Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ki mit gondol Trianonról?

DDD97 kérdése:

Ki mit gondol Trianonról?

Figyelt kérdés
Most kedvem támadt ezt a kis aranyos témát megvitatni.:DD
2012. ápr. 6. 10:43
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
6%

"Csak hogy azt elfelejted, hogy 1. Oroszország kilépett a háborúból

2. Az antant hatalmak (főleg a britek) ugyanolyan nehézségekkel küszködtek már, mint a központi hatalmak, azzal a különbséggel, hogy náluk otthon a felforgató elemek hiányoztak. "


Te meg két dolgot felejtesz el:

1. Az USA az antant oldalán belépett a világháborúba. Már akkor is a világ legnagyobb gazdasága volt, ez szinte korlátlan ipari potenciált jelentett. A német vezérkar megmondta, hogy vagy 1918 tavaszig elfoglaljuk Franciaországot, mert ha nem akkor az amerikai gazdasági és katonai segítség eldönti a háborút. Eldöntötte.

2. A francia és angol gyarmatokról áramlott az emberanyag és a nyersanyag, míg Németország blokád alatt volt. Folyamatos volt a nyersanyaghiány.


"A katonai vereségek (amik nem feltétlenül jelentették a véget, ezt kéne megérteni!) pont a hátországbeli helyzetnek köszönhetőek, a sajtó és az agitátorok tevékenységének, mely a frontokra is eljutott és demoralizálta a hadsereget. Német oldalon tömegével ment a dezertálás, az "öncsonkítás", hogy hamarabb hazatérhessenek. Gyávák, akik nem érdemelnek meg semmilyen ünnepnapot. "


Gyáva az te vagy, számítógép mögül gyávázol le olyan hősöket akik a hazáért harcoltak. Szerintem te eddig a kutyának a vérvörös f.szát se tetted le az asztalra és hősöket szidsz mellette. Undorító vagy, ez kicsapta nálam a biztosítékot. Hogy jössz te ehhez? Egyébként mit vártál volna a katonáktól? Fegyver, lőszer, élelem nélkül verjék meg a sokszoros túlerőben lévő ellenséget? Röhejes vagy. Egész századokat küldtek úgy a frontra, hogy 100 emberre alig jutott 20 puska. Hogy lehet szerinted így háborút nyerni?



"A háború folytatása nem lett volna értelmetlen. Akkor sem, ha végül vereséget szenvedünk. A harcot végig kell harcolni és ha úgy kap ki valaki, az tisztességes vereség, a becsületét a vesztes nem veszítette el. Az I. Világháborúban azonban mindent elveszítettünk (tisztelet az említett kivételeknek) , az ország sorsa senkit nem érdekelt már, csak a sajátja. A II.Világháború ezért különbözik, mert ott a katona becsülete nem engedhette meg, hogy egyedülálló módon a magyar katona egykori fegyvertársa ellen foglyon fegyvert, megszegve szövetségi hűségét. Az végig lett csinálva, lehet siránkozni, hogy jaj de mi lett Budapesttel, meg a sok áldozat...stb. Hát kérem, akkor be se kellett volna lépni, meg akkor meg kell nézni az orosz falvakat (amik szó szerint eltűntek), városokat. "


De te ... Az nem érdemel tiszteletet, ha valaki nem tud szembenézni a saját vereségével. Hitler azért húzta a háborút, mert félt. Gyáva volt. Mennyi értelme volt most őszintén, hogy egészen Berlinig harcoltak? Ja igen, csupán annyi, hogy az országuk utána gyakorlatilag fél évszázadig ketté lett osztva. Tök jó, megérte.

Lehetne siránkozni a sok áldozat miatt.... remélem örültél volna, ha anyádékat megölik miközben átvonul az országon a front. Lehet sokan igen.

Az oroszok meg még jó, hogy kitartottak. Esélyük sem volt a németeteknek arra, hogy megszállják az egész országot. Megjegyzem, ebben Hitler személyes ba.romságának is nagy szerepe volt.


