Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Amerikában adnak állampolgársá...

Amerikában adnak állampolgárságot diákvízumra?

Figyelt kérdés
Ha mondjuk vki eltölt 4-6 évet amerikai egyetemen, akkor megkaphatja? Csak azért merült fel bennem a kérdés, mert sokan sikeresen elvégzik az egyetemet, de hazajönnek. Elvileg 5 év permanent residentnek kell lenni. Miért nem szerzik meg? Én ha egyszer kijutnék, b*sznék hazajönni, főleg egy olyan erős diplomával, amit ott adnak.
2011. szept. 14. 19:43
 1/4 anonim ***** válasza:

franc se tudja...nálunk se adnak pl annak letelepedésit, aki tanulni jön...gondolom az amcsik se olyan hülyék


a permanent resident meg kizárt, hogy diák legyen, szerintem

2011. szept. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

akkor ki fognak téged toloncolni onnan.


egyébként is, le kéne előbb ahhoz tenni az állampolgársági vizsgát. Felsőfokú amerikai angol nyelvtudást követel, és az amerikai történelem alapos ismeretét.

2011. szept. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

"egyébként is, le kéne előbb ahhoz tenni az állampolgársági vizsgát. Felsőfokú amerikai angol nyelvtudást követel, és az amerikai történelem alapos ismeretét."


-Én is így gondoltam. Nem az automatikus állampolgárság volt a kérdés, hanem a lehetőség az állampolgárság megszerzésére. A diáklét ehhez adott lenne, hiszen az egyetemistáknak megvan az 5 év, a permanent resident pedig állandó lakost jelent. A diák pedig Amerikában lakik, legalábbis ha valakinek van bejelentett címe, akkor az "ottlakásnak" minősül sztem.

2011. szept. 14. 21:09
 4/4 anonim ***** válasza:

Hivatalosan a diákvízummal 30 nappal az iskola megkezdése előtt léphetsz be az országba és ott tartózkodhatsz az egyetemi tanulmányaid alatt és a diploma kézhezvételét követően 30 napon van arra, hogy elhagyd az országot!


Állampolgárságra csak 5 év(vagy 3 év ha házas vagy) legálisan itt töltött idő számít! (Zöldkártyával kell rendelkezned ez idő alatt, aminek megszerzése nincs összefüggésben a diákvízummal.) Ha azonban itt diplomázol és mondjuk közben összejössz valakivel, és összeházasodtok, akkor be lehet nyújtani a zöldkártya iránti kérvényt, melyet ha megkapsz, 3 év után kérhető az állampolgárság.

2011. szept. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!