Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Megszorítások nélkül hogyan...

Megszorítások nélkül hogyan lehet rövid idő alatt egy országnak több pénze?

Figyelt kérdés

Nagyon sok helyen olvasom, hogy "mikor lesz vége a megszorításoknak?", "meddig tűrjük még?" és hasonlókat.


Ezt olyan szempontból nem értem, hogy akik ezt írják, mire számítanak? Ha most mindenkinek a bérét megemelnék akár csak 15%-al, az adókat pedig csökkentenék mondjuk ugyanennyivel, akkor szerintem becsődölnénk. A másik opció, hogy az államadósságunk felugrana 150-200%-ra.


Kb. mintha választanom kellene, hogy sok dolgot veszek magamnak hitelkártyával(ahol fennáll a jövőbeli fizetésképtelenség lehetősége), vagy pedig szűkösebben élek, de nem adósítom el magam.

Befektetésekből, fejlesztésekből, meg hasonló dolgokból is lehet pénze egy országnak, de ahhoz több idő kell, minimum egy évtized.

Eddig így gondoltam, de annyian írják, hogy megszorítás nélkül is lehetünk gazdag ország, hogy elbizonytalanodtam(főleg, hogy nem vagyok közgazdász).

Mi az igazság?


2011. szept. 29. 13:41
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Nem értek nagyon, az ilyen dolgokhoz, csak az alapok szintjén, hogy kiadás bevétel.


Én se akarok soha hitelt felvenni, de igazából az nem is annyira rossz dolog, ha olyanra költöd, ami később pénzt hoz.


Egyszer eszembe jutott, hogy lehetne megújuló energiára akár embernek, akár országnak olyan hitelt csinálni, hogy egy kicsit kevesebb legyen havi szinten, mint az energia amit most fizet. Akkor pl. fűtésköltség helyett azt a hitelt fizetné, a fűtés pedig ingyen lenne. Teszemazt 50.000 Ft főtésköltséghelyett 40.000 Ft hitel, és ingyen fűtés. (mert a saját felszerelt megújuló, ugye ezt jelentené).

Ezt akár országr is lehetne csinálni. Ha a hitel lefutna, akkor pedig már ingyen lenne az energia.


Persze tudom, hogy ez csak egy álom. És én se merném a mostani helyzetbe meglépni a hitel felvételét.


De azért az se értelmes, hogy fiatalon sokan itt ülünk munka nélkül, és sokan diplomával már takarítani is mennénk, még minimálbér alatt is,de még azt sincs hova. Így nem fogunk gyereket szülni. Én speciel már nem is akarok annyira. Úgy vagyok vele, ha lesz lesz, ha nem nem.


Pedig igény lenne a munkánkra, csak pénz nincs hogy dolgozzunk.

2011. nov. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
A (ado)terhek csökkentése jó volna ha nemis minden szektorban de PL:az üzemanyagokkal lehetne variálni.Én pl kocsival járnék,ha olcsó volna a benzin de nem az úgyhogy BKV,az állam ezért az ÉN értékes jövedéki adómtól mentesiti magát.Pedig jobb volna mindenkinek,ha én tudnék naftát venni a gépbe.
2012. márc. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

"Megszorítások nélkül hogyan lehet rövid idő alatt egy országnak több pénze?"

Úgy, hogy meg kell állítani a pénz kiáramlását!!!!!!

Ennyi!

2012. márc. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!