Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ki mit gondol Trianonról?

DDD97 kérdése:

Ki mit gondol Trianonról?

Figyelt kérdés
Most kedvem támadt ezt a kis aranyos témát megvitatni.:DD
2012. ápr. 6. 10:43
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
78%
szerintem a történelem legnagyobb igazságtalansága
2012. ápr. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
33%

Milyen szempontból érdekel? A háborúról, a békéről, gazdasági hatásokról, vagy a sokakban elő tévhitről, hogy visszakapjuk egyszer a területeket?

Csak óvatosan, még nagy viták lehetnek...

2012. ápr. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
20%
Már nem a trianoni békeszerződések vannak érvényben, egyéb?
2012. ápr. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
96%

Én úgy vagyok vele, hogy csak a Magyar kormányt lehet hibáztatni, hiszen Erdélynél voltak Német csapatok(nagyon is sok) és mi nem kértünk segítséget sem amikor bejöttek a Csehek. A vezetők már a háborúba lépés után akarták háború nélkül megoldani a dolgot. Lehet most mondani, hogy hogyan merészeltek bejönni ide, de ha a helyükben lettünk volna, egy nyertes háború után bizony nekünk is kellett volna a területük. Nagyon sok nagyon rossz döntést hoztak a kormányban, ez vezetett idáig.


(Most mielőtt kapom a kritikát:Nem azt mondom, hogy Trianon nem egy rossz dolog volt, csak azt, hogy ebben nekünk legalább akkora szerepünk volt, mint az ellenségeinknek)

2012. ápr. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
36%

Károlyi volt olyan töketlen, hogy szélnek eresztette még azokat a csapatokat is amik zárt hadrendben jöttek haza a frontról, így védtelen lett az ország. Miatta került hatalomra a tanácsköztársaság is, úgyhogy ha valakit itthon kéne leb.szni érte, akkor az ő volt.


Egyébként egy igazságtalan béke, nagyban hozzájárultak az első világháborút lezáró békék a második világháborúhoz. Sajnos már szinte semmi esély sincs az etnikai alapú revízióra.

2012. ápr. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:
Dejóó! ezt szerettem volna! imádok vitázni::D xDD most tökjó hogy sokkakal nem értek egyet ebben a témában.:)) szóóval nekem az az álláspontom, hogy először! Károlyi Mihályt semmiképp se tehetjük felelőssé Trianonért! Ez egy hosszú folyamat következménye, amiben nagy részben mi tehetünk! Kezdhetjük a kiegyezéssel(1867) ami egy nagyon rossz döntés volt! Megszületett az OMM.. és azthitték hogy ez így szép és jó! DE nem! Nem volt így jó az élet senkinek se! Magyarok csak 47%ban laktak ezen a területen.. és mi, magyarok a nemzetiségek ellen fordultunk, ami a legnagyobb hiba volt!Megutáltattuk magunkat velük.. Aztán jött a következő lépcső, az első VH kezdete, nem tudtunk mást tenni, OMM-ként nekünk is harcolnunk kellett a háborúban. Éshát elvesztettük... mivel mis a háború okozói voltunk, megakartak minket büntetni.. ígyhát elvették területeinket.. a sok magyar meg elkedzett siránkozni(még van oylan aki mai napig is..) hogy kérjük vissza területeinekt stb.. na de basszus! előszöris... Erdélyben él a legtöbb magyar.. na de az Erdélyiek mindig is függetlenek szerettek volna lenni Erdélyi fejedelemség stb.. ahol még élnek magarok az a szlovák területek.. arra meg aztmodnom, hogyha vissza szerettek volna csatlakozni hozzánk, akkor megtehették volna azt, amit Sopron, és egyenként visszacsatolhatták volna magyar városaikat.. de nem tették. Ők minket nem bírnak, érthető módon, akkor mért akarnánk visszakapni őket?
2012. ápr. 6. 12:19
 7/38 anonim ***** válasza:

Az igaz, hogy ez egy hosszú folyamat következménye, DE! A tűzszünet aláírása után azonnal leszerelték az egész hadsereget, még azokat is elküldték akik maradni akartak. Holott még a magyar csapatok visszaverték a csehek támadását észak felől 1918-ban. Lehet, hogy nem alakult volna másképp egyik határ sem, ha ellenállunk mint a törökök, de Károlyi még az esélyét is elvette az országtól, hogy védje magát, védtelenné tette. Pedig már akkor lehetett látni, hogy ezeket a területeket el fogják venni, az antant felszólítása ellenére a demarkációs vonalak mögött már elkezdte a megszálló román és cseh állam a közigazgatás kiépítését.