"Az I. világháborús vereséget nem elsősorban a katonák teljesítménye okozta, hanem az, hogy otthon a patkányok kibújtak a lyukaiból és elkezdték rágni, az ezeréves Magyarországot, sikerrel. A hátországban vesztettük el a háborút, ami pedig utána történt, trónfosztással, Károlyival és Kun Bélával az élen a magyar történelem legnagyobb szégyene. Engem egy ilyen Trianon teljesen hidegen hagy, én már szembenéztem ezekkel, és nem vagyok hajlandó beállni a siránkozók sorába."


Az első világháborút megnyugtatásul mondom, nem mi vesztettük el. Mi nem is voltunk hatalmi tényező.

2012. ápr. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
0%

"Nincs semmiféle ezeréves jussunk."


De van. Mégis kinek adnád a Kárpát-medencét ha nem a magyaroknak? A románoknak, szerbeknek akik a török elöl menekültek be a magyar földekre? Kitalálom most jön a szláv duma. A szlávok tanítottak meg földet művelni, ők előbb itt voltak ugye? A nagy francokat nem szerveztek államot, behódoltak Árpádnak innentől kezdte nincs miről beszélni. A másik meg az hogy a Monarchia szlávjainak eszébe sem jutott az elszakadás ha nem jelenik meg az orosz pánszlávizmus. Olvastam világháborús történeteket. Bizony voltak oláhok, tótok akik el akartak szakadni de a többség nem. Főleg az oláhok között volt sok akik ellenezték a román uralmat. Amikor betörtek Erdélybe az oláhok ugyan úgy fosztogattak, raboltak, gyilkoltak saját véreik között is. Az a rész amelyik el akart szakadni az sem abból az általotok gyakran hangoztatott okból hogy Erdélyben többségben voltak a románok hanem a dákoromán hazugság miatt vagyis egy hamis történelmi jogra hivatkoztak.


"Szerintem nem a kommunisták ugrasztották be Magyarországot a világháborúkba. Nem, nem vagyok KISZ titkár, sem MSZP-s, sem balos. "


Igazad van nem a kommunisták hanem a szerbek akik meggyilkolták az osztrák-magyar trónörököst. De a vörösöket terheli a felelősség Trianonért, és az ország szétzüllesztéséért.


"Jó, kezdj hozzá. Majd megyek én is csak kezd el. (Nem mintha érdekelnének a külhoni dolgok) Vagy te is csak egy fórumos megmondó ember vagy?"


Épp az a gond amíg a te fajtád nem változik addig beszélhetünk itt becsületről, igazságról de így soha nem lesz igaz kormánya ennek az országnak.

2012. ápr. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
100%

"Épp az a gond amíg a te fajtád nem változik addig beszélhetünk itt becsületről, igazságról de így soha nem lesz igaz kormánya ennek az országnak."


Haha, a mostani kormány nem igazi? Vagy kinek kellene kormányoznia? Azért ne felejtsük el, hogy az én fajtám tartja el az adójából a te fajtádat.

2012. ápr. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
0%

Örülök 23-as, hogy kicsaptam nálad a biztosítékot. Az ilyen mindig megnevettet. Legalább a minősíthetetlen stílusoddal hiteltelenítetted magad erkölcsileg.

Engedtessék meg, hogy a dezertőröket gyávának nevezzem. Akik elárulták a hazájukat és a harcoló bajtársaikat is. Persze a hülyékhez ilyen hősök illenek. Akárcsak a Budai Önkéntes Ezred. Mert mind mondtam, gyümölcséről ismerni meg a fát. :)

2012. ápr. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
100%
Jajajajajjajajajajajja. Jól van akkor. Remélem tudod, hogy a hős német katonák a II. vh utolsó hónapjaiban tömegesen szöktek nyugatra, hogy ott adják meg magukat. Ja igen, a náci pártvezetők nagy része szintén ezt tette. Ja igen, még az SS vezére is egyezkedett velük. Na jó, komolyan, te normális vagy?
2012. ápr. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 A kérdező kommentje:

Milyen ezeréves jussunk?

A reggel 7órási válaszolóval teljes mértékben egyetértek!

