Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Papíron jelentkeztem a felsőok...

Papíron jelentkeztem a felsőoktatásba, most mi a teendőm?

Figyelt kérdés
Elküldtem a sorrendem, befizettem a 9 ezret. Kaptam egy visszaigazoló levelet amiben rögzítették a sorrendem plusz egy 1600 Ft-os csekk a diákigazolványra. Az érettségi fénymásolatát és a 12.es bizonyítvány fénymásolatát akkor most kell elküldenem? Csak simán címezzem meg az oktatási hivatalnak és tegyem bele a 2 fénymásolatot( a többi év végi jegyekről és a nyelvvizsgáról már elküldtem a fénymásolatot)? Ti hogy csináltátok?
2011. jún. 26. 11:27
 1/5 anonim ***** válasza:
felvi.hu oldalon minden tudnivaló fent van, ha nem szereztél be felvételi tájékoztatót (amihez elvileg mellékelték a jelentkezési lapot, és benne van a dokumentumok pótlásának módja is)
2011. jún. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Segítek neked:)Ugyanígy, most kell beküldeni az 12-es évvégi és az érettségi fénymásolatot az Oktatási Hivatalnak címezve. Azon a lapon(lapokon)amit kaptál rajta van az Oktatási Hivatal címe, elérhetősége. Bemész a postára, belerakod a bizik fénymásoltát, segítenek megcímezni pontosan a hivatal felé ha nem megy magadtól. Ajánlva küldd fel ,az a legjobb módja. És kész is, max 500 Ft, még annyi sem. A diákigazolványt pedig értelemszerűen akkor kell csak befizetned ha fel is vettek a főiskolára/egyetemre. :)Akkor ekll még mást is a borítékba tenned most ha az évvégiden és az érettségiden kívül valamit még jeleztek feléd hogy hiányzik, (PL: többletpontoknál vmi papír, vagy hátrányos helyzetről papír stb..)


De úgy tudom nem muszály postai úton sem, ha gondolod efelvételivel csak beszkenneled a bizid és az érettségidet és elég ha felküldöd. Én a postát váálasztottam az a biztos. :D Remélem segítettem.

2011. jún. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat. Amikor azt írtad, hogy jeleznek, ha valamit még küldenem kell, azt hogy jelzik? Levél? E-mail?
2011. jún. 26. 14:07
 4/5 A kérdező kommentje:
És a borítékbe csak a 2 fénymásolatot rakom bele? Nem kell bele egy külön papír amin név cím felvételli azonosító stb szerepel?
2011. jún. 26. 14:09
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem kell semmi egyéb csak a két fénymásolat, ott látják majd a neved, születési dátumot, így beazonosítanak....egybe kell felküldeni őket, ha pedig hiányosság lenne azt már jelezte volna az Oktatási Hivatal azzal a pár lappal amit már megkaptál.
2011. jún. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!