Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi alapján szabják meg az ebadót?

Mi alapján szabják meg az ebadót?

Figyelt kérdés

Mi alapján tudják megállapítani hogy kinek hány kutya van a háztartásban? Ezt most a kutya adó miatt kérdezem...

És mi alapján szabják meg, kinek mennyit kell fizetnie?



2011. nov. 30. 11:51
 1/8 anonim válasza:

Ez nem pontos információ, mert én csak félfüllel hallottam, de az Ebadót (elvileg) a kutyák mérete alapján szabják meg!


Ez nagy hülyeség, de van ennél nagyobb és felháborítóbb törvény is Magyarországon.


Hogy kinek hány kutyája van a háztartásban? Egyszerű: azoknak, akik ezt leellenőrzik, joguk van ahhoz, hogy bemenjenek a házadba, ha akarod, ha nem.

2011. nov. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%

"Egyszerű: azoknak, akik ezt leellenőrzik, joguk van ahhoz, hogy bemenjenek a házadba, ha akarod, ha nem."

Tévedsz, nincs joga.

2011. nov. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Igen, igen, lehet, hogy tévedek (sőt, most már biztos is). De nem hiszem, hogy azok az emberek, akiknek van kutyájuk, találnak olyan kiskapukat, amikkel kijátszhatják ezeket az ellenőrző embereket...


Legalább is... nagyon nehéz.

2011. nov. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem, ezt úgy csinálják, hogy amikor a gazdi megy oltatni a kutyát, akkor azt feljegyzik és utána valahol nyilvántartják.A kutyát oltatni meg ugye muszáj..
2011. nov. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Súlyadó lesz a kutyákra :D:D:D
2011. nov. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 doboszoli ***** válasza:

Teljesen érthető.

Nagyobb kutya vastagabbat szarik, ergo, több adót fizet a gazdi.DD))

2011. nov. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

12:52

Igen mi is így gondoljuk, hogy ez alapján fogják tudni...

De pl a Mamám, saját maga oltja a kutyáit. Könyve oké hogy van, de az egyenlő azzal, hogy nyilván is van tartva? (pl számitógépen, aktában, stb...)

Egyébként meg a rendőrnek sincs joga belépni az udvarodra se, ha nincs ház kutatási engedélye... nem hogy egy XY ellenőrző személynek...

2011. nov. 30. 20:07
 8/8 anonim válasza:

Jól van, elismerem, hogy rosszul fogalmaztam.


Így akartam fogalmazni: nem lehet elrejteni egy kutyát, és ha nem vagy hajlandó bejelenteni, hogy ne fizess, akkor is megfogják tudni, hogy van kutyád, hogy csöndben voltál, és ezért súlyosabb bírságot szabnak ki.


Erre gondoltam.

2011. nov. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!