Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Megszorítások nélkül hogyan...

Megszorítások nélkül hogyan lehet rövid idő alatt egy országnak több pénze?

Figyelt kérdés

Nagyon sok helyen olvasom, hogy "mikor lesz vége a megszorításoknak?", "meddig tűrjük még?" és hasonlókat.


Ezt olyan szempontból nem értem, hogy akik ezt írják, mire számítanak? Ha most mindenkinek a bérét megemelnék akár csak 15%-al, az adókat pedig csökkentenék mondjuk ugyanennyivel, akkor szerintem becsődölnénk. A másik opció, hogy az államadósságunk felugrana 150-200%-ra.


Kb. mintha választanom kellene, hogy sok dolgot veszek magamnak hitelkártyával(ahol fennáll a jövőbeli fizetésképtelenség lehetősége), vagy pedig szűkösebben élek, de nem adósítom el magam.

Befektetésekből, fejlesztésekből, meg hasonló dolgokból is lehet pénze egy országnak, de ahhoz több idő kell, minimum egy évtized.

Eddig így gondoltam, de annyian írják, hogy megszorítás nélkül is lehetünk gazdag ország, hogy elbizonytalanodtam(főleg, hogy nem vagyok közgazdász).

Mi az igazság?


2011. szept. 29. 13:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%

Az általános eljárás hogy felvesz sok hitelt és állami beruházásokat indít, munkát ad, a jómunkás ember a megkeresett pénzt elkölti és el kezd bepörögni a gazdaság + még épült is valami hasznos. A felpörgetett gazdaságból vissza lehet fizetni a hitelt. De ez elmélet.


Persze most sincsenek megszorítások a fidesz szerint:)

2011. szept. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
52%

Én meg azt nem értem, hogy miért nincs pénz.

Folyton csak nyomtatják az újabb bankjegyeket, folytonos az infláció, ahogy egyre több pénz kerül forgalomba, mégis egyre kevesebb a pénz.

De ha egyre több bankjegy van forgalomban, akkor hogy lehet egyre kevesebb pénz? Hova lesznek ezek?

2011. szept. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
49%
Na megmondom: ha levinnék az adókat és a terheket, akkor sokkal jobban pörögne a gazdaság, ha a gazdaság szereplői elsősorban belföldi vállalkozások lennének és nem vinnék ki a hasznot az országból, mint a pozitívan diszkriminált multicégek, akkor a pénz visszaforogna a gazdaságba, így serkentvén azt. Sokkal hamarabb túl lehetne lendülni mindenen, mint az örökös görcsös megszorításokkal és elélhetetlenítésekkel.
2011. szept. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
40%

14:33


"ha levinnék az adókat és a terheket, akkor sokkal jobban pörögne a gazdaság"


Ha levinnék az adókat, akkor csökkenteni kellene a nyugdíjakat és segélyeket, és dühösen hápogna a fél ország, hogy bezzeg a jó Kádár János idején micsoda boldogság volt az élet.


Szlovákia pontosan ezt lépte meg, az adócsökkentést és az állami transzferek csökkentését, ezért sikerült bekerülnie a fejlett országok közé. Ha itt a felét megcsinálnák annak, ami ott megtörtént, akkor itt már a sok kommunista proli lázadozna.

2011. szept. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
40%

13:46


"Az általános eljárás hogy felvesz sok hitelt és állami beruházásokat indít, munkát ad, a jómunkás ember a megkeresett pénzt elkölti és el kezd bepörögni a gazdaság"


Nyitott gazdaságban ennek a gondolatmenetnek nem sok értelme van.

2011. szept. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
56%

Az ország földrajzi kifejezés, nincs vagyona.

Az államnak van vagyona, meg a polgároknak.

A több pénz nem feltétlenül nagyobb vagyon: lásd infláció.

2011. szept. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Tetszik a ***** válasza:
46%

A kérdés szerintem Magyarország gazdasági javulására vonatkozna.


Lehet, mégpedig jól képzett együttműködő közgazdászokkal és politikusokkal. Azzal, hogy mindenki másfelé húzza a kötelet, nem haladunk sehova. Ki kéne találni egy jól működő gazdasági programot, azt betartani, megvitatni, módosítgatni. Azzal, hogy mindig egymásnak ugranak, csak azt bizonyítják, hogy sokan nem az ország javát akarják, csak a sajátjukét. Innen az a sok veszteség, akárki akármit is mond.


Ugye a gazdasági stratégia abból áll, hogy valahonnan elveszünk, valahova hozzáadunk. No pedig ha nem tudjuk, honnan vesszük el, akkor az megszorításnak üt vissza. Ha nem tudjuk, hova adjuk be, akkor az felesleges kiadás. Mindkettő felelőtlen döntés, és az ilyen döntéshozóktól kellene megszabadulni.

2011. szept. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"Azzal, hogy mindenki másfelé húzza a kötelet, nem haladunk sehova."


Értelmetlen mondat.

2011. szept. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Megszorításokkal együtt több pénz van? Nagyon bonyolult a dolog, nem hinném, hogy pár sorban össze tudnám foglalni neked a lényeget. Nem mindegy, hogy az állam kitől von el több, kitől kevesebbet adót, vagy járulékot emel/csökkent , melyik ágazatba öl fejlesztési pénzeket, milyen pályázatokat ír ki stb.... Vajon a Német gazdaság miért működik megszorítások nélkül?
2011. szept. 30. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
73%

Nincs általában megszorítás. Aki azt mondja, hogy nincs megszorítás (a hazugságon és hozzá nem értésen túl) igaza van, ha arra a szektorra gondol, ahol valóban nincs. Ettől még a többségnél lehet. A politikus, aki azt mondja, hogy nincs, hazudik saját cinikus érdekei szerint. Viszont van sok olyan politikus is, aki meg túlhangsúlyozza, ugyancsak jól felfogott érdekei szerint. Lásd Fidesz 2010 előtt (soha nem volt olyan rossz, mint most) és utána (nincs megszorítás csak rendbetétel).


A megszorítás viszonylagos. Ha elveszik a pénzed felét, az mindenképpen megszorítás. Ha a maradékból éhen halsz, akkor különösen, és ha elég agresszív vagy ölni fogsz miatta. Ha a maradéknál észre sem veszed, mert például változatlanul szórhatod a pénzt a Maldív szigeteken, attól még megszorítás, csak nem törődsz vele. Vannak néhányan így nálunk is.


Akkor nem éreznéd ennyire, ha egyfelől megterveznék és végrehajtanák a hatékonyabb termelést (lásd együttműködés gyűlölködés helyett), másfelől a szükséges terhelést úgy osztanák el, hogy a kajád csak kicsivel legyen kevesebb, a nyaralásod csak kicsivel rövidebb.

Ezzel csak az a baj, hogy akinek ezt végre kéne hajtani, a Maldív szigeteki csoportba tartozik, és esze ágában sincs megtenni. Kivéve, ha megtalálod a módját, hogy rábeszéld - de ez már más műfaj.

2011. okt. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!