Aztán jött a Tanácsköztársaság, ami sikeres hadjáratot vezetett, de ez nem azért volt sikeres, mert az emberek a hősi kommunizmust védték. Egy fenét, egy átlag magyar annyit látott, hogy végre valakik meg akarják védeni az országot. Ezt mutatja az, hogy miután az északi hadjáratban megszerzett területekről lemondott a Tanácsköztársaság (mert az antant lyukat beszélt a hasába, hogy elismerik legitim kormánynak, persze nem tették) egyből felbomlott a hadsereg, a románok ellen indított támadás pedig úgy omlott össze, hogy csak na.



"Kezdhetjük a kiegyezéssel(1867) ami egy nagyon rossz döntés volt! Megszületett az OMM.. és azthitték hogy ez így szép és jó! DE nem! Nem volt így jó az élet senkinek se! Magyarok csak 47%ban laktak ezen a területen.. és mi, magyarok a nemzetiségek ellen fordultunk, ami a legnagyobb hiba volt!Megutáltattuk magunkat velük.. "


A kiegyezésnek nem volt alternatívája. Ja, de, az elnyomás, ami sem nekünk sem az osztrákoknak nem volt jó (hatalmas összegeket emésztett fel a katonai jelenlét). Ennél többet nem lehetett kihozni belőle. Létrejött egy belügyeiben önálló Magyarország, közben pedig egy nagyon is kedvező gazdasági kiegyezés született, a közös költségek 20%-át kellett csak nekünk fizetni. Ekkor indult meg nagy léptékben a magyar ipar kiépítése. Ganz, Tungsram, stb.

A nemzetiségekkel meg már korábban is megutáltattuk magunkat, lásd: 1848-ban az összes nemzetiség a szabadságharc ellen volt, kivéve a szlovákokat. De ez nem is lehetett volna másképp, a legtöbb nemzetiség követelése túlzó volt, például teljes autonómiát kértek, ami a korban példa nélküli volt. Mutasson bárki abban az időben egy nemzetiségi autonóm területet a világon!



"Aztán jött a következő lépcső, az első VH kezdete, nem tudtunk mást tenni, OMM-ként nekünk is harcolnunk kellett a háborúban. Éshát elvesztettük... mivel mis a háború okozói voltunk, megakartak minket büntetni.. ígyhát elvették területeinket.. "


A háborúhoz két fél kell. Nem az OMM kezdte. Az OMM felosztásának legfőbb oka a háborúban nyújtott siralmas teljesítménye volt. Az eddigi szerepe az volt, hogy ellensúlyozza a Balkánon az orosz, Közép-Eu-ban pedig a német befolyást. Hát egyik sem ment neki, így feleslegessé vált.


"sok magyar meg elkedzett siránkozni(még van oylan aki mai napig is..) hogy kérjük vissza területeinekt stb.. na de basszus! előszöris... Erdélyben él a legtöbb magyar.. na de az Erdélyiek mindig is függetlenek szerettek volna lenni Erdélyi fejedelemség stb"


Az Erdélyi fejedelemséget nem az szülte, hogy függetlenek akartak lenni. Erdély volt a török korban az egyetlen ténylegesen magyarok által irányított ország (igen, magyarok és nem székelyek, Erdély földjeit magyar arisztokraták birtokolták), Erdély volt a Királyi Magyarországon lévő rendiség bástyája. Nézd csak meg Erdély fejedelmeit, amelyiknek volt rá ereje mind megpróbálkozott így vagy úgy az ország egyesítésével. Pl az Erdélyi államot kiépítő Fráter György (jó tudom, hogy nem fejedelem, de kezdetben ő irányította Erdélyt).

Ha megnézed a török kor előtt sosem volt független Erdély. A székelyek, akik kiváltságokkal rendelkeztek katonai szolgálatért ugyan olyan magyarok mint a palócok, vagy akárkik. Ráadásul Erdély magyar lakosságának kisebb részét adták még ekkor.