Tudod milyen ellenségeskedés utálat, emberirtás lenne, ha újra visszaállítanánk a nagy Magyarországot?

És arra nem gondolsz, hogy ezek az emberek nem karnak hozzánk tartozni?

Az ilyen felfogásúaknak csak ez számít és semmi mással nem törődnek?

2012. ápr. 7. 13:04
 27/38 anonim ***** válasza:
0%

A dezertőr akkor is megvetendő ha német, ha francia, ha olasz, ha magyar, vagy mondjuk iráni. Sajnos te ezt nem vagy képes felfogni. És igen, teljesen mindegy, hogy a Waffen SS kötelékéből dezertált, vagy a magyar királyi honvédségből. Én ezekről beszéltem, nem a végsőkig kitartókról. Ha figyelmesen olvastad volna, akkor láthattad volna, hogy azt írom, nekik külön emléknap kell, mert nem lehet patkányokkal, katonaszökevényekkel egy lapon említeni őket.

Az ellenség elől megszökni pedig dicséretes, sőt kötelesség. Ez a mai napig a katonák egyik kötelessége, akkor is ha foglyul ejtik, a szökés lehetőségét fenn kell tartani.

2012. ápr. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:

"Tudod milyen ellenségeskedés utálat, emberirtás lenne, ha újra visszaállítanánk a nagy Magyarországot?

És arra nem gondolsz, hogy ezek az emberek nem karnak hozzánk tartozni? "


Ezt itt hiába írod mert majd jön egy erdélyi és megmondja, hogy ő ide akar tartozni, onnantól kezdve ő lesz a hivatkozási alap. Itteni felfogás szerint 1 erdélyi ide akar tartozni = az összes ide akar tartozni. Ez a politika topik egy fekete lyuk :D.

2012. ápr. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:

"A dezertőr akkor is megvetendő ha német, ha francia, ha olasz, ha magyar, vagy mondjuk iráni. Sajnos te ezt nem vagy képes felfogni. És igen, teljesen mindegy, hogy a Waffen SS kötelékéből dezertált, vagy a magyar királyi honvédségből. Én ezekről beszéltem, nem a végsőkig kitartókról. Ha figyelmesen olvastad volna, akkor láthattad volna, hogy azt írom, nekik külön emléknap kell, mert nem lehet patkányokkal, katonaszökevényekkel egy lapon említeni őket.

Az ellenség elől megszökni pedig dicséretes, sőt kötelesség. Ez a mai napig a katonák egyik kötelessége, akkor is ha foglyul ejtik, a szökés lehetőségét fenn kell tartani."


Igen persze, a dezertálás nem szép dolog. De szerintem nincs értelme dezertálásról beszélni amikor egész hadosztályok teszik le a fegyvert. Ez már összeomlás. Hidd el, nem azért fejezték be a harcot, mert nem akartak győzni, de mint írtam: nincs fegyver, nincs lőszer, nincs élelem. Mi a fenét csináljanak? Amúgy, ha már dezertálás. Voltál már katona? Vagy te 14-nél több?

2012. ápr. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:

"Tudod milyen ellenségeskedés utálat, emberirtás lenne, ha újra visszaállítanánk a nagy Magyarországot?

És arra nem gondolsz, hogy ezek az emberek nem karnak hozzánk tartozni? "


Nagy Magyarország visszaállítása sosem volt reális. Ami reális volt sokáig az etnikai alapú revizíó. Azt meg ne mondja senki, hogy a kinti magyarok nem akarnának megint a hazájukhoz tartozni. Beszéltem már több erdélyivel és felvidékivel és amikor erre terelődött a szó mind mondta, hogy mennyire örülne neki, ha nem így kéne élnie.


Én inkább egy féle felfogást nem értek: miért van az, hogy ha van egy őskomcsi székely aki nem akar Magyarországhoz tartozni, akkor miért gondolja valaki azt, hogy egyik sem? Könyörgöm, ha ez így lenne, akkor nem lenne téma az egész, sose hozná föl senki, de nem ez van.

2012. ápr. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!