Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ki mit gondol Trianonról?

DDD97 kérdése:

Ki mit gondol Trianonról?

Figyelt kérdés
Most kedvem támadt ezt a kis aranyos témát megvitatni.:DD
2012. ápr. 6. 10:43
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
7%
Persze, nyilván, hiszen a székelynek mindig igaza van, legalábbis a divatjobboldaliak szemében. Még jó, hogy nem befolyásolható csürhe. Ha egy székely azt mondaná, hogy kútba kell ugrani, akkor a kuruc teljes olvasótábora egy kútba lenne rakva. Lehet, hogy ez egy jó megoldás lenne.
2012. ápr. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:

"Igen persze, a dezertálás nem szép dolog. De szerintem nincs értelme dezertálásról beszélni amikor egész hadosztályok teszik le a fegyvert. "


Te már megint kevered a fogalmakat, alapvetően nem vagy tisztában a hadijoggal. Én sem mondom, hogy profi vagyok, de azért az alapfogalmakat nem keverem.


Dezertálás azt jelenti, hogy kivonja magát a szolgálat alól és megszökik az egységétől. Mindegy, hogy az ellenséghez akar átállni, vagy csak hazaszökni. Ezért, háborúkban a jobb helyeken azonnali fejlövés jár, és a társadalom részéről teljes megvetés. Magyarországon és Németországban ezzel büszkélkedni lehetett.

Fegyverletétel pedig a megadás az ellenségnek.

A kettő között óriási különbség van. De te védjed nyugodtan az árulókat.

2012. ápr. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:

"Dezertálás azt jelenti, hogy kivonja magát a szolgálat alól és megszökik az egységétől. Mindegy, hogy az ellenséghez akar átállni, vagy csak hazaszökni. Ezért, háborúkban a jobb helyeken azonnali fejlövés jár, és a társadalom részéről teljes megvetés. Magyarországon és Németországban ezzel büszkélkedni lehetett.

Fegyverletétel pedig a megadás az ellenségnek.

A kettő között óriási különbség van. De te védjed nyugodtan az árulókat."


Oké, azt hittem, hogy ismered ezt a sztorit. Szóval az a lényeg, hogy a magyar csapatok úgy jöttek haza a frontokról, hogy útközben eldobálták a fegyvereiket. Így értettem a fegyverletételt. Másrészt olyan értelmetlen harcokban mint amiket az első világháborúban vívtak én is dezertáltam volna. Mennyi értelme van kihajtani a gyalogságot a géppuskatűzbe? Semmi.

2012. ápr. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:

"Persze, nyilván, hiszen a székelynek mindig igaza van, legalábbis a divatjobboldaliak szemében. Még jó, hogy nem befolyásolható csürhe. Ha egy székely azt mondaná, hogy kútba kell ugrani, akkor a kuruc teljes olvasótábora egy kútba lenne rakva. Lehet, hogy ez egy jó megoldás lenne."


Figyelj, nem csak székelyek élnek Erdélyben, vannak "sima" magyarok is. Ha ők azt mondják, hogy inkább élnének velünk egy országban akkor nincs hova tovább vita. Neked abba nincs beleszólásod, hogy nekik mi a vágyuk.

2012. ápr. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:

". Neked abba nincs beleszólásod, hogy nekik mi a vágyuk."


Vágyakozni végül is lehet.

2012. ápr. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:

"a magyar csapatok úgy jöttek haza a frontokról, hogy útközben eldobálták a fegyvereiket."


Igen, ismerem (ahogy azokat is, amikor saját lábukat lőtték meg, hogy hazamehessenek) , ez a klasszikus dezertálás. Fizikai értelemben fegyverletétel persze, mivel a puskáját biztosan letette valahol.

2012. ápr. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 A kérdező kommentje:
Nekem így a magyar hadtörténetből az a kedvencem, amikor II. Világháborúba Szovjetunióba biciklivel mentünk.xDDDDDDDDDDDDDDDD
2012. ápr. 13. 17:29
 38/38 anonim ***** válasza:

"Nekem így a magyar hadtörténetből az a kedvencem, amikor II. Világháborúba Szovjetunióba biciklivel mentünk.xDDDDDD"


Most röhögsz ezen, de kiváncsi vagyok mennyivel változik meg az álláspontod, hogy ekkora német és a szovjet hadsereg tüzérsége is szinte teljesen lóvontatású volt, a gyalogság pedig nem volt se gépesítve, se motorizálva, hanem a saját lábán ment. Ennél még a bicikli is jobbnak tűnik nekem :) Mondjuk aki már ment rosszabb úton biciklivel, az tudja, hogy pár kilométer után szinte biztos egy defekt, szóval a biciklis csapatok is gyorsan átváltottak lábbuszra.

2012. ápr. 13. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!