"ahol még élnek magarok az a szlovák területek.. arra meg aztmodnom, hogyha vissza szerettek volna csatlakozni hozzánk, akkor megtehették volna azt, amit Sopron, és egyenként visszacsatolhatták volna magyar városaikat.. de nem tették. Ők minket nem bírnak, érthető módon, akkor mért akarnánk visszakapni őket?"


Hogy? Csehszlovákiát hadviselő félnek ismerte el az antant. Szerinted miért mondom, hogy Károlyi hibás? Hogy harcoltak volna a függetlenségért, ha nincs hadsereg? Bár volt ahol ezt is megtették (keress rá arra, hogy a legbátrabb város).

Sopron egy teljesen más helyzet. Hogy miért? Mert egy másik vesztes hatalomtól szereztük meg. Hogy sikerült? Hát elárulom, nem szép szóval. A fehérterrorért felelős különítményeseket küldték oda, hogy kezdjenek partizánháborúba, de mindezt tegyék úgy, hogy úgy tűnjön, mintha a magyar államtól függetlenek lennének. Elég jól el is játszották ezt, lásd Lajtabánság. Egyszerűen nem engedték az osztrákoknak, hogy bevonuljanak, így megegyeztek a népszavazásban. Elvileg lezárták mind a két oldalról a várost és szavazást rendeztek.... na már most, tudni kell, hogy az osztrák oldalon tényleg lezárták a határt, viszont mi... khmm. Fogalmazzunk úgy, kicsit rásegítettünk az eredményre, pár ezer odautaztatott magyarral.

Egyébiránt, a bécsi döntések után amikor visszaszereztük majdnem az összes magyarok által lakott vidéket, a megérkező honvédeket mindenhol virágeső várta, tehát nem mondhatod azt, hogy nem szerettek volna Magyarországhoz tartozni.

2012. ápr. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
2012. ápr. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
2012. ápr. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
0%

Trianon nem gyásznap, nem emléknap, hanem szégyennap kéne, hogy legyen. Mert a magyarok megérdemelték. Gyáva népek így járnak. Ha a területeket úgy vették volna el, mint mondjuk a II. Világháború után Párizsban, akkor lehetne emléknap. Olyan, amikor a hőseinkre, a helytállásra és az igazságtalanságra emlékezünk.


Trianon azzal együtt, hogy igazságtalan, a gyávaság jelképe. Az I. Világháború befejezésének pillanatában magyar földön nem állt idegen katona. A Monarchia hadserege idegen földön harcolt. Katonailag a központi hatalmak a háborút tulajdonképpen már megnyerték, de legalábbis nem vesztették el. Az összeomlás okát otthon, a hátországban kell keresni, mind Németország esetében, mind Magyarországéban.


A kommunisták, szociál-demokraták és az ehhez hasonló patkányok feltüzelték a háborúba belefáradt munkásokat és a hazatérő katonákat, és sztrájkokkal, tüntetésekkel megbénították az országot, zűrzavart okoztak, majd később kikiáltották a köztársaságot. A törvényes rendet senki nem képviselte, vagy alig valaki. Pl. Németországban a Freikorps, akik a kommunista tüntetéseket szétverték, a tüntetőkkel pedig nem bántak kesztyűs kézzel.

Károlyi többszörösen is áruló volt. Áruló mert elárulta azokat ahonnan ő jött. Az arisztokráciát. A kommunista gondolatok bűvkörében élt egész életében, megtagadta gyökereit és az arisztokrácia legnagyobb ellensége lett. És áruló volt azért is, mert abban a válságos időben képtelen volt feltartóztatni az ellenséget, a köztársaság élére állt, a királyt megfosztotta hatalmától, később pedig a kommunisták kezébe dobta az országot. A saját családja megtagadta, és megtagadja a mai napig is, szégyenfoltnak tartják a család történetében. Ennek ellenére sokan hősként emlékeznek rá, de nem baj ez, gyümölcséről ismerni meg a fát, főleg a baloldaliak ezek.


A magyarság nem fogott össze, nem ismerte fel a veszélyt, pitiáner dolgokat előbbre valónak tartotta, ez egyenes út volt a megaláztatásig. Maroknyian (pl. a Székely hadosztály, Rongyos Gárda) felvették a harcot, ők fénypontként világítanak az akkori sötétségben. De róluk külön kell emlékezni, mert Trianon, és június 4-e a szégyen napja, nem a gyászé.

2012. ápr. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!