Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A felsőoktatásba való bekerülé...

A felsőoktatásba való bekerülésnél hogyan és mi alapján szabják meg a ponthatárokat?

Figyelt kérdés

Valaki, aki esetleg tudja ezt, vagy netán részt vesz a ponthatár megszabásában az legyenszives írja le a főbb dolgokat. Vannak szakok ahol rendkívül magas a ponthatár de vannak olyanok is ahol szerintem irreálisan alacsony.


Pl itt van ez:

[link]


Jó ez csak egy példa.(Ha tovább lapoztok akkor láthatjátok hogy valahol 100 alatt van a ponthatár z hogy lehet mikor a minimum az 200 pont?)

Az n.i az azt jelenti nem indult gondolom.


2011. jan. 12. 19:44
 1/5 A kérdező kommentje:
Hopsz. Nem lett jó a link. mindegy én a Széchényi Egyetem Műszaki Tudományi Kart állítottam be és ott a 2010/Á-t.
2011. jan. 12. 19:47
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű. Minden szakra van egy keretszám, hogy hány embert vesznek fel oda. A ponthatárok megállapításánál pontok szerint csökkenő sorrendbe teszik a jelentkezőket, és az utolsónál, aki befér a keretbe, meghúzzák a határt.
2011. jan. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
76%

Szablyát nem használnak hozzá.

A ponthatárokat a felvételizők elért pontszámai és a rendelkezésre álló helyek mennyisége szabja meg. Sorrendbe állítják pontszám szerint azokat, akik jelentkeztek a szakra, aztán elkezdik szépen, sorban feltölteni velük a helyeket. Mikor elfogynak a szabad helyek, meghúzzák a ponthatárt. Így a ponthatár annak a pontszáma, aki ebben a rangsorban utolsóként került be. Vagyis ha sok embert vesznek fel, akkor értelemszerűen az utolsó pontszáma már alacsony lesz, illetve akkor is, ha eleve alacsonyabb pontszámú jelentkezők pályáznak a helyekre.

A 100 alatti pontszámokat pedig mesterképzési szakokon láthattad, ott legfeljebb 100 pontot lehet szerezni, egészen más szempontok alapján, mint az alapképzési felvételiben.

2011. jan. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a gyors és korrekt válaszokat
2011. jan. 12. 20:59
 5/5 anonim ***** válasza:
meg van határozva, hogy egy adott szakra hány embert lehet felvenni. mondjuk ha 30 a max létszám, akkor a jelentkezők pontjának csökkenő sorrendjébe a 30. ember pontszáma lesz a ponthatár. ennyi... ebben az a "legjobb", hogy ha egy adott szakra a max létszámnál kevesebben jelentkeznek, akkor oda nincs ponthatár, mindenki ész nélkül fel van véve. és ponthatárnak hivatalosan kiírják a leghülyébb ember pontszámát. ezért van, hogy ttk-s karokra ilyen 210 pontokkal lehet bejutni.
2011. jan. 13. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!