Röviden talán azért, mert más-más terülten más ütemben és másképp fejlődtek az emberek. Voltak ahol évezredeken keresztül még csak halásztak, vadásztak, gyűjtögettek, máshol már városokba tömörültek. Ezek a városok olykor megerősödtek és nagy területeket tudtak irányításuk alá vonni. Megalkották saját törvényeiket és gazdaságukat.
Ezt természetesen a környéken lakó emberek lemásolták és szinte minden földrajzi területen 1-1 olyan népcsoport jött létre, amelyek közös nyelvet beszéltek, közös vallásuk volt és kultúrájuk. (pl: görög városállamok kora)
Ezek a földrajzi terültek a későbbiekben egyesültek (békésen vagy vérontással), esetleg az is előfordult, hogy a már államot alapított népeket egy másik kiűzte a helyéről. Így szépen lassan kialakult a világ mai arculata.
Lehet kicsit bonyolultan írtam, de nem tudom ennél egyszerűbben.
Az embereknek szükségük van közösségekre és vezetőkre, hogy tudjanak egymás mellett élni. Ezek a közösségek leginkább egyre nagyobb körökként képzelhetők el, ezek közül egyik az ország. Egy ország vezetése ellátja a saját hatáskörébe tartozó feladatokat.
Vannak alacsonyabb, pl. megyei szinten ellátható feladatok, és vannak magasabb, internacionális szinten ellátandó feladatok. Az az ideális, ha minden feladatot a saját hatáskörében tudunk kezelni.
Amiért vannak települések, pontosan ugyan azért.
Kérdezd meg magadtól: Miért vannak települések? - és a válasz erre a kérdésre is jó lesz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!