdekes, hogy az USA miért pártolja annyira. Nem kizárt az izraeli lobbi ténykedése az USA-ban sem.


"Én azt mondom, a magyar legalább az én népem, a zsidó meg nem, miért ne lehetnék inkább magyar érzelmű, mint zsidó,"


"És ehhez feltétlenül zsidózni ,bábkormányozni kell?"

Nem, nem kell. De ha valaki zsidó, vagy ha valami bűncselekmény mögött zsidók állnak, akkor azt igenis ki lehessen mondani. Nem állítom, hogy egy dohány utcai zsidó labdába rúghat egy kőgazdag New York-i ember mellett, de amikor sokan zsidóznak, nem is a kis emberekkel van a bajuk (mint azt egyesek hiszik), hanem az olyan nagy kutyákkal, mint Soros György, vagy Rotschild (és itt most a leggazdagabbakra gondolok, nem a sokadági rokonokra), és azért szerintem ez így már egészen más.


"miért ne a saját népem állna közelebb hozzám, mint egy idegen?"


"De miért kell belerúgni abba az idegen népbe ehhez?"

Én nem rúgok bele magamtól, de ha ő belém rúg, én visszarúgok.


"Ha valaki a zsidó néphez tartozik, akkor nincs azzal semmi baj, de legalább vállalja. Ha meg a zsidó állam rosszat tesz, és ártatlanokat bombáz le, akkor ugyanúgy szólaljon már fel ellene, mint ahogy a magyar gárda ellen, mert az félelmet kelt."


"Mert nincs közünk hozzá ,ahogy a palesztinok lövöldözése sem érdekel minket.Magyarország nincs olyan szerencsés helyzetben hogy csak a határon túl találnánk problémákat."

Téged talán nem érdekel. De másokat igen. Engem igen is bántanak azok az igazságtalanságok, amiket ott elkövetnek. És ha van itt őszinte liberális ember, akkor azt igenis érdekli egy elnyomott nép sorsa.


"Bennem nem kelt félelmet vonulgassanak ha tetszik ,de a megdöglesz cigány felhangokat mellőzzék."

Asszem, ez elfogadható válasz. De a cigányok is fejezzék be a magyarok kiirtására vonatkozó szólamaikat, amiket igen sok helyen lehet olvasni, még neten is csomó helyre kiírják.

2012. máj. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
81%

"Bumbi kommentje csak akkor lehetne hiteles, ha a zsidó nacionalizmust ugyanúgy elutasítaná, mint a magyart, de ez nem így van."


"Már miért ne lenne így ? Nem különbek nálunk ,de nem is démonivadékok mint ahogy sok emberek képzeli."

Én nem is állítottam, hogy démonivadékok... Csak azt mondtam, hogy Bubi itteni kommentjeiből nagyon az jön le, hogy a magyar nacionalizmust elutasítja, de az izraelit elfogadhatónak tartja."


Szerinted ,ezért nem csak egy hozzászólását kell egy illetőnek elolvasni.


"Ő mindig Izrael pártján foglal állást, mert ott megengedett az erő, és a kemény fellépés, de a mi esetünkben meg nem."


"Először is ha mögöttünk állna az USA (nem azé mer zsidók vannak Izraelben hanem mert stratégiai fontosságú előretolt bástya neki) az arabok elleni harcához.ha pirézek laknának ott őket tömné pénzzel.mellesleg komoly katonai és atom hatalom .

MO. melyiket mondhatja el magáról?"


"Azért mert egy szuperhatalom erősen pártol egy országot, még nem kell elfogadnunk az ott történteket."


Nem kell ,de beavatkozni sem tudunk .egyenlőre ez Izrael belügye.

Hogy egymásra lövöldöznek ,és nem tudnak megegyezni ehhez nekünk közünk nincs, döntőbírát játszani végképp nincsen jogunk.

Mindkét fél nyakig sáros nincsen jófiú mint ahogy sokan képzelik.


"Nekem is a tököm ki van már az USA állandó agresszív politikájával, hidd el. De az is érdekes, hogy az USA miért pártolja annyira. Nem kizárt az izraeli lobbi ténykedése az USA-ban sem."


Ha busmanok élnének ott akkor is pénzelné az USA

mert fontos stratégiai pont.



"És ehhez feltétlenül zsidózni ,bábkormányozni kell?"

Nem, nem kell. De ha valaki zsidó, vagy ha valami bűncselekmény mögött zsidók állnak, akkor azt igenis ki lehessen mondani."


ki lehet ,de az mire jó? Mennyivel jobb ha pl. egy német foszt ki milliókat vagy egy zsidó?



"miért ne a saját népem állna közelebb hozzám, mint egy idegen?"


"De miért kell belerúgni abba az idegen népbe ehhez?"

Én nem rúgok bele magamtól, de ha ő belém rúg, én visszarúgok."


Mivel bántotta Izrael állam Magyarországot konkrétan?



"Mert nincs közünk hozzá ,ahogy a palesztinok lövöldözése sem érdekel minket.Magyarország nincs olyan szerencsés helyzetben hogy csak a határon túl találnánk problémákat."

Téged talán nem érdekel. De másokat igen. Engem igen is bántanak azok az igazságtalanságok, amiket ott elkövetnek. És ha van itt őszinte liberális ember, akkor azt igenis érdekli egy elnyomott nép sorsa."


Akkor lehet menni ,Líbiába , Jordániába Egyiptomba ott is vannak palesztinok az ő sorsukért miért nem aggódsz ,pedig ott is bántják őket jobban is mint Izraelben.

Értük miért nem aggódsz te érző szívű hazafi?

Csak nem a zsidók hiánya miatt?

2012. máj. 30. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 bumbi02 ***** válasza:
90%

Csak azt mondtam, hogy Bubi itteni kommentjeiből nagyon az jön le, hogy a magyar nacionalizmust elutasítja, de az izraelit elfogadhatónak tartja.


Én a magyar nacionalizmust se utasítom el, csak még nem találkoztam vele itt.(Néhány kivételesebb alkalommal talán)


Ami itt megy az nem nacionalizmus hanem sovinizmus. Fontos különbség.

2012. máj. 30. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
57%
Na igen, a magyar nacionalizmus arról szól miért is kellene más népeket lenézni az izraeli pedig a fennmaradásról
2012. máj. 31. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!